Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Zyrtare: Mbi 10 mijë viktima nga tërmeti në Japoni  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Zyrtare: Mbi 10 mijë viktima nga tërmeti në Japoni  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zyrtare: Mbi 10 mijë viktima nga tërmeti në Japoni

Shko poshtë

Zyrtare: Mbi 10 mijë viktima nga tërmeti në Japoni  Empty Zyrtare: Mbi 10 mijë viktima nga tërmeti në Japoni

Mesazh nga Prada Tue 15 Mar 2011 - 23:04

Toki, 15 mars- Numri i viktimave nga tërmeti dhe cunami shkatërrimtar, të cilën të premten e goditen Japoninë, ka tejkaluar 10.ooo, ka njoftuar sot agjencia nacionale policë së Japonisë duke theksuar se në këtë bilanc janë llogaritur edhe rastet e deritashme të vdekjeve dhe të personave që konsiderohen të zhdukur. Policia deri tash ka identifikuar mbi 1000 trupa nga të cilët 420 ua ka dorëzuar familjeve, ka njoftuar agjencia japoneze. Kjodo.
Në ndërkohë, autoritetet në Tokio kanë vlerësuar se pas shpërthimeve të reja në centralin bërthamor Fukushima, niveli i rrezatimit në kryeqytet sot është rritur 10 herë mbi normalen, por megjithatë kjo nuk paraqet rrezik të madh për jetën e njerëzve. Deri më tash janë shpëtuar mbi 25.ooo njerëz, ndërsa nga 10.OOO personat e konsideruar si të zhdukur në prefekturën e Miagyt, 2.ooo sish kanë mbijetuar. Sipas informatave në mbi 2.500 vendstrehime në mbarë vendin janë vendosur mbi 520.ooo njerëz, ndërsa një nga preokupimet më të mëdha është se këtyre t’iu ofrohet ushqim, batanije, gaz dhe ilaçe.
Autoritete në Japoni kanë njoftuar se nga tërmeti janë shkatërruar plotësisht ose pjesërisht 72.945 ndërtesa.
Prada
Prada
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Hapesire
Postime Postime : 7718
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/04/2010
Mosha Mosha : 112
Hobi Hobi : Ndihmes Bageri

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi