Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Itali, 3 shqiptarë arratisen nga burgu i Pavias People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Itali, 3 shqiptarë arratisen nga burgu i Pavias People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Itali, 3 shqiptarë arratisen nga burgu i Pavias

Shko poshtë

Itali, 3 shqiptarë arratisen nga burgu i Pavias Empty Itali, 3 shqiptarë arratisen nga burgu i Pavias

Mesazh nga WebMaster Fri 18 Mar 2011 - 6:33

PAVIA-Tre shqiptare jane arratisur mbrëmë nga burgu i sigurisë së lartë të Vogeras, në provincën e Pavias në Itali.
Ngjarja ndodhi rreth pasdites kur tre shqiptarët ndodheshin bashkë me të burgosurit e tjerë në oborrin e burgut gjatë orarit të ajrimit.

Sic raportojne mediat italiane, njëri prej të arratisurve është 34 vjeçari Ylli Ndoj, lider i një bande te shkatërruar në 2005-ën dhe autor i dhjetra vjedhjeve në veri të Italisë, i cili ishte dënuar deri në vitin 2033. I arratisuri i dytë është Leonard Myrtaj 33 vjec, i dënuar per sekuestrim personi dhe tentative zhvatje në dem te nje sipermarresi italian i denuar deri ne vitin 2024. Personi i trete eshte Dritan Rexhepaj 31 vjec, i dënuar per trafik droge edhe ai deri në vitin, 2024-en.

Ata arriten të kapercejne muret e larta te burgut duke perdorur çarçafe te lidhur. Pasi kane dale nga burgu, tre shqiptaret ndaluan dhe vodhen nje makine ne fshatin aty prane, Kastanja, per tu larguar ne drejtim te Tortonës bashke me shoferen e automjetit, te cilen e kercenuan.
Ngjarja ka shkaktuar shqetesim tek autoritetet italiane lidhur me sigurine e burgjeve ne vend.

Ndersa konfirmoi lajmin e arratisjes se tre shqiptareve, sekretari i pergjithshem i organizates sindikale te burgjeve Eugenio Sarno tha se kjo arratisje e trefishte verteton se sistemi i burgjeve italiane nuk eshte me ne gjendje te garantoje sigurine sociale.
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi