Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Kosova feston trevjetorin e pavarësisë  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Kosova feston trevjetorin e pavarësisë  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kosova feston trevjetorin e pavarësisë

5 posters

Shko poshtë

Kosova feston trevjetorin e pavarësisë  Empty Kosova feston trevjetorin e pavarësisë

Mesazh nga Binni Wed 16 Feb 2011 - 23:05

Kosova feston trevjetorin e pavarësisë  F.0217084623196_m

Në ditëlindjen e tretë si shtet i pavarur, Kosova njihet nga 75 vende të botës dhe shtetësia e saj është bekuar edhe nga mendimi i dhënë vitin e kaluar nga Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë (GJND).

Por, edhe në këtë përvjetor, Kosova po shënon jo më pak sfida se më pare - në mos më shumë.

Shtetit të ri, të vogël, me ekonomi të dërmuar nga e kaluara, me shkallë të lartë të papunësisë, iu shtuan këtë vit edhe një sërë telashesh tjera.

Këtë vit Kosova ditëlindjen e feston me një ushtrues detyre të presidentit, qeveri në dorëheqje dhe Kuvend të shpërbërë, ndonëse java që vjen pritet t’i japë fund këtij ngërçi politik, i cili e ka kapluar vendin që nga 2 nëntori i vitit të kaluar.

Mbi të gjitha, është reputacioni ndërkombëtar ai që ka pësuar goditje, të paktën sipas përfaqësuesve të lartë ndërkombëtarë, nisur nga mashtrimet që kanë ndodhur në zgjedhjet e parakohshme të 12 dhjetorit dhe përpjekjet jo të mjaftueshme për të luftuar korrupsionin.

Shtet prej tre vjetësh, Kosova po hyn në këtë periudhë edhe me barrën e raportit të hartuar nga raportuesi i Këshillit të Evropës, Dick Marty, i miratuar po nga ky institucion, për dyshimet mbi “trafikim organesh nga ish zyrtarë të lartë të UÇK-së”.

Me këtë “barrë”, Prishtina pritet të hyjë edhe në bisedime mbi çështje teknike me Beogradin, për të cilat një numër vëzhguesish vendorë e ndërkombëtarë, kanë tërhequr vërejtjen se nuk do të jenë edhe aq teknike sa proklamohen.

Por, për faktorin e brendshëm dhe atë ndërkombëtar, rëndësi të madhe ka fillimisht zhvillimi i demokracisë dhe i ekonomisë, si dy shtyllat kryesore që do të mund ta çonin Kosovën drejt përmirësimit të përditshmërisë për kosovarët dhe imazhit që shteti i ri ka në rrafshin ndërkombëtar.

Pritjet janë që institucionet e ardhshme të Kosovës, me gjithë skepticizmin që mund të ekzistojë mbi qëndrueshmërinë e tyre, ta çojnë shtetin e ri drejt përmbushjes së zotimeve për integrime evropiane, duke qenë se mbetet i vetmi vend në Ballkanin Perëndimor, qytetarët e të cilit duhet të kërkojnë leje për të lëvizur lirshëm. /Evropa e Lirë/ /
Binni
Binni
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mendjen Tuaj!!
Postime Postime : 7205
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 03/01/2010
Mosha Mosha : 38
Hobi Hobi : Sporti,

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kosova feston trevjetorin e pavarësisë  Empty Re: Kosova feston trevjetorin e pavarësisë

Mesazh nga Eliz Thu 17 Feb 2011 - 4:58

Gezuar!!!
Eliz
Eliz
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 388
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/02/2011
Mosha Mosha : 34

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kosova feston trevjetorin e pavarësisë  Empty Re: Kosova feston trevjetorin e pavarësisë

Mesazh nga Tonii Thu 17 Feb 2011 - 6:45

Gezuar Pavaresin, dit e madhe e shkruar ne histori me germa Ari
Tonii
Tonii
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5860
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kosova feston trevjetorin e pavarësisë  Empty Re: Kosova feston trevjetorin e pavarësisë

Mesazh nga bobi 10 Thu 17 Feb 2011 - 6:47

Gezuar Kosove pavaresine

3 vjetorin e saj
bobi 10
bobi 10
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 12756
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/09/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kosova feston trevjetorin e pavarësisë  Empty Re: Kosova feston trevjetorin e pavarësisë

Mesazh nga Vizitor Thu 17 Feb 2011 - 6:48

gezuar dhe ty bobi10
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kosova feston trevjetorin e pavarësisë  Empty Re: Kosova feston trevjetorin e pavarësisë

Mesazh nga Daku Thu 17 Feb 2011 - 6:57

Urime Kosoves , i uroj te ece sa me para dhe gjaku i atyre qe dhane jeten , ideali i tyre te permbushet.
Daku
Daku
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : N'metropolt
Postime Postime : 1998
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/02/2011
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Japraku

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kosova feston trevjetorin e pavarësisë  Empty Re: Kosova feston trevjetorin e pavarësisë

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi