Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Lucid Lynx në distribucion People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Lucid Lynx në distribucion People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lucid Lynx në distribucion

Shko poshtë

Lucid Lynx në distribucion Empty Lucid Lynx në distribucion

Mesazh nga Alberti Tue 4 May 2010 - 8:32

Lucid Lynx në distribucion 2po2ulx


Versioni i ri i distribucionit Ubuntu të Linux është në dispozicion për shkarkim nga faqet zyrtare.
Canonical ka lëshuar në distribucion edicionin LTE të versionit të ri të popullarizuar të Linux Ubuntu 10.04, kësaj radhe me emrin artistik Lucid Lynx. Pos ndryshimeve kozmetike, versioni i ri sjell edhe risi tjera siç është nisja e sistemit dhe integrimi më i mirë me rrjetet shoqërore.
Të fundit janë bërë bashkë nën menynë Me Menu ku përdoruesit në mënyrë të shpejtë dhe të thjeshtë mund t’i qasen dhe konfigurojnë shërbimet si Facebook, Twitter, Digg e të ngjashme. Sinkronizimi i të dhënave me ato në re (cloud) bëhet me funksionin Ubuntu One, e në të janë integruar edhe dyqani online i muzikës Ubuntu One Music Store si dhe Ubuntu Software Centre 2.0, një klient i ri për shkarkim të programeve dhe rifreskim të softuerit.

Ekziston edhe version i veçantë për kompjuterë netbook, e të interesuarit mund të shkarkojnë Lucid Lynx-in nga faqet zyrtare.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 35
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi