Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Utopia-nje bote ideale People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Utopia-nje bote ideale People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Utopia-nje bote ideale

3 posters

Shko poshtë

Utopia-nje bote ideale Empty Utopia-nje bote ideale

Mesazh nga Katniss Sat 12 Feb 2011 - 1:44

Utopia-nje bote qe e enderron cdokush,nje bote pa krim,pa padrejtesi,pa inate dhe urrejte.Nje bote me lulezim,e gjelberuar,me dashuri dhe fjale te mira ne gojen e cdokujt,me miresjellje ne mes individeve,pa zemerata dhe xhelozi.A do te vije?Paksa rende.Ndoshta edhe e pamundur.
SI mendoni?
Katniss
Katniss
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11002
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/02/2011
Hobi Hobi : Computer Science

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Utopia-nje bote ideale Empty Re: Utopia-nje bote ideale

Mesazh nga Katniss Sun 13 Feb 2011 - 2:56

E di dhe jam e sigurte qe te gjithe jeni te merzitur nga kjo bote e mbushur deri ne fyt me ligesi dhe enderroni per kete Utopian.Nuk keni dicka per te thene???
Katniss
Katniss
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11002
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/02/2011
Hobi Hobi : Computer Science

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Utopia-nje bote ideale Empty Re: Utopia-nje bote ideale

Mesazh nga Gjeto Gjetani Mon 21 Feb 2011 - 0:12

Bota ideale eshte nje deshire iluzive qe shume e deshirojne,por eshte deshire utopike,per shkak kunderthenjeve qe jane shume te thella brenda shoqerise njerezore dhe aktualisht jane ne pozita mospajtuese bile edhe armiqesore!.....
Gjeto Gjetani
Gjeto Gjetani
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Dukagjin
Postime Postime : 1969
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/12/2010
Mosha Mosha : 52
Hobi Hobi : leximi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Utopia-nje bote ideale Empty Re: Utopia-nje bote ideale

Mesazh nga Katniss Wed 23 Feb 2011 - 8:08

Per hir te argumentit,te themi qe nje bote e tille,do te ekzistoje nje dite.
Te diskutojme ate se,si do te jete jetesa,me e mire apo njelloj prape?A do te jene te kenaqur njerezit edhe ne ate bote?A do te ruhet ajo bote,apo do te shendrrohet prape si kjo qe po jetojme?Si e imagjinoni jeten tuaj ne nje bote te atille?
Dhe cfare eshte me kryesore,a eshte e arsyeshme ekzistenca e Utopies?
Katniss
Katniss
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11002
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/02/2011
Hobi Hobi : Computer Science

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Utopia-nje bote ideale Empty Re: Utopia-nje bote ideale

Mesazh nga Anakonda Fri 9 Nov 2012 - 22:52

Gjithsesi do vije ajo dite,,,parajsa nuk pershkruhet me fjale asnje orator nuk mund ta pershkruaj dhe asnje tru i shendoshe nuk mund te paramendoje ate gjendje,,,sikurse Zoti qe na tregon pra nje jete te cilin nuk mund te imagjinoni dhe vend te cilin syri i njeriut nuk e ka pare asnjeher apo veshet te cilet nuk kan ndegjuar ndonjeher,,,eshte interesant paralajmerimi...per tej imagjinatave tona,,,me kete kuptojme se njeriu atje do te jete ne nje gjendje shume me te lartesuar apo jo,,,dijetaret thonin ate dite (dita e gjykimit) do zgjoheni sikur te ishit ne gjume,,,dhe do ju dukej sikur kishit fjetur nje pasdite pra sikur ata qe bejne nje ore gjume pasdite per te pushuar,,,ai i pari qe ka nderuar jete dhe i fundit do te shijojne te njejtin kohe(afat),,,

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Utopia-nje bote ideale Empty Re: Utopia-nje bote ideale

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi