Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Nje re gjigante e pluhurit kaperdiu fshatin kinez People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Nje re gjigante e pluhurit kaperdiu fshatin kinez People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nje re gjigante e pluhurit kaperdiu fshatin kinez

2 posters

Shko poshtë

Nje re gjigante e pluhurit kaperdiu fshatin kinez Empty Nje re gjigante e pluhurit kaperdiu fshatin kinez

Mesazh nga **Jeta** Wed 9 Jun 2010 - 3:58

Nje re gjigante e pluhurit kaperdiu fshatin kinez 1zzm836 Një re gjigante e pluhurit kapërdiu fshatin kinez


Një re gjigante pluhuri si në filmat e Hollywoodit me katastrofa, kapërdiu një fshat të vogël në Kinën qendrore.
Banorët u fshehën nëpër shtëpi duke mbyllur dyert dhe dritaret derisa stuhia e pluhurit po vërshonte rajonin. Gjatë kësaj stuhie, rëra e pluhuri nxinë edhe diellin, ndërsa dita u shndërrua në natë. Dukshmëria ishte zvogëluar në më pak se 200 metra. Shpejtë fuqia e stuhisë u zvogëlua, ndërsa reja e pluhurit u lëshua ngadalë në tokë duke u hapur fshatarëve shumë punë për ta larguar pluhurin dhe rërën.

Rajoni Golmud, i prekur nga kjo stuhi pluhuri ka mbi 200.000 banorë. Edhe pse ky rajon nuk është ideal për jetë, dhjetëra mijëra njerëz janë vendosur aty dhe punojnë në liqenet e njelmëta. Megjithatë puna e mirë e ka një çmim. Çdo pranverë erëra të forta fryjnë nëpër shkretëtirë duke krijuar stuhi rëre, të cilat shkaktojnë ndërprerjen e energjisë elektrike, bllokojnë rrugët dhe rrisin numrin e sëmundjeve të mushkërive. ...........
**Jeta**
**Jeta**
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Always in you're heart....
Postime Postime : 8276
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 31/01/2010
Hobi Hobi : leximi,muzika...

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje re gjigante e pluhurit kaperdiu fshatin kinez Empty Re: Nje re gjigante e pluhurit kaperdiu fshatin kinez

Mesazh nga Anakonda Fri 6 Apr 2012 - 20:05

te shkretit njerez cpaskan hequr
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi