Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Greqi, luftë me policinë, vriten 2 shqiptarë të arratisur nga burgu i Trikalas People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Greqi, luftë me policinë, vriten 2 shqiptarë të arratisur nga burgu i Trikalas People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Greqi, luftë me policinë, vriten 2 shqiptarë të arratisur nga burgu i Trikalas

Shko poshtë

Greqi, luftë me policinë, vriten 2 shqiptarë të arratisur nga burgu i Trikalas Empty Greqi, luftë me policinë, vriten 2 shqiptarë të arratisur nga burgu i Trikalas

Mesazh nga WebMaster Tue 2 Jul 2013 - 10:39

2 prej shqiptarëve të arratisur nga burgu i Trikalas në Greqi, kanë mbetur të vrarë sot rreth orës 21:00, gjatë një përleshjeje me forcat policore greke EKAM, në zonën Koniska të Etoloakarnanias. 

Sipas medias greke, dy shqiptarët e vrarë janë Admir Murataj 41 vjec dhe Edison Lika, 25 vjec. 
Greqi, luftë me policinë, vriten 2 shqiptarë të arratisur nga burgu i Trikalas 70033_5
Operacioni për kapjen e shqiptarëve të arratisur filloi në mëngjes dhe sipas disa informacioneve, 4 prej tyre ishin identifikuar nga kamerat termike të policisë. 

Pas identifikimit, vazhdoi një ndjekje intensive me helikopterë dhe qen policie. Gjatë mbrëmjes policia ndeshi me personat e armatosur, të cilët nuk u dorëzuan por hapën zjarr mbi policinë. Gjatë shkëmbimit të zjarrit mbetën të vrarë 2 prej tyre. 

Operacioni vazhdoi edhe pas kësaj ngjarjeje dhe në kërkim janë edhe 3 persona të tjerë, mes të cilëve edhe i shumëkërkuari Marian Kola. 

Kujtojmë se më 22 mars nga burgu i Trikalas u arratisën 11 shqiptarë, 3 prej të cilëve iu kapën menjëherë. 

8 të tjerë që nga ajo ditë janë endur nëpër zona të ndryshme të Greqisë dhe herë pas herë janë përleshur me armë me policinë. Gjatë një përleshjeje të tillë më 30 mars u vra 25 vjecarja Katerina Zogali, e cila kalonte rastësisht pranë vendit të ngjarjes, ndërsa më 17 qershor, të arratisurit vranë një polic 37 vjecar dhe carmatosën patrullën e tij të policisë. 
Greqi, luftë me policinë, vriten 2 shqiptarë të arratisur nga burgu i Trikalas 70032_3


Greqi, luftë me policinë, vriten 2 shqiptarë të arratisur nga burgu i Trikalas Spacer
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi