Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Qeveria e Kosoves, 1 milion euro për Shkodrën People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Qeveria e Kosoves, 1 milion euro për Shkodrën People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Qeveria e Kosoves, 1 milion euro për Shkodrën

2 posters

Shko poshtë

Qeveria e Kosoves, 1 milion euro për Shkodrën Empty Qeveria e Kosoves, 1 milion euro për Shkodrën

Mesazh nga Emona Tue 7 Dec 2010 - 5:42

Qeveria e Kosovës ka ndarë 1 milion euro ndihmë për zonat e përmbytura në Shkodër dhe 500 mijë euro për zonat e goditura nga reshjet e fundit në Kosovë. Kryeministri në dorëheqje, Hashim Thaçi, tha se 1 milion euro ndahen për të ndihmuar Shqipërinë. “Kam vendosur që në emër të Qeverisë së Republikës së Kosovës, për vëllezërit nga Shqipëria, nga Shkodra dhe rrethina, të ndajë 1 milion euro, ndërsa gjithë potencialin shtetëror dhe human mund të them sa i përket prezencës së tyre në terren në Shkodër dhe rrethinë, tani kemi marrë masat dhe janë dërguar njerëzit tonë jashtë atje dhe unë kam ftuar gjithë qytetarët e Kosovës, gjithë autoritetet komunale që të tregojnë autoritetin e tyre shtetëror, por edhe human e qytetar në shërbim të solidaritetit të plotë me qytetarët në Shkodër dhe rrethinë. Ndërsa për Kosovën në këtë rrethanë që është krijuar kemi ndarë gjysmë milioni euro për ndihma në raste të rënda dhe emergjente, pastaj kur të ndodhë vlerësimi në çdo komunë do të marrim vendimet tjera”, ka thënë Thaçi. Ai ka ftuar edhe njëherë të gjithë qytetarët e Kosovës për solidaritet me qytetarët e Shqipërisë.

Republika e Kosovës po ashtu do të dërgojë ndihma shtesë për përballimin e situatës së krijuar nga përmbytjet në zonën e Shkodrës. Ministria e Forcës së Sigurisë mori vendim që të dërgojë sot një personel dhe teknikë shtesë: 15 kamionë, 2 autoambulanca të FSK-së dhe 3 autoambulanca të Federatës së Sindikatës së Shëndetësisë së Kosovës. Para katër ditësh FSK-ja dërgoi në zonën e Shkodrës njësinë e kërkim-shpëtimit, e përbërë prej 59 pjesëtarësh.





Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Qeveria e Kosoves, 1 milion euro për Shkodrën Empty Re: Qeveria e Kosoves, 1 milion euro për Shkodrën

Mesazh nga Korabi AL Tue 7 Dec 2010 - 7:35

Bravo bravo bravooooooooooooooooo gjithmon vellezerit dhe motrat tan kosovar kundrejt nesh kan qen gjithmon me zemer gjer nga ne

Shqipetaret e shqiperis dhe per kete nuk duhet te ken dyshim

Gjithmon kosvaret kan qen dhe ngelen patriot te flaket dhe vlladashes ne te gjitha kohet
Korabi AL
Korabi AL
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Ku di gje un
Postime Postime : 230
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 22/11/2010
Mosha Mosha : 50
Hobi Hobi : eouhai

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi