Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Athinë, aksidentohet autobusi i “Albania Interlines” People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Athinë, aksidentohet autobusi i “Albania Interlines” People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Athinë, aksidentohet autobusi i “Albania Interlines”

Shko poshtë

Athinë, aksidentohet autobusi i “Albania Interlines” Empty Athinë, aksidentohet autobusi i “Albania Interlines”

Mesazh nga Vizitor Sat 5 Jun 2010 - 6:39

Athinë, aksidentohet autobusi i “Albania Interlines” Athine-mbulimNjë autobus i linjës Shkodër-Tiranë-Athinë, u aksidentua në orët e para të mëngjesit të së shtunës në hyrje të Athinës.

Sipas policisë greke, autobusi i kompanisë shqiptare “Albania Interlines”, doli nga rruga dhe u përplas me murin anësor të autostradës Athinë-Korinth, në kilometrin e 19-të të saj.

Policia thotë se autobusi i kompanisë shqiptare ishte në gjendje jo të mirë teknike.

Mësohet se në zonë në momentin e aksidentit binte shi dhe rruga ishte e rrëshqitshme.

Ekspertët e policisë rrugore që kontrolluan mjetin, konstatuan se vjetërsia e gomave, e koordinuar me shpejtësinë mbi normat e lejuara dhe terrenin e rrëshkitshëm, mund të jenë shkaqet e këtij aksidenti.

Burime policore, thanë për Top Channel se në momentin e përplasjes, autobusi kishte 25 persona në bord, por për fat askush prej tyre nuk pësoi dëmtime.

Në aksident u përfshi edhe një autoveturë, drejtuesi i së cilës u plagos lehtë.

Pasagjerët u dërguan në destinacionin e tyre përfundimtar me taksi dhe mjete të rastit.

Ky është aksidenti i tretë i autobusëve të kësaj kompanie brenda një viti.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi