Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Coktails... People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Coktails... People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Coktails...

3 posters

Shko poshtë

Coktails... Empty Coktails...

Mesazh nga Next Tue 5 May 2009 - 3:00

Coktails VALENTINA
PERBERESIT:

5/10 suko mandarine

2/10 martin i bardhe(no martiny no party)

3/10 campari

3 feta limon

copa akulli me manaferra

Pergatitja:

Tundim perberesit ne nje tas te mbyllur(shaker) dhe i hedhim neper gota.Siper veme copat e portokallit,Perpara se te sherbejme pa harruar edhe copat e akullit.


Coktails... IMG_2581
Next
Next
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 2536
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/01/2009
Mosha Mosha : 33

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Coktails... Empty Re: Coktails...

Mesazh nga Next Tue 5 May 2009 - 3:01

TALINA KISS
1)VODKA 2)SAMBUCA 3) 7.UP 4)GRENDAINE

KY COCKTAIL ESHTE ME SAMBUCA TE PAKTEN VETEM KETE DI UNE
por mund te behet dhe kjo me pije te bardha si psh :d
sambuca,vodka,gin,dhe leng ananasi
Coktails... 312
Next
Next
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 2536
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/01/2009
Mosha Mosha : 33

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Coktails... Empty Re: Coktails...

Mesazh nga Next Tue 5 May 2009 - 3:01

Mohito

Rum Cachacha (Brazil)
Sheqer Kane (Kaf e kokermadh)
Gjethe Ementali (dicka e perafert me menten) :

Pergatitja

Pasi "rrihet" ne nje tas druri sheqeri dhe gjethja e ementalit mbushet nje gote Old Fashion
(emertimi i gotes eshte nje gote e gjate dhe e gjere ne te cilen duhet
te sherbehet ky Cocktail) plot me akull dhe miksohen sebashku me rumin
Cachacha, dekorohet me nje gjethe ementali anash gotes, dhe sherbehet
me pipa te gjere.
Next
Next
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 2536
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/01/2009
Mosha Mosha : 33

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Coktails... Empty Re: Coktails...

Mesazh nga Next Tue 5 May 2009 - 3:02

BLOODY MARY


Perberesit
: 3/10 Vodka,
6/10 leng domateje,
1/10 leng limoni,
2 luge salse Worchester,
2 pika Tabasco.

Si behet: hidhe ne gote lengun e domates, shtoji lengun e limonit,
salsen Worchester dhe Tabascon, pak kripe dhe piper. ne fund perzjeji
dhe shto pak vodken .
Ku serviret: ne gote te shkurter dhe te gjere.
Coktails... Bloody-mary-sl-1704040-l
Next
Next
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 2536
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/01/2009
Mosha Mosha : 33

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Coktails... Empty Re: Coktails...

Mesazh nga Next Tue 5 May 2009 - 3:02

Gin Cooler

4 pjesë gin (60 ml)
1/2 luge sheqer
ujë mineral i gazuar
lëkurë limoni
Në një gotë të lartë të ftohur më
parë, shkrini sheqerin në gin. Shtoni kubikë akulli dhe
mbusheni me ujë mineral. Përziejeni dhe dekorojeni me
lëkurën e limonit.


Coktails... Ef8a_2
Next
Next
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 2536
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/01/2009
Mosha Mosha : 33

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Coktails... Empty Re: Coktails...

Mesazh nga Next Tue 5 May 2009 - 3:02

campari ne usaduke kerkuar campari gjeta formulen si ta bej ketu
ndryshe quhet gin fizzz margarita po ka pak ndryshim :

1 shot Gordon Gin
1/4 shot dry vermouth ose triple sec po nuk patet
4 shout sweet and sour
1 orange slice po mus e fusni ne sheqer (mua me pelqen bitter)
1/2 oz ice


Coktails... Americano
Next
Next
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 2536
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/01/2009
Mosha Mosha : 33

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Coktails... Empty Re: Coktails...

Mesazh nga WebMaster Tue 5 May 2009 - 3:03

Coktails... Americano mora kete
Coktails... 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Coktails... 30l12rc Pytje & Përgjigje Coktails... 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Coktails... Empty Re: Coktails...

Mesazh nga Next Tue 5 May 2009 - 3:04

KLEA shkruajti:Coktails... Americano mora kete

ka dhe shum te tjera si ato....
Next
Next
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 2536
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/01/2009
Mosha Mosha : 33

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Coktails... Empty Re: Coktails...

Mesazh nga Anakonda Mon 27 Feb 2012 - 19:03


Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Coktails... Empty Re: Coktails...

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi