Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Vlorë, çelet panairi i punës People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Vlorë, çelet panairi i punës People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vlorë, çelet panairi i punës

Shko poshtë

Vlorë, çelet panairi i punës Empty Vlorë, çelet panairi i punës

Mesazh nga Vizitor Sat 15 May 2010 - 4:47

Vlorë, çelet panairi i punës Vlora1Çelet në qytetin e Vlorës panairi i punës. Ky është aktiviteti i parë i kësaj natyre që organizohet në qytetin bregdetar.

Në mjediset e këtij panairi, që ishte vendosur në sheshin përpara Pallatit të Sportit të Vlorës, 40 subjekte prodhuese, shërbimi dhe tregtare, kishin ndërtuar pavijonet e tyre, ku punonjës të specializuar sqaronin të interesuarit për t’u punësuar në përputhje me profilin dhe nivelin e kualifikimit.

Në këtë panair u vendosën për herë të parë përballë njëri-tjetrit punëdhënësit dhe punëkërkuesit. Kjo, sipas organizatorëve, përbën një risi për tregun e punës në qytetin e Vlorës, por edhe më gjerë. Përmes këtij aktiviteti në tregun e punës në qytetin e Vlorës, janë ofruar 400 vende të reja pune në sektorë dhe profile të ndryshme.

Me këtë rast, në mjediset e panairit u zhvillua edhe një ceremoni zyrtare, ku ishin të pranishëm edhe zëvendësministrja e Punës, Përkrahjes Sociale dhe Shanseve të Barabarta, Filloreta Kodra, përfaqësues të qeverisjes vendore etj. Drejtori i Shërbimit Kombëtar të Punësimit, Thoma Miço, theksoi për “Shqip” se: “Tregu i punës ka nevojë për aktivitete të kësaj natyre, ku vendosen përballë njëri-tjetrit punëdhënësit dhe punëkërkuesit”.

Ai tha se për qytete si Vlora, që janë metropol pune, janë mjaft të domosdoshëm panaire të tilla. Ky aktivitet është mbështetur edhe nga subjekte të tjera shtetërore dhe private, si Qendra e Formimit Profesional, Agjencia e Zhvillimit Ekonomik Lokal AULEDA, Dhoma e Tregtisë dhe Industrisë etj.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi