Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Matura, rivlerësim për provimet e keqvlerësuara People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Matura, rivlerësim për provimet e keqvlerësuara People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Matura, rivlerësim për provimet e keqvlerësuara

Shko poshtë

Matura, rivlerësim për provimet e keqvlerësuara Empty Matura, rivlerësim për provimet e keqvlerësuara

Mesazh nga Vizitor Tue 1 Jun 2010 - 3:21

Matura, rivlerësim për provimet e keqvlerësuara MaturantePritet që në orët e para të mëngjesit të dalin nga ambientet e AVA-s, ku ishin “ngujuar” për tetë ditë me radhë hartuesit e provimit të letërsisë.

Testi i letërsisë do të përmbajë 25 pyetje, të cilat do të jenë të kombinuara ndërmjet atyre që kërkojnë përgjigje të argumentuara dhe pyetjeve me alternativa.

Në programet shkollore të drejtimit të përgjithshëm për provimin e letërsisë, gjuha shqipe, përfshirë edhe të shkruarit, do të zërë 26 për qind të pyetjeve, që do të përmbajë testi, ndërsa Letërsia 74 për qind.

E njëjta linjë do të ndiqet edhe për tezat e provimeve, që do të hartohen për llojet e tjera të shkollave të mesme në vend.

Tezat e provimit do të klasifikohen në varësi të llojit të shkollës së mesme që ka kryer maturanti. Ndërkohë që këtë vit, procesit të vlerësimit të provimeve të maturës i janë shtuar disa elemente të rinj.

Sipas Ministrisë së Arsimit, do të rivlerësohen të gjitha ato provime, tek të cilat do të konstatohen gabime në vlerësim.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi