Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Cfare duhet te mbajne meshkujt ne garderobe???? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Cfare duhet te mbajne meshkujt ne garderobe???? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cfare duhet te mbajne meshkujt ne garderobe????

4 posters

Shko poshtë

Cfare duhet te mbajne meshkujt ne garderobe???? Empty Cfare duhet te mbajne meshkujt ne garderobe????

Mesazh nga Aristogata Wed 1 Jul 2009 - 1:12

Çfarë duhet të mbajnë meshkujt në garderobë?

Cfare duhet te mbajne meshkujt ne garderobe???? Cfare_duhet_te_mbajne_meshkujt_ne_garderobe_1Përshtatja e linjave të reja, të hedhura në treg nga krijuesit e modës, për shumë meshkuj do të thotë humbje e një pjese të anës së tyre. Nga “furia” e linjës femërore të përshtatur në format mashkullore nuk kanë shpëtuar as aksesoret e tyre.

AKSESORËT

Kështu këtë sezon do të shohim meshkuj që mbajne çanta pak a shumë si të femrave, shalle, varëse, syze dhe këpucë me dizenjo të njëjtë.
Risia që ia forcon paksa karakterin mashkullor janë kepucët me majë klasike.

Ndërsa për më të rinjtë, të cilët e konsiderojne veten shumë sportiv, zgjedhja është e njëjtë me ato të femrave;këpucë atlete qëndryshojnë fare pak nga të qenit të dizenjura për njërin apo tjetrin seks.


Cfare duhet te mbajne meshkujt ne garderobe???? Stil_43stil


NGJYRAT

Ngjyrat e shumta të vendosura jo vetëm në veshje, por dhe në të gjithë aksesorët i kanëdhënë një tjetër imazh figurës strikte dhe tejet serioze të një mashkulli super klasik, duke e zbutur figurën e tij e duke e sjellë më pranë asaj femërore.

Të rinjtë janë padyshim ata që përshtaten më shpejt me tendencat më të reja, të propozuara nga fusha e modës.


MOSHAT E MËDHA

Ndërsa për moshat më të mëdha është pak e vështirë për të
mos thënë e pamundur të lëvizin edhe një centimetër nga luku i tyre.Kjo për vetë faktin se ata tashmë e kanë krijuar karakterin e lukut të tyre dhe elementët femërore të sjellë nga stilistët, për ta duken shumë të papërshtatshëm dhe shumë qesharakë.

Cfare duhet te mbajne meshkujt ne garderobe???? Stil_44stil


Gjithsesi është e kuptueshme që tendencat e modës, qofshin këto tejet klasike apo tejet ekstravagante nuk mund t’iu përshtaten të gjithëve. Nëse në pasarelat e modës milaneze, njojorkeze apo londineze shihen meshkuj me aksesorë e veshje nga më ekstravagantet, duke filluar që
nga këpucët me majë tejet të zgjatur, varse të medha, të cilat shfaqen
në kraharorin nudo nga këmishat trasparente,çanta e kapele femërore. Elementë të tillë në vendin tonë janë shumë larrg modës së meshkujve.


PAMJA E JASHTME

Pamja e jashtme është me të vërtetë shumë e rëndësishme për ta,
padyshim dhe të qënit gjithnjë të modës, por jo aq sa të duken qesharakë,femërorë dhe shumë moskokëçarës për lukoo-n e tyre. Ky luks duket se është vetëm për një pjesë jashtëzakonisht të vogël, pothuajse e papërfillshme. Emrat e mëdhenj të modës klasike si “Versace” apo “Pierre Cardin” mbeten më të preferuarit. Prerjet klasike të veshjeve e të aksesorëve bëjnë që një pjesë e mirë e meshjkuve t’u besojnë stilit të tyre. Edhe krijimet e tyre janë privilegj vetëm për një pjesë të vogël, për shkak të çmimeve të tyre, të papërballueshme prej të gjithëve.

Cfare duhet te mbajne meshkujt ne garderobe???? Stil_45stil


Këpucët i rikthehen klacicizmit të tyre, këtë herë të moderuar. Forma e rrumbullakët i ka lënë vendin majës moderne.
Taka do të jete katrore dhe e sheshtë. Shtohen lidhëset me prakticitetin e tyre, duke e forcuar akoma më shumë aksesorin mashkullor.

Ngjyrat predominuesejanë e zeza, vishnja, blu e errët, dhe e kafenjta e kamsoshit.
Moda e mashkullit është gjithnjë në kërkim të sofistikimit e të arritjes së një perfekshmërie në formë, dizajnë e në ngjyra.
Cfare duhet te mbajne meshkujt ne garderobe???? Bosh
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 32
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Cfare duhet te mbajne meshkujt ne garderobe???? Empty Re: Cfare duhet te mbajne meshkujt ne garderobe????

Mesazh nga ELAN Wed 1 Jul 2009 - 4:50

:gezim: brekushet se pa to nuk mundemi me dal ne hahaha :gezim:
ELAN
ELAN
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : modena itali
Postime Postime : 46
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/06/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Cfare duhet te mbajne meshkujt ne garderobe???? Empty Re: Cfare duhet te mbajne meshkujt ne garderobe????

Mesazh nga WebMaster Wed 1 Jul 2009 - 7:10

Cfare duhet te mbajne meshkujt ne garderobe???? Cfareduhettembajnemeshkjg2

Përshtatja e linjave të reja, të hedhura në treg nga krijuesit e modës, për shumë meshkuj do të thotë humbje e një pjese të anës së tyre. Nga “furia” e linjës femërore të përshtatur në format mashkullore nuk kanë shpëtuar as aksesoret e tyre.

AKSESORËT

Kështu këtë sezon do të shohim meshkuj që mbajne çanta pak a shumë si të femrave, shalle, varëse, syze
dhe këpucë me dizenjo të njëjtë. Risia që ia forcon paksa karakterin mashkullor janë kepucët me majë klasike.
Ndërsa për më të rinjtë, të cilët e konsiderojne veten shumë sportiv, zgjedhja është e njëjtë me ato të femrave;
këpucë atlete qëndryshojnë fare pak nga të qenit të dizenjura për njërin apo tjetrin seks.

Cfare duhet te mbajne meshkujt ne garderobe???? Aksesoret21wi9
Aksesoret


NGJYRAT

Ngjyrat e shumta të vendosura jo vetëm në veshje, por dhe në të gjithë aksesorët i kanëdhënë një tjetër imazh
figurës strikte dhe tejet serioze të një mashkulli super klasik, duke e zbutur figurën e tij e duke e sjellë më
pranë asaj femërore. Të rinjtë janë padyshim ata që përshtaten më shpejt me tendencat më të reja, të
propozuara nga fusha e modës.

Cfare duhet te mbajne meshkujt ne garderobe???? Ngjyrat11hb9
Ngjyrat

MOSHAT E MËDHA

Ndërsa për moshat më të mëdha është pak e vështirë për të
mos thënë e pamundur të lëvizin edhe një centimetër nga luku i tyre.Kjo për vetë faktin se
ata tashmë e kanë krijuar karakterin e lukut të tyre dhe elementët femërore të sjellë nga
stilistët, për ta duken shumë të papërshtatshëm dhe shumë qesharakë.
Gjithsesi është e kuptueshme që tendencat e modës, qofshin këto tejet klasike apo tejet ekstravagante
nuk mund t’iu përshtaten të gjithëve. Nëse në pasarelat e modës milaneze, njojorkeze apo
londineze shihen meshkuj me aksesorë e veshje nga më ekstravagantet, duke filluar që
nga këpucët me majë tejet të zgjatur, varse të medha, të cilat shfaqen
në kraharorin nudo nga këmishat trasparente,
çanta e kapele femërore. Elementë të tillë në vendin tonë janë shumë larrg modës së meshkujve.

Cfare duhet te mbajne meshkujt ne garderobe???? Moshatmetemedha1lx0
Moshat me te medha

PAMJA E JASHTME


Pamja e jashtme është me të vërtetë shumë e rëndësishme për ta,
padyshim dhe të qënit gjithnjë të modës, por jo aq sa të duken qesharakë,femërorë dhe shumë moskokëçarës për lukoo-n e tyre. Ky luks duket se është vetëm për një pjesëjashtëzakonisht të vogël, pothuajse e papërfillshme. Emrat e mëdhenj të modës klasike si “Versace” apo “Pierre Cardin”mbeten më të preferuarit. Prerjet klasike të veshjeve e të aksesorëve bëjnë që një pjesë e mirë e meshjkuve t’u besojnë stilit të tyre. Edhe krijimet e tyre janë privilegj vetëm për një pjesë të vogël, për shkak të çmimeve të tyre, të papërballueshme prej të gjithëve.
Këpucët i rikthehen klacicizmit të tyre, këtë herë të moderuar. Forma e rrumbullakët i ka lënë vendin majës moderne.
Taka do të jete katrore dhe e sheshtë. Shtohen lidhëset m prakticitetin e tyre, duke e forcuar akoma më shumë aksesorin mashkullor.
Ngjyrat predominuesejanë e zeza, vishnja, blu e errët, dhe e kafenjta e kamsoshit.
Moda e mashkullit është gjithnjë në kërkim të sofistikimit e të arritjes së një perfekshmërie në formë, dizajnë e në ngjyra.

Cfare duhet te mbajne meshkujt ne garderobe???? Pamjaejashtme1vk1
Pamja e jashtme
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Cfare duhet te mbajne meshkujt ne garderobe???? Empty Re: Cfare duhet te mbajne meshkujt ne garderobe????

Mesazh nga Anakonda Sat 14 Apr 2012 - 18:48

eheheeeeeeeeeeeeeee keto duhen ti ket cdo mashkull.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Cfare duhet te mbajne meshkujt ne garderobe???? Empty Re: Cfare duhet te mbajne meshkujt ne garderobe????

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi