Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Gjeografia politike  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Gjeografia politike  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gjeografia politike

Shko poshtë

Gjeografia politike  Empty Gjeografia politike

Mesazh nga Alberti Sun 25 Jul 2010 - 22:52

Gjeografia politike është disiplinë shkencoree e cila hulumton mardhënjet në mes forcave dhe hapsirës dhe implikimin e hapsirës në focat gjegjëse. Disiplinë të afërt shkencore e ka gjeopolitikën. Në nivel ndërkombtar, hulumtimet e gjeografisë plitike merren me ndarjen, gjegjsisht organizimin, e botës në shtete, organizata tjera më të mëdha, lidhje regjionale,njësi drjtuese politike, të cilat jan kjart të përkufizuara dhe kan kryeqytetet e tyre.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi