Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Djaloshi gjeti mesazhin në shishe të vitit 1987  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Djaloshi gjeti mesazhin në shishe të vitit 1987  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Djaloshi gjeti mesazhin në shishe të vitit 1987

2 posters

Shko poshtë

Djaloshi gjeti mesazhin në shishe të vitit 1987  Empty Djaloshi gjeti mesazhin në shishe të vitit 1987

Mesazh nga Katniss Wed 16 Mar 2011 - 6:17

Një nxënës i klasës së shtatë të shkollës fillore në Rusi zbuloi një margaritar të vërtetë në rërën e plazheve të Kurskit. Më saktë shishen me letrën e vitit 1987.

Daniil Karotkih është nxënës i klasës së shtatë në rajonin e Lakjiningradit, vend në Detin Baltik. Kush e di nëse ka e ka provuar ndonjëherë të marr një letër të vërtetë, të shkruar në letër dhe me pullë postare, e jo postë virtuale.

Këto ditë derisa po shëtiste nëpër rërën e plazhit në Kursk, valët e ftohta dhe të mëdha të baltikut nxorën në breg shishen e birrës e cila menjëherë i ra në sy pasi ishte e mbyllur me një çep të madh prej qeramike, dhe i përforcuar me ngjitës.

Brenda, për gëzimin e tërë familjes ruse, gjendej një letër – por në gjuhën gjermane. Përveç mesazhit në shishe, kjo dukuri si ide bart në vete misterin e një kohe të hershme. Data në letër dukej sikur shishen e kishte dëbuar në breg një makinë e fluturimit në kohë: 7 shtator 1987!

Pasi gjetën përkthyesin, Daniil dhe babai i tij dëgjuan urimet më të ngrohta për pranuesit e letrës, ndërsa në tekst thuhej: “Quhem Frank dhe jam pesë vjeçar. Po udhëtoj me babin tim për në Danimarkë. Ai që e gjen letrën time në shishe, e lus të ma kthej. Unë do t’i përgjigjem”.

Adresa e djaloshit ishte Coesfeld në Gjermaninë Perëndimore të atëhershme. Letra ishte lëshuar në Kellenhusen në veri, dy vjet para rënies së Murit të Berlinit. Familja Karotkih ka varur letrën në mur si zbukurim, ndërsa së shpejti në adresë të Coesfeldit do të nisin një letër. /Telegrafi/
Katniss
Katniss
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11002
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/02/2011
Hobi Hobi : Computer Science

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Djaloshi gjeti mesazhin në shishe të vitit 1987  Empty Re: Djaloshi gjeti mesazhin në shishe të vitit 1987

Mesazh nga Anakonda Thu 5 Apr 2012 - 4:50

paska patur fat

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi