Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Barazon Milani, fiton Reali  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Barazon Milani, fiton Reali  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Barazon Milani, fiton Reali

Shko poshtë

Barazon Milani, fiton Reali  Empty Barazon Milani, fiton Reali

Mesazh nga Binni Tue 28 Sep 2010 - 10:07

Barazon Milani, fiton Reali  F.0928224603812_m

Milani nuk ka arritur të shënojë fitore përballë Ajaxit në Amsterdam Arena duke barazuar me rezultat 1-1.

Të parët në epërsi kaluan holandezët, të cilët konkretizuan me gol një aksion të bukur, ndërsa realizues ishte Hamdaoui (23’).

Barazon Milani, fiton Reali  Aktuale(3)

Megjithatë nuk kaloi shumë kohë (37’) dhe Rossonerët barazuan shifrat. Me një krosim të bukur Andrea Pirlo e gjeti Clarence Seedorfin, ndërsa ky i fundit asistoi te Zlatan Ibrahimovic, i cili me fuqi e futi topin në rrjet.

Barazon Milani, fiton Reali  Irbrahimovic%20tekst(1)

Përkundër lojës së hapur, në pjesën e dytë, asnjëra nga skuadrat nuk arritën të realizojë golin e fitores.

Ndërkohë Real Madridi ka shënuar fitore minimale prej 1-0 si mysafir i Auxerre.

Heroi i mbretërve në këtë takim ishte Angel Di Maria, i cili realizoi golin e vetëm në ndeshje (81’). Një gol vërtet i bukur ky nga argjentinasi.

Pas xhiros së dytë, në Grupin G prin Reali me gjashtë pikë, ndërsa në vendin e dytë gjendet Milani që ka katër pikë pas dy ndeshjesh.
Binni
Binni
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mendjen Tuaj!!
Postime Postime : 7205
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 03/01/2010
Mosha Mosha : 38
Hobi Hobi : Sporti,

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi