Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Fjalori banal ! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Fjalori banal ! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fjalori banal !

2 posters

Shko poshtë

Fjalori banal ! Empty Fjalori banal !

Mesazh nga Daku Fri 25 Mar 2011 - 3:18

Besoj te gjithe pa perjashtim dhe pse bejme si te ndershem , shpesh na ndodh te perdorim nje fjale te ashtu quajtur te piste.Qe duam s'duam ben pjese ne fjalorin tone , ai "banali".
E hapa kete teme se mu desh te postoja nje shprehje te popullit po qe kish ne perberje fjale erotike ose "te pista" sic quhen.
Profesor Tupja i njohur per perdorimet e fjaleve te tilla dhe shpejgimet qe jep per to thote :

"S'ka fjalor banal , por fjale te perdorura banalisht"

Si ta kuptojme , ka raste kur banaliteti i gjuhes qe flasim apo shkruajme eshte pozitiv dhe jo ofendues ashtu sic ka dhe fjale qe perdoren banalisht .

Ca mendoni per ket lloj fjalori qe sna e mesojne ne shkolle , duhet ta perdorim apo jo ?
Daku
Daku
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : N'metropolt
Postime Postime : 1998
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/02/2011
Mosha Mosha : 42
Hobi Hobi : Japraku

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjalori banal ! Empty Re: Fjalori banal !

Mesazh nga Anakonda Sun 13 May 2012 - 17:05

Mire esht mos ta perdorim;por per derisa te tjeret flasin keshtu do te detyrohesh qe te flasesh;tewk adoleshentet e kan si shprehje ket fjalor (thon ato qe thojn njeri-tjetri);ka raste qe per nje fjal banale jan vrar ose plagosur;sa per shkollen sua kan fajet presoret por vet ata si karakter;qysh ne mengjes e nisin(o pall,o k......et jj..)se di se cpo behet me te rinjte e sotem

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi