Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Bayern ia merr kreun Schalkes People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.

Join the forum, it's quick and easy

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bayern ia merr kreun Schalkes

Shko poshtë

Bayern ia merr kreun Schalkes Empty Bayern ia merr kreun Schalkes

Mesazh nga Binni Sat 3 Apr 2010 - 8:26

Bayern ia merr kreun Schalkes F.0403173631380_m

Edhe pse me një lojtar më pak në fushë për pjesën më të madhe të ndeshjes, Bayern Munich ka arritur të shënojë fitore 2-1 në derbin e Bundesligës në fushë të Schalke për t’ia rimarrë edhe kreun në tabelë.

E gjithë ndeshja u vendos brenda gjashtë minutash lojë. Bavarezët kaluan në avantazh të dyfishtë me dy gola të shpeshtë të shënuar nga Frank Ribery në minutën e 25-të dhe Thomas Muller një minutë më pas.

Vendasit arritën ta ngushtojnë epërsinë pas pesë minutash (31’) me anë të Kevin Kuranyi. Katër minuta para fundit të pjesës së parë mysafirët mbetën me 10 lojtarë në fushë pas përjashtimit të Halil Altintop me kartonin e dytë të verdhë, por vendasit nuk arritën ta shfrytëzojnë epërsinë e një lojtari më shumë në fushë.

Bayerni tash mbledh 59 pikë në krye të tabelës, një më shumë se Schalke që me 58 pikët zbret në pozitën e dytë.