Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
7 Mrekullitë e Reja Të Botes Moderne People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.

7 Mrekullitë e Reja Të Botes Moderne

Shko poshtë

7 Mrekullitë e Reja Të Botes Moderne Empty 7 Mrekullitë e Reja Të Botes Moderne

Mesazh nga Alberti prej Sun 25 Jul 2010 - 22:44

Deri më vitin 2010-të Dubai nuk do të jetë vetëm vendi
i njohur për prodhimin e arit të zi, naftës. Princi Sheikh Mohammed Bin
Rashid Al Maktoum, me projektin e tij planifikon të le pa tekst, pa
fjalë, 15 milion turistë që vizitojnë këtë vend çdo vit. Shikoni imazhet
e mëposhtme dhe binduni si dhe pse?


1. Burj Dubai
Ajo do të jetë ndërtesa më e madhe në botë, e cila do
të hapet në vitin 2009. Ndërtesa do të jetë pjesë e qendrës tregtare që
do të quhet ‘Downtown Dubai’. Ndërtimi do të kryhet me dizajnin e
arkitektit Adrian Smith, i cili ka një buxhet ‘simbolik’ për këtë
projekt, 4 miliard dollarë.

7 Mrekullitë e Reja Të Botes Moderne 29417991xy9-150x150

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 32
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

7 Mrekullitë e Reja Të Botes Moderne Empty Re: 7 Mrekullitë e Reja Të Botes Moderne

Mesazh nga Alberti prej Sun 25 Jul 2010 - 22:44

2. Palm Islands
Bëhet fjalë për ishuj në Dubai, në fakt këto janë
ishujt më të mëdhenj artificial në botë. Ato i ka konstruktuar kompania
Nakheel Properties. Ishujt janë të vendosur në gjirin e Emirateve të
Bashkuara Arabe, më saktë ne gjirin Persik
7 Mrekullitë e Reja Të Botes Moderne 76304892hf9

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 32
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

7 Mrekullitë e Reja Të Botes Moderne Empty Re: 7 Mrekullitë e Reja Të Botes Moderne

Mesazh nga Alberti prej Sun 25 Jul 2010 - 22:44

3. Dubailand
Dubailand, do të jetë parku më i madh argëtues në botë. Ky park ka një sipërfaqe dy herë më të madhe se i famshmi Disneyland
7 Mrekullitë e Reja Të Botes Moderne 35275833hb4

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 32
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

7 Mrekullitë e Reja Të Botes Moderne Empty Re: 7 Mrekullitë e Reja Të Botes Moderne

Mesazh nga Alberti prej Sun 25 Jul 2010 - 22:44

4. Hydropolis
Kompleksi i parë nën ujë në botë, parashihet të hapet
më vitin 2009. Do të jetë i vendosur 20 metra nën ujë, dhe do të mund të
mirëpres 220 mysafir
7 Mrekullitë e Reja Të Botes Moderne 14737417sb7

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 32
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

7 Mrekullitë e Reja Të Botes Moderne Empty Re: 7 Mrekullitë e Reja Të Botes Moderne

Mesazh nga Alberti prej Sun 25 Jul 2010 - 22:44

5. The World Islands
THE WORLD, është projekt që do të përbëhet prej 300
ishujsh artificial, të cilët do të jenë të renditura në formën e hartës
së botës. Çdo ishull do të ketë sipërfaqe prej 23.000 deri 84.000 metër
katrorë, ndërsa afërsia mes tyre do të jetë 50 deri 100 metra. Ishujt do
të dalin në shitje, ndërsa çmimi për një parcelë do të kushtoj 15 deri
45 milion dollarë
7 Mrekullitë e Reja Të Botes Moderne 36619240vt5

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 32
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

7 Mrekullitë e Reja Të Botes Moderne Empty Re: 7 Mrekullitë e Reja Të Botes Moderne

Mesazh nga Alberti prej Sun 25 Jul 2010 - 22:45

6. Dubai Mall
shpejti do të kemi qendrën më madhe tregtare në botë. Ajo do të ketë një
sipërfaqe prej 3.657.600 metër katrorë, dhe do të përbëhet nga 10 deri
15 qendra më të vogla
7 Mrekullitë e Reja Të Botes Moderne 62741583qd3

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 32
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

7 Mrekullitë e Reja Të Botes Moderne Empty Re: 7 Mrekullitë e Reja Të Botes Moderne

Mesazh nga Alberti prej Sun 25 Jul 2010 - 22:45

7. Ski Dubai
SKI DUBAI, qendra më e madhe sportive për skitari e
mbyllur në botë. Skitarët mund të kënaqen me sipërfaqe prej 22.500 metër
katrorë.
7 Mrekullitë e Reja Të Botes Moderne Ski-dubai

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 32
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

7 Mrekullitë e Reja Të Botes Moderne Empty Re: 7 Mrekullitë e Reja Të Botes Moderne

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi