Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Lutaj, PS: Emrat e dhunuesve të kreut socialist në Mallakastër People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Lutaj, PS: Emrat e dhunuesve të kreut socialist në Mallakastër People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lutaj, PS: Emrat e dhunuesve të kreut socialist në Mallakastër

Shko poshtë

Lutaj, PS: Emrat e dhunuesve të kreut socialist në Mallakastër Empty Lutaj, PS: Emrat e dhunuesve të kreut socialist në Mallakastër

Mesazh nga Vizitor Sat 10 Apr 2010 - 2:43

Lutaj, PS: Emrat e dhunuesve të kreut socialist në Mallakastër Selia%20ps_200_200

/* */

“Sot, në një reagim të shëmtuar e primitiv të Partisë Demokratike ndaj protestës së banorëve të komunës Fratar, Kryetari i Partisë Socialiste për Mallakastrën Pajtim Ismaili është kërcënuar e më pas goditur nga Besnik Murati dhe Gentian Dervishi, të dy këta njerëz të nxitur nga kryetarja e komunës Fratar, Sabire Hoxha”, deklaroi deputeti i Fierit Pirro Lutaj.
Kjo zonjë, vijoi ai, dhe militantët e Partisë Demokratike pasi dështuan dje në përpjekjet e tyre për të prishur me dhunë protestën e Partisë Socialiste në Fratar, e pasi dështuan të trembin banorët me kërcënime primitive për ndërprerjen e asistencës sociale, sot kaluan në dhunë të hapur ndaj kryetarit të rrethit. “Aktualisht këto momente që po flas strukturat e Partisë Socialiste në Mallakastër e Fier ndodhen në ambientet e komisariatit te policisë Mallakastrës, në mbështetje të kolegut të tyre i cili po kryen denoncimin përkatës. Në emër të Partisë Socialiste, i kërkoj policisë që të ndërhyjë menjëherë për të ndaluar e vënë përpara përgjegjësisë autorët e këtij akti criminal”, theksoi Lutaj.
Ai këmbënguli se dhunimi i kryetarit të PS për rrethin e Mallakastrës nuk është më një rast i vecuar e sporadik. “Pak kohë më parë, pre e kësaj dhune qeveritare u bë një mbështetës i PS në fshatin Ruzhdie. Pak kohë më parë deputetit të Partisë Socialiste në Vlorë, Eltar Deda iu vendos një mjet eksploziv nën makinë, ndërkohë që mbetet ende e pazbardhur vrasja e kolegut e mikut tonë të ndjerë Fatmir Xhindi. Fakti që në asnjë rast, Partia Demokratike dhe Sali Berisha nuk janë distancuar nga këto akte që nuk kanë vend në një demokraci, fakti që këto sulme janë nxitur nga zyrtarë lokalë e partiakë të partisë në pushtet, flasin qartë se këtu bëhet fjalë për një fushatë dhune e kërcënimesh që po ushtrohet nga partia e Sali Berishës kundër opozitës shqiptare”, nënvizoi Lutaj
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi