Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Të drejtat e fëmijëve, në vëmendje kryesore People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Të drejtat e fëmijëve, në vëmendje kryesore People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Të drejtat e fëmijëve, në vëmendje kryesore

Shko poshtë

Të drejtat e fëmijëve, në vëmendje kryesore Empty Të drejtat e fëmijëve, në vëmendje kryesore

Mesazh nga Vizitor Wed 14 Apr 2010 - 3:27

Të drejtat e fëmijëve, në vëmendje kryesore FEMIJET-MBULIM_tn_2Stina e eventeve të mëdha mes Shqipërisë dhe Italisë ka prekur edhe cështjen e të drejtave të fëmijëve. Ambasadori italian në Tiranë, Sabah D’Elia, bashkë me Kryetaren e Kuvendit, Jozefina Topalli janë angazhuar për një interes më të madh me projekte të përbashketa për forcimin e ketyre te drejtave, me qellim per te bere edhe me te mire jeten per femijet shqiptare.

Zonja Topalli tha se sipas te dhenave zyrtare femijet ne Shqiperi perbejne ¼ e popullsise dhe eshte detyre paresore e politikes qe t’i kete ata ne vemendjen kryesore, vecanerisht ne arsimimin e tyre. Kryetarja e Kuvendit terhoqi vemendjen e drejtuesve te pushtetit lokal, qe te mos i lene vend betonizimit te qyteteve, por te krijojne sa me shume hapesira te gjelbra dhe argetuese per femijet.

Bashkëpunimi italian ka projekte per femijet ne tre qytete te medha te vendit, ne Shkoder, Elbasan dhe Vlore dhe ambasadori italian, bashke me Kryetaren e Kuvendit, u angazhuan per shtrirjen e ketyre projekteve ne ndihme te femijeve edhe ne qytete te tjera te vendit.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi