Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
 Bota e trazuar e pasionit  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
 Bota e trazuar e pasionit  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bota e trazuar e pasionit

4 posters

Shko poshtë

 Bota e trazuar e pasionit  Empty Bota e trazuar e pasionit

Mesazh nga WebMaster Mon 25 Apr 2011 - 23:17

[You must be registered and logged in to see this image.]Aty gjenden te gjitha ndjenjat. Deshira te dhunshme, deshperim, urrejtje, dashuri, epsh dhe te gjitha keto ne formen e nje pamjaftueshmerie te pafundme dhe deshire te pashtershme..Na teheq, e lakmojme dhe na frikeson ne te njejten kohe. E duam dhe i shmangemi. Thuhet se lind nga pulsimet dhe vdes po prej tyre.Quhet pasion dhe sipas etimologjise, “Passio” vjen nga latinishtja dhe nenkupton nje gjendje te dhunshme nga trupi e deri te shpirti, prej se ciles duhet te shpetosh e te sherohesh..Sipas hulumtuesve ajo qe njihet nga kjo ndjesi gjitheperfshirese dhe sundimtare jane 5 elementet baze, te cilet aktivizojne mekanizmin e pasionit...Sfida - Fillimisht terheqja dhe interesi per nje person eshte i nenkuptuar dhe i fshehur dhe behet gjithnje edhe me i fuqijshem kur objekti i terheqjes eshte indiferent dhe fillimisht refuzues. Te ekzistuarit e nje sfide, perben celesin e pare drejt pasionit.

Pasiguria - Eshte elementi stiulues. Nuk mjafton vetem qe personi te largohet e te na refuzoje, por duhet qe te na percoje disa sinjale te largeta e fine qe te demostrojne nje lloj perfshirje dhe interesi karshi nesh. Me shume se indiferenca eshte deshira e perceptuar tek tjetri dhe ngurimi qe mund te na nxise pasionin per tjetrin.

Stadi i grykesise - Keshtu njihet nga psikologjia ky tipar i pasionit. Ka te beje me bukurin e shthurjes me ndjenjen dhe pasojat qe shkakton pasioni si nje faktor perpires, i pandergjegjshem dhe me nje babezi per objektin e deshiruar.

Humbja e vetvetes - Edhe pse mund te duket irracionale, ne pasion eshte humbja e vetvetes qe na ngjall kenaqesi. Kjo eshte nje humbje qe duket sikur behet ne emer te shpetimit te tjetrit. Dhe eshte pikerisht kjo qe krijon me pas ndjenjen e urrejtjes per njeri-tjetrin, ose te vetem njerit prej partnereve.

Ngarkimi me faj - Shpesh te perfshire nga nje pasion i forte, jemi gati te bejme cdo gje dhe te heqim dore nga cdo gje. Kjo e vendos personin tjeter ne nje pozite shume te padeshirueshme duke e fajesuar per faje qe realisht nuk i ka. Faje dhe pergjegjesi qe me kalimin e diteve do e detyrojne qe partnerit do t’I dukeni i/e padurueshme deri na ate pike sa te jete i gatshem te largohet.
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Bota e trazuar e pasionit  Empty Re: Bota e trazuar e pasionit

Mesazh nga Anakonda Sat 11 Feb 2012 - 18:52

Kur te rrethon pasioni,nuk ke ci ben.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Bota e trazuar e pasionit  Empty Re: Bota e trazuar e pasionit

Mesazh nga Arabela Thu 16 Feb 2012 - 9:25

e sinqerta shkruajti:Kur te rrethon pasioni,nuk ke ci ben.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 29

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Bota e trazuar e pasionit  Empty Re: Bota e trazuar e pasionit

Mesazh nga Anakonda Fri 9 Mar 2012 - 21:31

Arabela shkruajti:
e sinqerta shkruajti:Kur te rrethon pasioni,nuk ke ci ben.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Pse sipas teje seshte e vertete.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Bota e trazuar e pasionit  Empty Re: Bota e trazuar e pasionit

Mesazh nga Sasha Tue 10 Apr 2012 - 18:23

pasioni shpesh here te con ne dreq.
Sasha
Sasha
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 261
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 10/04/2012
Mosha Mosha : 27

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Bota e trazuar e pasionit  Empty Re: Bota e trazuar e pasionit

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi