Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
iPad ndërkombëtarisht në treg me 28 maj People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
iPad ndërkombëtarisht në treg me 28 maj People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

iPad ndërkombëtarisht në treg me 28 maj

Shko poshtë

iPad ndërkombëtarisht në treg me 28 maj Empty iPad ndërkombëtarisht në treg me 28 maj

Mesazh nga L!nndy' Sat 8 May 2010 - 8:39

iPad ndërkombëtarisht në treg me 28 maj Ipad_keyboard_817188189
Kompania Apple ka bërë të ditur gjatë ditës së premte se do të lansoj pajisjen e saj të shumë kërkuar iPad, në nëntë tregje ndërkombëtare me 28 maj.
Duke përcjellë një debutim të fuqishëm gjatë muajit që shkoi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, iPad do të paraqitet në shitje në Australi, Kanada, Francë, Gjermani, Itali, Japoni, Spanjë, Zvicër dhe Britani. Para-porositë për këto tregje do të fillojnë me 10 maj.

Debutimi ndërkombëtar ishte paraparë që në rend të parë të paraqitet në fund të muajit prill, por Apple ka shtyrë këtë për një muaj për shkak të asaj që ajo e quajti si kërkesë më të madhe sesa që ishte paraparë.

Apple gjithashtu ka thënë se iPad do të zgjerohet në Austri, Belgjikë, Hong Kong, Irlandë, Luksemburg, Meksikë, Holandë, Zelandë të re dhe Singapor, gjatë muajit korrik.
iPad siç e dini, është një pajisje tablet me madhësi 9.7 inç që është krijuar me qëllimin primar për argëtim, shfletim të internetit dhe media digjitale të llojeve të ndryshme, dhe për herë të parë është paraqitur në shitje në SHBA me 3 prill.

Kompania veçse ka shitur mbi 1 milion iPad dhe analistët presin që kompania të shes më shumë se 5 milion pajisje vetëm gjatë këtij viti.

Aksionet e kësaj kompanie kanë rënë për 3.3 për qind në 238 dollarë në mesditën kur kanë blerë Nasdaq.
L!nndy'
L!nndy'
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : n'Matiqan
Postime Postime : 160
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 06/05/2010
Hobi Hobi : Design

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi