Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Policia e Kosovës në gjendje gatishmërie People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Policia e Kosovës në gjendje gatishmërie People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Policia e Kosovës në gjendje gatishmërie

Shko poshtë

Policia e Kosovës në gjendje gatishmërie Empty Policia e Kosovës në gjendje gatishmërie

Mesazh nga Alberti Tue 27 Jul 2010 - 0:53

Policia e Kosovës do të jetë në gjendje gatishmërie për të penguar incidentet eventuale pas shpalljes së mendimit këshillëdhënës të Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë për pavarësinë e Kosovës, citojnë mediet e Beogradit zëdhënësin e PK, Arbër Beka, t’i ketë thënë dhënë Radio KiM.

Po sipas këtij burimi, zëdhënësi Beka ka deklaruar se Policia e Kosovës nuk pret çrregullime, por është e gatshme të reagojë në rast nevoje.

“Siç çdo ditë tjetër do të ketë patrullime të rregullta. Por, për çdo eventualitet, kemi bërë gati planin operativ dhe jemi në gjendje gatishmërie edhe nëse ndodhë ndonjë incident. Jemi gati të reagojmë me shpejtë”, citojnë mediet zëdhënësin Beka.

Mediet e Beogradit theksojnë se qytetarët e pjesës veriore të Mitrovicës presin me padurim mendimin e Gjykatës Ndërkombëtare të Hagës për Kosovën, kurse policia në ditën e vendimit nga Haga ka forcuar praninë në të gjitha mjediset e përziera në rajonin e Mitrovicës.

Tanjug raporton nga Mitrovica se gjendja aty është e qetë, kurse në orën 17:00 në të gjitha kishat ortodokse në pjesën veriore të Kosovës do të bëhen lutje për paqe dhe zgjidhje të favorshme të statusit përfundimtar të Kosovës. Tanjug njofton poashtu se në orën 17:30 është caktuar tubimi i serbëve në sheshin qendror të pjesës veriore të Mitrovicës. Mirëpo, policia thotë se askush nuk ka paralajmëruar ndonjë tubim.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 35
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi