Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh. People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh. People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh.

+10
Anakonda
Besa
Maksi
Katniss
Emona
bobi 10
Poeti Dhimbjes
Єямєℓiиdå
Amazone
WebMaster
14 posters

Shko poshtë

Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh. Empty Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh.

Mesazh nga WebMaster Sun 2 Jan 2011 - 5:30

Po e filloj une duke ja dedikuar babait tim ne Italisht
[You must be registered and logged in to see this image.]


[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]


Edituar për herë të fundit nga Urtesia në Sun 17 Feb 2013 - 9:04, edituar 1 herë gjithsej


[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this link.][You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this link.] [You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this link.][You must be registered and logged in to see this image.]


[You must be registered and logged in to see this image.]Emri  i Forumit do t[You must be registered and logged in to see this link.] ndryshoj  [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this link.] [You must be registered and logged in to see this image.]
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh. Empty Re: Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh.

Mesazh nga Amazone Sun 2 Jan 2011 - 9:36

Ike befasisht ashtu sic hyre ne jeten time .......doren ma shtrengove momentin e fundit ashtu si momentin e pare qe erdha une ne jete dhe the kam moter.....syte i mbylle si dikur qe ishte loja jone e preferuar ...por bere nje gabim nuk i hape me qe te me trembje ne dhomen pa drite .....kur e merzitur isha te therrisja dhe ti ishe aty tani te kerkoj ne rruget e pafund per te te thene qe femite i ke mire po pergjigje nuk marr ....VELLAI im ike padashur ti ....pa me thene lamtumire....pa qare vetem duke me peshperitur femite mos mi ler ne asnje vend ...femite rriti je nene dhe baba dhe doren nuk ma lije ma shtrengoje aq sa fuqi te kishte ngelur dhe ike ashtu duke me buzeqeshur si gjithmone kur doje te me thoje po iki ....Vellai ime amanetin nuk ta humb kurre rri i qete atje ku je ti dhe nusja jote JU DUA SHUME

S'te besoj o vdekje ,s'te besoj
mos mu dridh e m'u shperdridh
ste besoj ,kot e ke s'te besoj
S'te besoj qe rregjistrin tend ke hapur
rregjister era dhe e te kalbezuar
ste besoj qe vellane tim ke marre
ste besoj pra s'te besoj ....
ndoshta po ulurin ne brendesi
per kete mosbesim-marrezi
Por c'te bej qe dot ty s'te besoj !!!!!!!
Amazone
Amazone
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Greece
Postime Postime : 4385
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/12/2010
Mosha Mosha : 111
Hobi Hobi : Hipizem /tenis

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh. Empty Re: Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh.

Mesazh nga WebMaster Sun 2 Jan 2011 - 9:56

Po afrohet 25 shkurti edhe perseri mendoj ate dite te zeze qe kurre se mendoja qe do me ndodhte nje gje e tille ne jete ..Zoti qenka me shum surpriza te jep njeriun por edhe ta merr ..Oh babai im nuk e imagjon sa me mungon qe ate dite qe ti ike edhe more me vete Eduardin me ke leni nje boshllek ne zemer qe kurr asnje nuk do te arri ta mbushi sepse me te vertet ju me mungoni jasht mase..... jetoj perdite me forcen qe me jepni ju duke ju menduar qe me ndjekni ne hapat e jetes time .jetoj sepse keshtu me keni thene para se te ikni me keni mesuar qe edhe sikur te ndodhi duhet force per te ecur perpara ..un kam ecur po dhimbja me ka mbetur ne fund te shpirtit edhe zemres gje qe zor do te kaloj deri sa un te mor fryme ..Me mungoni shume lot lot


[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this link.][You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this link.] [You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this link.][You must be registered and logged in to see this image.]


[You must be registered and logged in to see this image.]Emri  i Forumit do t[You must be registered and logged in to see this link.] ndryshoj  [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this link.] [You must be registered and logged in to see this image.]
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh. Empty Re: Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh.

Mesazh nga WebMaster Sun 2 Jan 2011 - 11:27lot lot lot lot lot lot lot lot lot lot lot lot lot lot lot lot lot lot lot lot lot lot lot lot lot lot lot lot lot lot


[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this link.][You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this link.] [You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this link.][You must be registered and logged in to see this image.]


[You must be registered and logged in to see this image.]Emri  i Forumit do t[You must be registered and logged in to see this link.] ndryshoj  [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this link.] [You must be registered and logged in to see this image.]
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh. Empty Re: Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh.

Mesazh nga WebMaster Sun 2 Jan 2011 - 13:01

Si zog i vogel jam
po ri e vetmuar
ri dhe pres une
babin ate per te takuar

te lutem ty o babi
ti mos u largo se une
jetime nuk jam
zemra per ty me qan,

e pafajshme jam
jam krijese e perendise
se te kam sjelle une ty
lumturi ne shpirt,

keto duart e mia
babin ledhatojne
syt e tij te perlotur
si diamant i shkelqejne

ato fjalet e tua une
kure si haroj

keto fjale te embla
nga zemra ime kane
dale me sy te perlotur
per babin tim po qaj..[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this link.][You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this link.] [You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this link.][You must be registered and logged in to see this image.]


[You must be registered and logged in to see this image.]Emri  i Forumit do t[You must be registered and logged in to see this link.] ndryshoj  [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this link.] [You must be registered and logged in to see this image.]
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh. Empty Re: Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh.

Mesazh nga Єямєℓiиdå Mon 3 Jan 2011 - 13:18

Neser do e shkruaj nje...ka dite qe nisi te shkruaj ne kete teme por.... merzitje shume
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 36
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh. Empty Re: Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh.

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Mon 3 Jan 2011 - 13:28

..edhe perse mungesa jote ne jeten time te perditshme, eshte shume e madhe dhe nuk mundem qe t'a shpreh dot me fjal.
...edhe perse ti tashme nuk jeton me, por ke kaluar kufijt e kesaj bote, te cilet asnjeri i gjalle nuk ka arritur t'i kaloj.
...edhe perse ti gjendesh dikund ku une as qe mundem dot t'a imagjinoj ate vend.
...kujtimi yt eshte ende gjalle dhe do te vazhdoje qe te mebetet i tille, per aq kohe sa une te jem ne kete bote. [You must be registered and logged in to see this image.]
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh. Empty Re: Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh.

Mesazh nga bobi 10 Mon 3 Jan 2011 - 19:28

Aktualisht prane meje s'eshte
Saimir
Klea
Ermelinda,edhe ju them

te treve ju perqafon ne kete mengjes,edhe me thoni dicka me te gezuar,sepse s'do frekuentoj me shkrimet e mija mbi kete teme.


Shoket zgjidhi me te mire se vetja te tille te konsiderojne ata ty.
bobi 10
bobi 10
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 12756
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/09/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh. Empty Re: Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh.

Mesazh nga Emona Tue 4 Jan 2011 - 7:13Mos mendo qe te harrova
Qe nuk shkruaj per Ty
Kam dhembje o Babi
Kam shum lot ne sy!

Me mungon ai preher i Yti
Ku koken kam mbeshtet
Kur qaja per te kaluaren
E kisha shum me leht!

Ai ze i Yti i embel me mungon
Keshillat qe i degjoja cdo dite
Bije behu e fort me thoje
Nuk ja vlen me u merzit!

Nuk jam e degjueshme o Babi
Askend nuk po e degjoj
Shpesh nga vuajtjet qe kam ne zemer
Edhe miqet e mij i injoroj!Injorante nuk isha kurr
Si duket nga dhembja e fitova
Nuk po mundem te pajtohem
Me humbjet qe perjetova!


Lulet qe ke mbi varr
T'i ujita me lot
Te them Babi ime
Jame e merzitur sot!Tani Babi im
Me mall te perqafoj
Do t'largohem ngadal
Me gjate s'mund te qendroj!
.....................................

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh. Empty Re: Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh.

Mesazh nga Emona Tue 4 Jan 2011 - 7:17

Babi!
Neser do te vij tek varri
Por nuk do vij me lot
Do ta uroj festen
Qe ne e festojm mbi toke!
lot Tavolinen festive Babi
Une kur do ta shtroj
Vendin ku ti u ulje
Pjaten do ta servoj!
Ndoshta s'jam e drejt
Me Ty o Nena ime e shtrenjt
Babin e kisha mbeshtetje
Kete te gjithe e kan vrejt!
Kur me qante zemra
Ai qante me mua
Koken ma vnonte ne preher
Flokun duke ma lemua!
Me mungon ajo dore
Me mungon zeri yt
Kur degjoj thirrjen BABI
Dicka me ngulfat ne fyt!
lot lot lot lot lot lot lot

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh. Empty Re: Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh.

Mesazh nga Єямєℓiиdå Thu 6 Jan 2011 - 12:26

...


Edituar për herë të fundit nga Ermelinda në Thu 24 Mar 2011 - 11:56, edituar 1 herë gjithsej
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 36
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh. Empty Re: Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh.

Mesazh nga WebMaster Thu 17 Feb 2011 - 22:26


Sa shume te kerkova dhe askund s"te pashe
Sa here u semura sa here per ty qava
Sa here ne enderr emrin babi thashe
Sa here me lotin tim jastykun e lava.
Sa here loti i vetmise rrugen time preu
Sa endrra vdiqen sa pasione iken
Sa here mungesa e babit zemren time theu
Sa brenga e trishtime thelle ne shpirt me rane.


[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this link.][You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this link.] [You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this link.][You must be registered and logged in to see this image.]


[You must be registered and logged in to see this image.]Emri  i Forumit do t[You must be registered and logged in to see this link.] ndryshoj  [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this link.] [You must be registered and logged in to see this image.]
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh. Empty Re: Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh.

Mesazh nga Katniss Fri 18 Feb 2011 - 1:35

Me mungojne fjalet "Baba-bija",zeri yt i dhembshur,i ngjerur,i mbushur me pluhurine dheut qe punoje,me mungon dora jote qe mbante timen,me mungon kujdesi,me mungon..... merzitje shume
Katniss
Katniss
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11002
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/02/2011
Hobi Hobi : Computer Science

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh. Empty Re: Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh.

Mesazh nga WebMaster Fri 18 Feb 2011 - 1:42

Edhe 7 dite edhe beni plot 6 vjet qe sjeni me pran nesh ..sa degjohet mungesa juaj prania juaj ne te gjitha hapat e jetes tone ,,mundohem te shuaj mallin duke pare fotot e tuaja duke kujtuar qastet edhe momentet qe ti ke kaluar me ne mundohem te kuptoj shum gjera sepse ike aq i ri pse zoti te mori akoma pa shejuar hapat e nipave hapat e jetes tone me mungon shume jasht mase saqe jeta ime qe kur ike ti edhe personi qe do kisha pran meje per ter jeten me mungoni jasht mase edhe pse mundohem te jem e forte po ska moment apo minut qe lotet e mia nuk shuhen ne facen time sepse gjithmone ju mendoj lot lot


[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this link.][You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this link.] [You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this link.][You must be registered and logged in to see this image.]


[You must be registered and logged in to see this image.]Emri  i Forumit do t[You must be registered and logged in to see this link.] ndryshoj  [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this link.] [You must be registered and logged in to see this image.]
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh. Empty Re: Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh.

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Sun 20 Feb 2011 - 13:10

Vdekja e saj...

Ishin rralluar ditet, kur mbizoteronte te ftohtet dhe acari, pasi tashme po merrte fund
edhe stina bardhe e zi e dimrit. Dita dites, klima ngrohej e thahej sa me shume.
Ndersa peizazhi , sa vinte e zbukurohej me teper, pasi vete stina e pranveres ne te cilen
ndodheshim e vishte me pelhuren madheshtore te gjelberimit. Qendimi ne ambient te hapur,
ishte teper i kendshem dhe mahnites, sepse nuk mungonte ajri i paster, rrezet e ngrohta te
diellit dhe aromat e fresketa te luleve qe kishin celur, neper lartesite e pemeve dhe ne
siperfaqen e gjelberuar, te fushave te gjera.
Keto do te ishin te fundit dite te bukura dhe kenaqesisjellese ne jeten time, te cilat do t’i
kujtoja dhe do t’i ruaja me me te madhen nostalgji, per gjithe jeten time ne vazhdim,
sepse pas ketyre diteve , nuk do te kisha fatin qe te ndjehesha me, kaq i lumtur!

Nje fatkeqesi e zeze, do te behej shkaktare qe ti humbisja pa dashur , te gjitha ditet e
bukura , se te ardhmes time dhe ti zevendesoja ato, vetem me hidherime e plage te
renda qe do te me ndiqnin nga pas, kemba kembes per tere jeten ne vazhdim!
Ketu, merrte fund njehere e pergjithmone, c’do gje e bukur e jetes sime dhe humbiste ne
greminat e pafundme te mjerimit, ku askush nuk ta rikthem me, lumturine!
Do te ishte vdekja e papritur e shpirtit tim binjak e cila do te fundoste, ne thellesite e detit
te kujtimeve, anijen me te cileen lundronte e qete, kenaqesia e jetes sime!

Nata ne te cilen u njftova, se Danjela kishte mbyllur syte, njehere e pergjthmone per kete
jete, do te mbetet nata me e pret ne jeten time, deriva te me rrahe zemra! Kishta me teper
se pese dite qe nuk ngrihej nga shtrati, pasi semundja qe e pati kapluar, ishte teper e rende
dhe e pasherueshme, sikurse e kishin bere te ditur edhe mjeket, pas gjithe atyre analizave te bera!

Ajo kishte rezultuar me tubérculos ne Koke, semundje kjo e pakurueshme deri me sot!
Te verteten mbi semundjen qe ajo pati rezultuar, nuk e dinte askush tjeter, pervec te atit te saj.
Nga dhimbja e madhe qe kishte ne shpirte, i ati nuk e kishte marre dot guximin qe t’i tregonte te bijes,
te verteten per fatin e saj te pret!
Perkundrazi here pas here e ngushullonte dhe se shume shpejte do te sherohej. Ndersa nga ana tjeter,
vajtonte pa pushim, ne brendesine e shpirtit te tij, per te ardhmen e se bijes qe nga dita ne dite, i priste
vdekjen e zeze!

Gjjate periudhes qe ndenjti e semure ne shtrat, shkoja dhe e vizitoja dy here ne dite.
Me shqetesonte shume fakti qe ajo ishte e semure, por nuk e bisoja dhe as qe e kisha menduar
ndonjehere qe ajo te vuante Tuberkulozin! Sa here qe shkoja dhe e gjeja ne castin qe e kishin
zene krizat, me vinte me te vertete shume keq dhe ne te njejten kohe edhe inat per veten qe
nuk isha i afte, te beja ndonje gje per t’ia lehtesuar sadopak, ato kriza aq te forta qe e detyronin
te derdhte lote, si nje foshnje e njome!
Dhimbjet qe semundja i shkaktonte asaj, ne te njejten kohe me rendonin edhe mua thelle ne shpirte.
Nuk qendroja gjate, kur i shkoja per vizite, pasi nuk mundesha qe ta shihja ne ate gjendje teksa
perpelitej ne shtrat nga krizat e medha qe kishte! Megjithate, kurre nuk e pata besuar faktin qe ajo
do te largohej kaq shpejte dhe pa kujtuar nga kjo bote, pasi ishte ende shume e re dhe kishte plot
enderra dhe deshira per te realizuar ne jete! Ate nate, kur ajo i dha lamtumiren e fundit kesaj bote,
une per fat te keq nuk e gjeta pak kohe te lire, per ti bere nje vizite te shkurter, sikurse c'do dite
tjeter.

Ishte ora 22:10 minuta e mbremjes, kur nga dhoma tjeter, degjova zilen e telefonit. Nuk u ngrita
menjehere per ta hapur telefonin, pasi mendova se mos ishte ndonje telefonate e parendesishme,
sikurse ndodh rendomte.
Por kur zilja nuk po pushon se reni, nje tronditje te rende ndjeva ne zemer dhe menjehere mendja
me vajti tek ajo, te cilen heren e fundit kur e vizitova e lashe me te semure se sa ditet e tjera.
Me te shpejte u ngrita dhe vrapova per ne dhomen ne te cilen ndodhej telefoni. E ngrita receptorin
e tij dhe degjova nje ze te mekur e te mbytur qe recitonte dhimbshem disa fjale.
Por une nuk po arrija qe te kuptoja qarte, se cfere po me thoshte ai ze i trishtuar!
Te vetmet fjale qe munda te degjoja paksa qarte, ishin tri fjale te vetme, te cilat mua mu duken si
nje roman i perbere nga tre kapituj!
Konkretishte, keto ishin fjalet qe degjova; '' .......mbylli syte, perjete!''
Ne castin kur keto fjale, dolen nga receptori i telefonit dhe u futen ne veshin tim nga ku me pas, u
transmetuan drejte e ne epiqender te trurit, mu duk sikur nje komete e madhe, u leshua perposhte
nga lartesite marramendese te qiellit te erret qe ishte ate nate dhe me nje shpejtesi sketerre, per
pak sekonda u zbarkua mbi catine e shtepise, ku sebashku me copat e betonit, rane mbi koken time!
Plaget qe keto fjale shkaktuan ne shpirtin tim, qene shume te renda dhe te pasherueshme per mua!
Ashtu i trullosur dhe i vrare ne shpirte, me veshtiresi arrita ta permblidhja pak veten, pasi me nevojitej
te pregatitesha dhe te shkoja per ne shtepine e se ndjeres.
Por nje mendim venites qe me erdhi spontanishte ne mendje, qe edhe po te shkoja atje, nuk do ti shihja
me syte e saj te kalter dhe plot drite si ngahere, pasi ato ishin mbyllur njehere e pergjithmone, beri qe
edhe kembet te me ngrinin ne vend!
Keshtu qe ate nate, nuk e mora me mundimin qe te shkoja ne shtepine e saj, ku prehej ne heshtje,
ne mes te dhomes e me vajtime te shumta perreth, trupi i pajete i saj!
Tere naten e kalova i ulur ne kolltukun, ku zinte vend ajo, sa here qe vinte e qendronte ne shtepine time.
Lotet qe derdha ate nate per te, qene te shumte dhe te pareshtur. Kujtime te shumta me vinin nder mend,
nga ditet e bukura qe patem kaluar sebashku, per kohen qe qeme njohur, dhe patem qendruar prane njeri
tjetrit. Premtime te pafundme qe i kishim bere njeri tjetrit, por qe per per fat te keq mbeten ne gjysem te
udhes dhe qe kurre nuk do te ecnin me perpara!
Shpesh here, kur me mbylleshin syte per gjume, perpara me shfaqeshin dy syte e saj te kalter, te cilet me
shikimin e tyre qortues, ma largonin gjumin menjehere!

Rrezet e forta dhe ndricuese te diellit qe rane ne mengjes dhe u futen ne dhomen ku pata ndenjur tere naten
pa gjume, sikur mi thane paksa, lotet nga syte qe me ishin enjtur. Ne kete dite kaq te bukur pranverore, une
do te shihja per here te fundit, shpirtin tim binjak qe ne te ardhmen do te me mungonte aq shume!
Ndaj me te shpejte u pregatita, per te ikur e per te marre pjese ne funeralin e saj. Ndryshe nga heret e tjera,
kur shkoja dhe e takoja, sot per here te pare pare, u vesha me nje kostum te zi qe do te me ngelte ne trup,
per tere jeten time ne vazhdim!
I rraskapitur dhe i vrare ne shpirte si asnjehere tjeter, mora rrugen per ne shtepine, ku gjithmone e gjeja duke
me pritur ne oborrin e vogel te shtepise, por qe sot nuk ishte duke me pritur me ne vendin e zakonshem, por ne
nje arkivol te kuq e te zbukuruar me lule te shumta perreth! Ne castin qe po futesha ne dhomen ku prehej trupi
i se ndjeres i mblodha forcat e mia per te fundit here, me qellim qe te mos e jepja veten ne ate ambient.
Me hapa teper te ngadalte, iu drejtova atij arkivoli qe mbante ne brendesine e tij, njeriun qe e desha dhe me
deshi pa mase! Kur u gjenda perbri saj, u perkula ngadale dhe e putha lehte ne balle.
Ndersa me doren qe me dridhej, i vendosa nje trendafil te kuq, ne floket e saj te gjata, qe nuk do ti shihja me
kurre, duke i ledhatuar flladi i fresket i buzembremjeve te kesaj vere, qe sapo kishte trokitur!
Me pas, pa u kthyer fare, bera disa hapa prapa dhe zura vend ne radhen e njerezve qe me dhimbje te madhe,
veshtronin ne heshtje fytyren e saj me nje buzeqeshje te ngrire, pergjysem!

Kur ja ne dhome u futen kater persona qe me nje perkujdesja shume te madhe, i vendosen duarte neper kater
cepat e arkivolit dhe me ngadale e ngriten, per te vazhduar rrugen, e cila nuk te conte ne vend tjeter, pervecse
ne banesat e fundit! Kortezhi qe ndiqte nga pas makinen, ne te cilen udhetonte per ne nje udhe te pakthyeshme
trupi i saj i pajete, ishte teper i gjate dhe gjithsejcili ndjente thelle ne shpirte nje dhimbje te madhe per ate vajze,
qe ne stinen me te bukur dhe me te shtrenjte te jetes, fati e detyroi qe ti jepte fund, c'do gjeje ne kete bote!
Kur makina qe bartte arkivolin e saj, arriti ne varreza, te pranishmit qe gjendeshin ne ate moment, u shperndane
nga radha qe qene vendosur, dhe zune vend ne formen e nje rrethi, ne vendin ku ndodhej varri i hapur dhe qe po
priste i uritur trupin e saj te njome!
Te njejtet persona perseri, e barteb arkivolin e saj nga makina dhe e sollen prane asaj grope te erret, ku pas nje
pushimi disi te shkurter, e leshuan me lehtesi dhe keqardhje shume te madhe, ne fundin e atij varri kobezi, arkivolin
e saj!

Te gjithe te pranishmit qe ndodheshin ne kete funeral, mbushen nga nje grushte me dheun qe kishte dale, kur qe
hapur ajo grope dhe ia hodhen persiper, arkivolit te saj ne shenje respekti per shpirtin e se ndjeres!
Ndersa shikoja grushtat e dheut qe hidheshinmbi arkivolin ku prehej i pajete, shpirti im binjak, mua me vinte se i gjithe
ai dhe, po biente mbi lumturine dhe te ardhmen e jetes sime!
Pas pak castesh, i tere varri u mbush perseri me dheun e tij, por ndryshe nga me pare, tani kishte edhe nje dhurate brenda!

Tashme une nuk mundesha me, te shihja as edhe arkivolin, e jo me trupin e saj qe ishte ne brendesi te atij varri!
I vetmi person qe nuk mundi te hidhte, as edhe nje molekule dheu mbi arkivolin e saj, isha une!
Nuk me bente zemra, te hidhja dheun ne ate varr, per te vetmen arsye, sepse sebashku me trupin e saj, ne ate varr
ishte mbuluar lumturia dhe kenaqesia e jetes sime!
E si do te merrte guximin shpirti im i plagosur qe te hidhte dheun, mbi shpirtin e tij binjak dhe mbi gjerat me te shtrenjta
qe i perkisnin?! Keshtu pra, kjo stine e bukur pranvere qe sapo pati trokitur ate vit, per mua do te rikthehej perseri ne dimer,
ku furtunat, te ftohtet dhe acari i ashper do te mbeteshin te pazevendesueshem per ditet e mia ne vazhdim !!!...


©️ Saimiri. Qershor - 2004
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh. Empty Re: Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh.

Mesazh nga Єямєℓiиdå Sun 20 Feb 2011 - 21:43

Saimiri ...... merzitje shume
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 36
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh. Empty Re: Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh.

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Mon 21 Feb 2011 - 1:52

Ermelinda shkruajti: Saimiri ...... [You must be registered and logged in to see this image.]

E di Ermelinda e di...
Shrimi i mesiperm, me duket se eshte s'prova ime e pare e te shkruarit ne proze.
Gjithsesi e dhimbshme... [You must be registered and logged in to see this image.]
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh. Empty Re: Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh.

Mesazh nga WebMaster Mon 21 Feb 2011 - 1:56

lot lot lot lot


[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this link.][You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this link.] [You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this link.][You must be registered and logged in to see this image.]


[You must be registered and logged in to see this image.]Emri  i Forumit do t[You must be registered and logged in to see this link.] ndryshoj  [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this link.] [You must be registered and logged in to see this image.]
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh. Empty Re: Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh.

Mesazh nga WebMaster Sun 3 Jul 2011 - 9:43

Se imagjinon sa me dhemb shpirti qe nuk do jesh me ne jeten time sikur ke qene gjithmone d..o te kem ne zemren time duke jetuar edhe duke kujtuar se sa na ke dashur edhe rritur neve ..Edhe mundesite ndodhen qe un mos te isha sot per te dhene lamtumiren e fundit po te Dua pergjithmone gjyshja ime shpirti jot u prefte ne paqe me mungon shume .Do te doja se nese ne ate jete Nje perqafim babit tim edhe personit qe kam dashur jasht mase nga ana ime Te kam dashur do te dua gjer sa fryma te ma lejoi nje gje te tille gjyshja ime Lamtumire lot lot[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this link.][You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this link.] [You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this link.][You must be registered and logged in to see this image.]


[You must be registered and logged in to see this image.]Emri  i Forumit do t[You must be registered and logged in to see this link.] ndryshoj  [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this link.] [You must be registered and logged in to see this image.]
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh. Empty Re: Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh.

Mesazh nga Maksi Sun 3 Jul 2011 - 9:45

cdo pik loti qe do nxirrja do i bashkoheshe edhe te tjerave qe un derdh per prinderit e mij lot lot lot
Maksi
Maksi
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 31226
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2011

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh. Empty Re: Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh.

Mesazh nga WebMaster Sun 3 Jul 2011 - 9:45

lot lot lot lot lot lot


[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this link.][You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this link.] [You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this link.][You must be registered and logged in to see this image.]


[You must be registered and logged in to see this image.]Emri  i Forumit do t[You must be registered and logged in to see this link.] ndryshoj  [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this link.] [You must be registered and logged in to see this image.]
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh. Empty Re: Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh.

Mesazh nga Emona Mon 4 Jul 2011 - 7:54

...Se e kam veshtire te vi tek kjo teme ,sepse me ngjallen ditet pa ty pa perqafimin tonde Babi im,Cdo dite pa ty eshte si dite e humbur S'kalon dite kur ste kujotj edhe pse e kam veshtire te pajtohem me ikjen tende ,ike sikur te mos ishe kurr ike aq shpjet,pa me then lamtumire pse ike kur un per ty kisha neove per Perqafimin ten Kshillat tua, ike kur un fillova te te njoh si ishe ne te verte Babi im.. [You must be registered and logged in to see this image.] ,Por Ndihem prape e lumtur qe isha ,ishe Pjese e Jetes tonde,Me rrite dhe me frymzove per te jetuar me kshillove dhe me bere Vajze qe jom tani...KRENARE Per ty qe te Kisha BABA te pa Harruar mbete per mua Dhe per Femijet shoqerin tende.

Me Malle Per ty ...U Prefsh ne Paqe!!!

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh. Empty Re: Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh.

Mesazh nga WebMaster Thu 22 Dec 2011 - 5:49[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this link.][You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this link.] [You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this link.][You must be registered and logged in to see this image.]


[You must be registered and logged in to see this image.]Emri  i Forumit do t[You must be registered and logged in to see this link.] ndryshoj  [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this link.] [You must be registered and logged in to see this image.]
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh. Empty Re: Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh.

Mesazh nga Maksi Thu 22 Dec 2011 - 6:20

Per ju prinderit e mij qe ne qiell jetoni I perlotur ngrej koken lart dhe shikoj qiellin duke ju drejtuar zoti bej kryqin dhe them ju prehte shpirti ne paqe gjithmone dhe me nungoni sa asgje tjeter ne bote
Maksi
Maksi
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 31226
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2011

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh. Empty Re: Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh.

Mesazh nga Besa Sat 24 Dec 2011 - 2:54

Babit tim...

U largove shume shpejt... Nuk pata rastin as lamtumire me te thene... Nuk pata kohe as falje te te kerkoj per ndonje gabim qe kam bere ... por kurr nuk do te harroj,,, do te dua deri ne castin sa te vij edhe une tek ti...
Besa
Besa
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne zemren e trojeve shqipatre
Postime Postime : 1402
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/10/2011
Mosha Mosha : 35
Hobi Hobi : muzika,leximi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh. Empty Re: Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh.

Mesazh nga Maksi Sat 24 Dec 2011 - 8:44

Maksi shkruajti: Per ju prinderit e mij qe ne qiell jetoni I perlotur ngrej koken lart dhe shikoj qiellin duke ju drejtuar zoti bej kryqin dhe them ju prehte shpirti ne paqe gjithmone dhe me nungoni sa asgje tjeter ne bote
[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
Maksi
Maksi
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 31226
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2011

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh. Empty Re: Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh.

Mesazh nga WebMaster Wed 15 Feb 2012 - 9:18
:qajjjjjj: :qajjjjjj: :qajjjjjj: :qajjjjjj: :qajjjjjj: :qajjjjjj:


[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this link.][You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this link.] [You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this link.][You must be registered and logged in to see this image.]


[You must be registered and logged in to see this image.]Emri  i Forumit do t[You must be registered and logged in to see this link.] ndryshoj  [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this link.] [You must be registered and logged in to see this image.]
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh. Empty Re: Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh.

Mesazh nga Maksi Wed 15 Feb 2012 - 10:15

Marino shkruajti: Per ju prinderit e mij qe ne qiell jetoni I perlotur ngrej koken lart dhe shikoj qiellin duke ju drejtuar zoti bej kryqin dhe them ju prehte shpirti ne paqe gjithmone dhe me nungoni sa asgje tjeter ne bote
[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
Maksi
Maksi
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 31226
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2011

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh. Empty Re: Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh.

Mesazh nga Anakonda Fri 17 Feb 2012 - 23:09

Per babain tim qe jeton ne qiell,bera nje premtim dhe do ta mbaj sepse je ai qe me mesoi veshtiresite jetes.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh. Empty Re: Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh.

Mesazh nga WebMaster Fri 20 Apr 2012 - 6:40

Hey si je ? Je mir atje lart ?? Besoj se nuk ke me aq halle dhe probleme sa mund te kishe ktu ne tok !! A di dicka ? Un ndjehem bosh tani qe ty nuk te kam me pran te te perqafoj dhe te me perkedhelesh sic beje nje here dhe nje kohe ! Ka kaluar shum kohe qe nuk jemi pare !! :/ Un jam rritur akoma me shum !! Nuk jam me ajo goce naive dhe e vogel qe me le ti ! Tashme jam bere e forte dhe jam e afte te perballoj GJITHCKA vet !! Ndoshta jam ajo vajze qe me keshilloje ti te behesha ! NUK E DI :'( !!! dhe nje copez e kesaj force me ka ardhur qe pas ikjes tende !! Sepse te tjerat i kam pervetesuar nga mungesa e dikujt qe te me keshillonte por i kam mbledhur pak e nga pak duke ja dal mbane vete per cdo gje ! Kam dhe njerez te tjere qe me keshillojn dhe me perkedhelin por tek asnje nuk gjej ate ngrohtesi qe kam gjetur tek ti !! :( ... Uhhhh sa SHUM e SHUM gjera te tjera kam per te te then ! sikur dhe nje nat te ishim bashk ti tregonim njeri tjetrit te gjitha ato qe kemi peng !! Ahhh po nje nga penget e mia esht se asnjehere nuk kam mundur te ta vertetoj sesa shum qe te dua !!! Por SHPRESOJ qe te vij dhe ajo dit qe ne te mund te takohemi dhe gjen e pare qe do te te them eshte pengu me i madh qe me ka mbet !!! Me shum dashuri nga dikush qe ty te ka dashur dhe te do me gjith shpirt (dhe pse je larg tashme)Ti me mungon jasht mase . :qajjjjjj:


[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this link.][You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this link.] [You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this link.][You must be registered and logged in to see this image.]


[You must be registered and logged in to see this image.]Emri  i Forumit do t[You must be registered and logged in to see this link.] ndryshoj  [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this link.] [You must be registered and logged in to see this image.]
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh. Empty Re: Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh.

Mesazh nga Anakonda Thu 7 Jun 2012 - 4:22

Babait tim;

U largove shum shpejt;ike dhe na le te vetmuar,ti ike dhe na le te trishtuar.Ike per te mos u kthyer me tek ne;por ti ke shpetuar tek vuajtje;ti dergjeshe ne ate shtrat,dhe luftoje me fatin tend;mirepo shpirti nuk te dilte shpirti per ne;doje te dinim sesi do vazhdonim me tutje...

"Me lot edhe sakrifica do ti bejm ball jetes;mos u trishto;se do behem e zonja e vetes"

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh. Empty Re: Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh.

Mesazh nga WebMaster Thu 18 Oct 2012 - 7:51[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]Me mungon shum [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]


[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this link.][You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this link.] [You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this link.][You must be registered and logged in to see this image.]


[You must be registered and logged in to see this image.]Emri  i Forumit do t[You must be registered and logged in to see this link.] ndryshoj  [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this link.] [You must be registered and logged in to see this image.]
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh. Empty Re: Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh.

Mesazh nga il conte Thu 18 Oct 2012 - 7:54

KLEA shkruajti:

[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]Me mungon shum [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this image.]

:5454787: :5454787:
il conte
il conte
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5371
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/09/2011
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : cinema & calcio.formula uno

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh. Empty Re: Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh.

Mesazh nga Anakonda Thu 18 Oct 2012 - 17:33

Dedikim......
I perkasim botve qe kurr ska per tu bashkuar,
ti donzhuani aventiurave un liber i mbyll e i koduar

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh. Empty Re: Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh.

Mesazh nga mister.albania Thu 18 Oct 2012 - 18:29

Dua qe te gjesh aty qetesine qe s kishe kurre mbi toke.
mister.albania
mister.albania
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 1079
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/10/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh. Empty Re: Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh.

Mesazh nga WebMaster Sun 17 Feb 2013 - 9:05

isha e vogel..pra isha femi!...Degjoja te qara neper shtepi..E heshtur rrija e skuptoja dot, pse qante mami e te tjere plot!..
Hyja e dilja shihja babin shtrir ,i afrohesha duke menduar, pse po fle babi mbuluar..!keshtu mendoja dhe kur e larguan, thoja e moren babin dhe ne pun shkuan!...
Sa her binte zilja, ngrihesha me vrap, thoja po vjen babi, deren tja hap!...
Por kur hapja deren, shihja te tjere, e heshtur largohesha e rrija si e mjere..!Fillova te qaja,kerkoja po me kot, kerkoja babin po se gjeja dot..!Kur me pa mami qe spushoja duke qar, me mori me vete dhe shkuam tek 1varr..Kur pash foton,e njoha menjeher,ish babi im,ish babi mjer..!Ketu e ke,rri aty brenda e svjen me tek ne...!e heshtur mora 1shkop, germoja varrin e hapa 1grop...Cben me tha mami, cben aty ti?....thash do e marr babin e do shkojm ne shtepi..Mami me puthi e me tha..babi nuk vjen me, babi na la


[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this link.][You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this link.] [You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this link.][You must be registered and logged in to see this image.]


[You must be registered and logged in to see this image.]Emri  i Forumit do t[You must be registered and logged in to see this link.] ndryshoj  [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this link.] [You must be registered and logged in to see this image.]
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh. Empty Re: Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh.

Mesazh nga Burrelsja Sat 18 May 2013 - 20:50

Lumturia i ka rranjt e forta dhe degt e brishta ...nga pesha e
zhgenjimeve ato thyhen.....Por , stinet e zemres nuk i lan ato qe te
thahen ..........

Burrelsja
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 603
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 10/04/2013
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Smogxhije

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh. Empty Re: Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh.

Mesazh nga just talia Sat 25 May 2013 - 8:42

do te doja kaq shume te ishe tani me mua,te benim ato bisedat tona te perditshme,te qeshnim,te inatoseshim... nuk e ke idene se sa shume me ka marre malli... nuk gjej dot fjale...nuk mundem te shpreh gjithe mirenjohjen time,gjithe dashurine...ashtu sic nuk mundem ta harroj ate dite.....
ME FAL QE NUK MUNDA TE TE PERGJIGJEM... loti
just talia
just talia
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 32
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 10/04/2013
Mosha Mosha : 26

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh. Empty Re: Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh.

Mesazh nga Anakonda Thu 1 Jan 2015 - 5:22

Nuk mund te flas dot me germa
dhimbjen time e din vet zemra
kalojn vitet asgje sndryshon
ndjenja mallit shpirtin ma kaplon
qesh, por jo nga zemra por sa per sy e faqe
I Shtrenjti Baba u Prehsh ne Paqe

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh. Empty Re: Nje Mesazh per Ata qe Sjan me Pran Nesh.

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi