Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Reshat Arbana (Artist i Merituar) People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Reshat Arbana (Artist i Merituar) People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Reshat Arbana (Artist i Merituar)

+4
dajti modh
Amazone
Gjakush Tana
WebMaster
8 posters

Shko poshtë

Reshat Arbana (Artist i Merituar) Empty I madhi Reshat Arbana

Mesazh nga WebMaster Fri 11 Sep 2009 - 7:04

Reshat Arbana (Artist i Merituar) 626121


Edituar për herë të fundit nga KLEUSHE në Fri 11 Sep 2009 - 7:08, edituar 1 herë gjithsej
Reshat Arbana (Artist i Merituar) 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Reshat Arbana (Artist i Merituar) 30l12rc Pytje & Përgjigje Reshat Arbana (Artist i Merituar) 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Reshat Arbana (Artist i Merituar) Empty Re: Reshat Arbana (Artist i Merituar)

Mesazh nga WebMaster Fri 11 Sep 2009 - 7:05

Reshat Arbana (Artist i Merituar) 626121
Reshat Arbana (Artist i Merituar) 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Reshat Arbana (Artist i Merituar) 30l12rc Pytje & Përgjigje Reshat Arbana (Artist i Merituar) 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Reshat Arbana (Artist i Merituar) Empty Re: Reshat Arbana (Artist i Merituar)

Mesazh nga WebMaster Fri 11 Sep 2009 - 7:06

Reshat Arbana (Artist i Merituar) 626121
Reshat Arbana (Artist i Merituar) 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Reshat Arbana (Artist i Merituar) 30l12rc Pytje & Përgjigje Reshat Arbana (Artist i Merituar) 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Reshat Arbana (Artist i Merituar) Empty Re: Reshat Arbana (Artist i Merituar)

Mesazh nga Gjakush Tana Fri 11 Sep 2009 - 7:31

Kleusha e mikut tim ma te madh qe nga viti 1977 kur jam takuar ne Prishtine kur luante ne rolin e dramaes Zonja nga Qyteti.
Gjakush Tana
Gjakush Tana
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Gjithë jeten me libra
Postime Postime : 3461
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/04/2009
Hobi Hobi : poezia, proza, drama

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Reshat Arbana (Artist i Merituar) Empty Re: Reshat Arbana (Artist i Merituar)

Mesazh nga WebMaster Wed 28 Oct 2009 - 9:43

Reshat Arbana (Artist i Merituar) 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Reshat Arbana (Artist i Merituar) 30l12rc Pytje & Përgjigje Reshat Arbana (Artist i Merituar) 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Reshat Arbana (Artist i Merituar) Empty Re: Reshat Arbana (Artist i Merituar)

Mesazh nga WebMaster Wed 28 Oct 2009 - 9:44

Reshat Arbana (Artist i Merituar) 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Reshat Arbana (Artist i Merituar) 30l12rc Pytje & Përgjigje Reshat Arbana (Artist i Merituar) 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Reshat Arbana (Artist i Merituar) Empty Re: Reshat Arbana (Artist i Merituar)

Mesazh nga WebMaster Wed 28 Oct 2009 - 9:44

Reshat Arbana (Artist i Merituar) 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Reshat Arbana (Artist i Merituar) 30l12rc Pytje & Përgjigje Reshat Arbana (Artist i Merituar) 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Reshat Arbana (Artist i Merituar) Empty Re: Reshat Arbana (Artist i Merituar)

Mesazh nga WebMaster Mon 4 Jan 2010 - 7:11

Reshat Arbana (Artist i Merituar) 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Reshat Arbana (Artist i Merituar) 30l12rc Pytje & Përgjigje Reshat Arbana (Artist i Merituar) 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Reshat Arbana (Artist i Merituar) Empty Re: Reshat Arbana (Artist i Merituar)

Mesazh nga WebMaster Tue 9 Mar 2010 - 7:27

Reshat Arbana (Artist i Merituar) 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Reshat Arbana (Artist i Merituar) 30l12rc Pytje & Përgjigje Reshat Arbana (Artist i Merituar) 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Reshat Arbana (Artist i Merituar) Empty Re: Reshat Arbana (Artist i Merituar)

Mesazh nga WebMaster Thu 8 Apr 2010 - 6:01

Reshat Arbana
-----------------------------------
Reshat Arbana lindi më 15 shtator 1940 në Tiranë, Shqipëri. Ai është një aktor teatri dhe filmi. Një nga aktoret me popullorë te kinemase shqiptare, me mbi 35 role, duke filluar që nga viti 1963.

Pasi kreu studimet ne shkollen e larte per aktore “Aleksander Moisiu”, prane Teatrit Kombetar ne Tirane, më 1968, filloi punë në Radio Tirana. Nga viti 1977 e deri sa doli në pension ishte aktor i Teatrit Kombetar të Tiranës.

Ndër rolet më të spikatura në film Samiu tek “Fijet qe priten” 1976, Prefekti tek “Gjeneral gramafoni” 1978, Bimbashi tek “Liri a vdekje” 1979, Isa Boletini tek “Nentori i dyte” 1982, Ahmeti tek “Dora e ngrohte” 1983, Adnani tek “Hije që mbeten pas” 1985, Aliu tek “Binarët” 1987, Emili tek “Rikonstruksioni” 1988, Kuke Memini tek “Balada e Kurbinit” 1990. Për rolet e Dajlan Beut tek “Kush vdes ne kembe” 1984 dhe Kryetarit të Këshillit tek “Kur hapen dyert e jetës” 1986 ka fituar Medalionin e Festivalit të Filmit më 1985 e 1987.

Filma të tjerë të Arbanës janë “Komisari i dritës” 1966, “Duel i heshtur” 1967, “Plage te vjetra” 1969, “Kapedani” 1972, “Pylli i lirise” 1976, “Tingujt e luftes” 1976, “I treti”, “Kur hidheshin themelet” 1978, “Nga mezi i erresires” 1978, “Intendenti” 1980, “Gjurme ne kaltërsi” 1981, “Shoket” 1982, “Fundi i nje gjakmarrjeje”, “Gracka”, “Koha e larget” 1983, “Shirat e vjeshtes”, “Zambaket e bardhe” 1984, “Te paftuarit” 1985, “Flutura ne kabinen time” 1988 etj.

Në maj 2004 u rikthye në skenën e Teatrit Kombëtar me rolin e protagonistit në dramën “Streha e të harruarve”.

Filmografia

* Kaskadori shqiptar (1998) (TV)
* Balada e Kurbinit (1990)
* Vetmi (1990)
* Flutura në kabinen time (1988)
* Rekonstruksioni (1988) (TV)
* Binarët (1987)
* Kur hapen dyert e jetës (1986)
* Hije që mbeten pas (1985)
* Te paftuarit (1985)
* Kush vdes në këmbë (1984)
* Shirat e vjeshtës (1984)
* Zambakët e Bardhë (1984) .... Pedagog Petriti
* Dora e ngrohtë (1983)
* Fundi i një gjakmarrjeje (1983)
* Gracka (1983)
* Kohë e largët (1983)
* Nëntori i dytë (1982)
* Shokët (1982)
* Gjurmë në kaltërsi (1981)
* Intendanti (1980)
* Liri a vdekje (1979)
* Gjeneral gramafoni (1978)
* Kur hidheshin themelet (1978) (TV) .... Beqir Aga
* Fije që priten (1976)
* Pylli i lirisë (1976)
* Tinguj lufte (1976) .... Mësuesi
* Duel i Heshtur (1967)
* Komisari i Drites (1966)
Reshat Arbana (Artist i Merituar) 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Reshat Arbana (Artist i Merituar) 30l12rc Pytje & Përgjigje Reshat Arbana (Artist i Merituar) 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Reshat Arbana (Artist i Merituar) Empty Re: Reshat Arbana (Artist i Merituar)

Mesazh nga WebMaster Sat 29 May 2010 - 23:12

Reshat Arbana (Artist i Merituar) 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Reshat Arbana (Artist i Merituar) 30l12rc Pytje & Përgjigje Reshat Arbana (Artist i Merituar) 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Reshat Arbana (Artist i Merituar) Empty Re: Reshat Arbana (Artist i Merituar)

Mesazh nga WebMaster Mon 27 Dec 2010 - 2:52

merzitje shume merzitje shume merzitje shume merzitje shume merzitje shume merzitje shume merzitje shume merzitje shume merzitje shume merzitje shume merzitje shume
Reshat Arbana (Artist i Merituar) 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Reshat Arbana (Artist i Merituar) 30l12rc Pytje & Përgjigje Reshat Arbana (Artist i Merituar) 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Reshat Arbana (Artist i Merituar) Empty Re: Reshat Arbana (Artist i Merituar)

Mesazh nga WebMaster Mon 27 Dec 2010 - 4:46

Reshat Arbana (Artist i Merituar) 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Reshat Arbana (Artist i Merituar) 30l12rc Pytje & Përgjigje Reshat Arbana (Artist i Merituar) 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Reshat Arbana (Artist i Merituar) Empty Re: Reshat Arbana (Artist i Merituar)

Mesazh nga WebMaster Sun 23 Jan 2011 - 5:23

Reshat Arbana (Artist i Merituar) 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Reshat Arbana (Artist i Merituar) 30l12rc Pytje & Përgjigje Reshat Arbana (Artist i Merituar) 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Reshat Arbana (Artist i Merituar) Empty Re: Reshat Arbana (Artist i Merituar)

Mesazh nga WebMaster Thu 10 Feb 2011 - 9:06

Reshat Arbana (Artist i Merituar) 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Reshat Arbana (Artist i Merituar) 30l12rc Pytje & Përgjigje Reshat Arbana (Artist i Merituar) 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Reshat Arbana (Artist i Merituar) Empty Re: Reshat Arbana (Artist i Merituar)

Mesazh nga Amazone Thu 10 Feb 2011 - 9:09

nje nder aktoret me te mrekullueshem qe ka nxjerre teatri dhe kinemaja jone ........
Amazone
Amazone
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Greece
Postime Postime : 4385
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/12/2010
Mosha Mosha : 111
Hobi Hobi : Hipizem /tenis

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Reshat Arbana (Artist i Merituar) Empty Re: Reshat Arbana (Artist i Merituar)

Mesazh nga dajti modh Thu 10 Feb 2011 - 9:15

K@L@E shkruajti:
.. kjo eshte fantastike ..
RESHAT ARBANA deputeti lagjes 10 ne ate kohe ooooooo ooooooo
dajti modh
dajti modh
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 17309
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Reshat Arbana (Artist i Merituar) Empty Re: Reshat Arbana (Artist i Merituar)

Mesazh nga Tonii Thu 10 Feb 2011 - 11:18

Gur i cmuar midis shum gureve te cmuar te pasuris sone kombetare ne teater e kinematografi
Tonii
Tonii
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5860
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Reshat Arbana (Artist i Merituar) Empty Re: Reshat Arbana (Artist i Merituar)

Mesazh nga Katniss Sun 20 Feb 2011 - 6:57

Shtoja edhe nje film:Azem Galica
Katniss
Katniss
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11002
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/02/2011
Hobi Hobi : Computer Science

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Reshat Arbana (Artist i Merituar) Empty Re: Reshat Arbana (Artist i Merituar)

Mesazh nga Daku Sun 20 Feb 2011 - 7:32

Reshat Arbana eshte nje artist i madh , ka lindur ne Tirane ne Fshatin Arbane nga ku ka marre dhe mbiemrin Arbana.ROlet e personaxheve nga veriu i qan dhe ka pamje autoritare .
Ne akademine e arteve studentet e tregojne pak k*rvar :P
Daku
Daku
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : N'metropolt
Postime Postime : 1998
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/02/2011
Mosha Mosha : 42
Hobi Hobi : Japraku

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Reshat Arbana (Artist i Merituar) Empty Re: Reshat Arbana (Artist i Merituar)

Mesazh nga WebMaster Thu 17 Mar 2011 - 10:11

Reshat Arbana (Artist i Merituar) 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Reshat Arbana (Artist i Merituar) 30l12rc Pytje & Përgjigje Reshat Arbana (Artist i Merituar) 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Reshat Arbana (Artist i Merituar) Empty Re: Reshat Arbana (Artist i Merituar)

Mesazh nga WebMaster Thu 15 Nov 2012 - 12:24

Reshat Arbana (Artist i Merituar) 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Reshat Arbana (Artist i Merituar) 30l12rc Pytje & Përgjigje Reshat Arbana (Artist i Merituar) 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Reshat Arbana (Artist i Merituar) Empty Re: Reshat Arbana (Artist i Merituar)

Mesazh nga Anakonda Fri 16 Nov 2012 - 0:22

Reshat Arbana lindi më 15 shtator 1940 në Tiranë, Shqipëri. Ai është një aktor teatri dhe filmi. Një nga aktoret me popullorë te kinemase shqiptare, me mbi 35 role, duke filluar që nga viti 1963.
Pasi kreu studimet ne shkollen e larte për aktore “Aleksander Moisiu”, prane Teatrit Kombetar ne Tirane, më 1968, filloi punë në Radio Tirana. Nga viti 1977 e deri sa doli në pension ishte aktor i Teatrit Kombetar të Tiranës.
Ndër rolet më të spikatura në film Samiu tek Fijet qe priten 1976, Prefekti tek Gjeneral gramafoni 1978, Bimbashi tek Liri a vdekje 1979, Isa Boletini tek Nentori i dyte 1982, Ahmeti tek Dora e ngrohte 1983, Adnani tek Hije që mbeten pas 1985, Aliu tek Binarët 1987, Emili tek Rikonstruksioni 1988, Kuke Memini tek Balada e Kurbinit 1990. Për rolet e Dajlan Beut tek Kush vdes ne kembe 1984 dhe Kryetarit të Këshillit tek Kur hapen dyert e jetës 1986 ka fituar Medalionin e Festivalit të Filmit më 1985 e 1987.
Në maj 2004 u rikthye në skenën e Teatrit Kombëtar me rolin e protagonistit në dramën Streha e të harruarve.
Më 7 tetor 2011 Presidenti i Republikës, Bamir Topi i akordoi zotit Reshat Arbana Urdhrin “Nderi i Kombit” me motivacionin: "Aktorit të shquar të teatrit dhe kinematografisë, i cili me interpretimin mjeshtëror dhe origjinalitetin e tij u bë një artist popullor e shumë i dashur për publikun, rolet e të cilit kanë pasuruar me vlera të reja kulturën kombëtare.”
Më 26 Nëntor 2011 në koncertin "Nëntori II" organizuar në kuadrin e javës së kulturës shqiptare me rastin e 99 vjetorit të shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë, Shoqata shqiptare në Parma të Italisë "Scanderbeg" i dorëzoi çmimin ["Skënderbeu - Diaspora shqiptare në Itali"] zotit Reshat Arbana të akorduar në emër të 24 shoqatave dhe subjekteve në Itali me motivacionin:Për personalitetin e jashtëzakonshëm, cilësinë artistike dhe frymëzimin me të cilin ka interpretuar role, histori, ngjarje, duke i pasuruar me humanizmin dhe kulturën që e karakterizon përherë. Çmimi ju dorëzua nga përgjegjesi i organizimit të shoqatës "Scanderbeg Parma" zoti Durim Lika. [1]Filmografia

Ne kerkim te kujt (2011) serial nga Top Channel
Familja Moderne serial nga Kosova nga viti 2008 luan Gjergjin
Kaskadori shqiptar (1998) (TV)
Balada e Kurbinit (1990)
Vetmi (1990)
Flutura në kabinen time (1988).... Xhaxhai
Rikonstruksioni (1988) (TV)
Binarët (1987)
Kur hapen dyert e jetës (1986)
Hije që mbeten pas (1985)
Te paftuarit (1985)
Kush vdes në këmbë (1984)
Shirat e vjeshtës (1984)
Zambakët e Bardhë (1984) .... Pedagog Petriti
Dora e ngrohtë (1983)...Ahmeti
Fundi i një gjakmarrjeje (1983)
Gracka (1983)
Kohë e largët (1983)
Nëntori i dytë (1982)...Isa BoletiniShokët (1982)
Gjurmë në kaltërsi (1981)...Komandanti
Intendanti (1980)
Liri a vdekje (1979)
Nga mezi i erresires - (1978)
Gjeneral gramafoni (1978).... Kryetari i bashkise
Kur hidheshin themelet (1978) (TV) .... Beqir Aga
Fije që priten (1976)...Sami Ameni
Pylli i lirisë (1976)
Tinguj lufte (1976) .... Mësuesi
Kapedani - (1972).... Nje nga te rinjte e fshatit
Duel i Heshtur (1967)
Komisari i Drites (1966)

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Reshat Arbana (Artist i Merituar) Empty Re: Reshat Arbana (Artist i Merituar)

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi