Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Çfarë duhet të dinë femrat për meshkujt People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Çfarë duhet të dinë femrat për meshkujt People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Çfarë duhet të dinë femrat për meshkujt

3 posters

Shko poshtë

Çfarë duhet të dinë femrat për meshkujt Empty Çfarë duhet të dinë femrat për meshkujt

Mesazh nga T_o_n_i Sat 15 Oct 2011 - 7:02

Vallë meshkujt gënjejnë vetëm e vetëm të arrijnë te seksi? A dëshirojnë meshkujt lidhje të gjatë ose shumica janë në kërkim të aventurave të shkurta? Çfarë është më e rëndësishme për ta: pamja ose karakteri i femrës?
Ambes Medison, e cila kohë të gjatë studion seksualitetin e njeriut, ka bërë një hulumtim për t’u dhënë përgjigje pyetjeve të mëparshme. Në këtë hulumtim ajo ka përfshirë 1000 meshkuj të moshave të ndryshme dhe me profesione të ndryshme dhe në bazë të rezultateve ka shkruar librin “Are All Guys Assholes?”.

Më poshtë ne do të sjellim pesë përfundime interesante dhe të dobishme nga hulumtimi i saj:

35% e meshkujve do të kishin gënjyer për të arritur te seksi

Hulumtimi ka treguar se 44% nga meshkujt do të kishin dalë me një femër disa herë, shpesh do t’i kishin dërguar mesazhe dhe do të aktronin se janë të interesuar për atë dhe jetën e saj vetëm për të pasur seks me atë. Kurse 35% janë të gatshëm edhe të gënjejnë për atë se dëshirojnë të jenë të lidhur me ndonjë femër vetëm për të arritur te seksi.

Shumica e meshkujve dëshirojnë lidhje të gjatë dhe pothuajse të gjithë duan që një ditë të martohen

73% e meshkujve kanë pranuar se më së shumti janë të interesuar për lidhje, 18% kanë pranuar se duan vetëm aventurë të shkurtër, kurse vetëm 8% kanë thënë se janë në kërkim të seksit. 95% e meshkujve duan që një ditë të martohen, kurse mosha mesatare kur duan atë ta bëjnë është 32 vjet e gjysmë.

Për meshkujt është me rëndësi karakteri i femrave

Në hulumtimin e bërë është dashur që meshkujt me notë 1 deri më 5 t’i notojnë karakteret e ndryshme të femrave. Rreth 60% me notë më të madhe kanë vlerësuar humorin, 54% e kanë vlerësuar kujdesin, kurse 30% me notën pesë e kanë vlerësuar pamjen.

Meshkujt frikësohen të thuan “të dua”

Meshkujt e anashkalojnë fjalën “të dua”, sepse kanë frikë dhe se duan që femra të jetë e para e cila do të shpallë dashuri.

Meshkujve u pëlqen kur femrat tregojnë interesim tek ata

Edhe pse shumica e ekspertëve këshillojnë që femrat të presin që meshkujt ta bëjnë hapin e parë, hulumtimi i Amberit ka treguar se meshkujve veçanërisht ju pëlqen kur femra i fton për të dalë. Rreth 50% kanë pranuar se kjo gjë i “eksiton”, 45% do të ishin neutralë në atë gjest, kurse vetëm 5% nuk e pëlqejnë.
T_o_n_i
T_o_n_i
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 18036
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Çfarë duhet të dinë femrat për meshkujt Empty Re: Çfarë duhet të dinë femrat për meshkujt

Mesazh nga kasperi Sat 15 Oct 2011 - 7:30

Qe drita e kuqe nuk ju pelqen,vetem e gjelberta[You must be registered and logged in to see this image.]
kasperi
kasperi
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Prishtine
Postime Postime : 19666
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 27/05/2010
Hobi Hobi : trokitja ne dritare

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Çfarë duhet të dinë femrat për meshkujt Empty Re: Çfarë duhet të dinë femrat për meshkujt

Mesazh nga kasperi Wed 19 Oct 2011 - 10:43

duhet te dinee se meshkujt i dojne shume dhe i pelqejne minifundet,ato revolucionet e minifundeve
kasperi
kasperi
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Prishtine
Postime Postime : 19666
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 27/05/2010
Hobi Hobi : trokitja ne dritare

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Çfarë duhet të dinë femrat për meshkujt Empty Re: Çfarë duhet të dinë femrat për meshkujt

Mesazh nga Anakonda Sun 12 Feb 2012 - 23:03

I dime pasi shiheni qe ne fytyre e jo me te flisni.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Çfarë duhet të dinë femrat për meshkujt Empty Re: Çfarë duhet të dinë femrat për meshkujt

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi