Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Mungesa e seksit çon drejt infarktit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Mungesa e seksit çon drejt infarktit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mungesa e seksit çon drejt infarktit

3 posters

Shko poshtë

Mungesa e seksit çon drejt infarktit Empty Mungesa e seksit çon drejt infarktit

Mesazh nga Ajo goca Wed 30 Mar 2011 - 2:02

[You must be registered and logged in to see this image.]

Pas 14 studimeve shkencore, është konstatuar se ata që bëjnë seks vetëm kohë pas kohe, janë në rrezik më të madh nga sulmi në zemër. Në të vërtetë, gjatë seksit rritet presioni i gjakut dhe të rrahurat e zemrës, çka te personat e moshuar shkakton infarkt, sepse zemra e tyre nuk është aq e fortë për një përgjigje të tillë, sepse nuk është në formë.

“Në mënyrë që njerëzit të jenë më të shëndetshëm, ndërsa zemra e tyre në formë më të mirë, duhet së paku pesë herë në javë të merren me ndonjë aktivitet fizik, pa marrë parasysh se a bëhet fjalë për ecje në natyrë, punë në kopsht, apo seks”, thotë kardiologia Amy Thompson.

Ajo ka shtuar se një person sa më aktiv që të jetë në seks, aq më pak ka rrezik të përjetojë infarkt, sepse gjatë seksit të rregullt, zemra bëhet e fortë si muskul.

Disa studiues nga Queens para ca muajsh kanë ardhur në përfundim se seksi tre herë në javë apo më shpesh, përveç sulmit në zemër, e shmang edhe sulmin në tru.
Ajo goca
Ajo goca
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : albania
Postime Postime : 6699
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/06/2010
Mosha Mosha : 32

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mungesa e seksit çon drejt infarktit Empty Re: Mungesa e seksit çon drejt infarktit

Mesazh nga xhoni_bravo Wed 30 Mar 2011 - 4:33

prandaj them une pse me dhembe zemra kur shikoj profile sexi qesh

ika une qesh
xhoni_bravo
xhoni_bravo
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : tiran albania
Postime Postime : 4241
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/07/2010
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : sekret

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mungesa e seksit çon drejt infarktit Empty Re: Mungesa e seksit çon drejt infarktit

Mesazh nga kasperi Thu 31 Mar 2011 - 11:47

[You must be registered and logged in to see this image.] me mungon diqka qesh qesh qesh
kasperi
kasperi
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Prishtine
Postime Postime : 19666
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 27/05/2010
Hobi Hobi : trokitja ne dritare

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mungesa e seksit çon drejt infarktit Empty Re: Mungesa e seksit çon drejt infarktit

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi