Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Strukturat e Illuminatit dhe shtrirja e tyre People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Strukturat e Illuminatit dhe shtrirja e tyre People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Strukturat e Illuminatit dhe shtrirja e tyre

4 posters

Shko poshtë

Strukturat e Illuminatit dhe shtrirja e tyre Empty Strukturat e Illuminatit dhe shtrirja e tyre

Mesazh nga Katniss Thu 5 May 2011 - 8:05

Bankat dhe Grupi Monetar

1- Bankat Nderkombetare Qendrore
2- Bankat Qendrore
3- Fondi Monetar Nderkombetar
4- Banka Boterore
5- Banka Nderkombetare e Te Ardhurave
6- Banka Boterore e Kursimeve
7- Korporatat Shumekombeshe
8- Fondacionet

Grupet e Shoqerive Sekrete

# Freemasonry
# Skull & Bones
# Grand Orient Lodge
# Grand Alpina Lodge
# Knights Templar
# Royal Order of the Garter
# Priory De Sion
# Rosicrucians

Grupet Politike

1- Udheheqesit e Qeverive te vendeve te ndryshme te botes
2- Kombet e Bashkuara
3- Bilderbergers
4- Komisioni Trilateral
5- Keshilli i Mardhenjeve me Jashte
6- Klubi i Romes
7- Instituti Aspen
8- Korija Bohemiane
9- Federatat Rajonale (Nato, EEC, etj)
10-Sindikatat Nderkombetare te Punetoreve

Grupet e Inteligjences

# CIA
# KGB
# British Intelligence
# Mafia/Krimi i Organizuar
# Kartelet e Droges
# Interpol
# Partite Komuniste

Grupet Fetare

1- Keshilli Boteror i Kishave
2- Keshilli Kombetar i Kishave
3- Parlamenti Boteror i Feve
4- Vatican, The Sovereign Military Order of Malta (SMOM)
5- Grupet dhe Kultet e te ashtuquajtures New Age
6- Protestantet Liberal Te Denominuar
7- Unity Church
8- Unitarian / Universalist Church Baha'i
9- Tempulli i Kuptimit

Grupet qe merren me edukimin

# UNESCO
# World Peace Groups
# Planetary Congress
# World Constitution and Parliamentary Assoc.
# Environmental Groups
# Lucis Trust
# World Goodwill
# World Union
# Esalen Institute
# Media Establishment
Katniss
Katniss
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11002
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/02/2011
Hobi Hobi : Computer Science

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Strukturat e Illuminatit dhe shtrirja e tyre Empty Re: Strukturat e Illuminatit dhe shtrirja e tyre

Mesazh nga bobi 10 Thu 5 May 2011 - 10:05

Perpiqem te ve fantazine ne gjendje qe te jete e afte ti kuptoje,edhe akoma s'arrin.


Misteret e (odes) se tyre te planeve aq shume te thella per shumkend duke thurur krejt mjeshteri fatet e cilitdo popull,ciles do qeveri,edhe rrezimin e saj,apo ngritjen e saj.

Ajo qe pyes veten ,edhe pse me duket disi e cuditshme

A do kete pasur ndonje shqiptar pjese e saj????


Shoket zgjidhi me te mire se vetja te tille te konsiderojne ata ty.
bobi 10
bobi 10
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 12756
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/09/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Strukturat e Illuminatit dhe shtrirja e tyre Empty Re: Strukturat e Illuminatit dhe shtrirja e tyre

Mesazh nga Katniss Thu 5 May 2011 - 10:07

A do kete pasur??
Une besoj qe po,dhe ende ka.
Katniss
Katniss
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11002
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/02/2011
Hobi Hobi : Computer Science

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Strukturat e Illuminatit dhe shtrirja e tyre Empty Re: Strukturat e Illuminatit dhe shtrirja e tyre

Mesazh nga bobi 10 Thu 5 May 2011 - 10:12

Calliope shkruajti:A do kete pasur??
Une besoj qe po,dhe ende ka.
Duke lexuar diku nje artikull qe me mori mjaft kohe fliste njeri nga Berati qe kish qene pjese e tyre,por ish absurde,,,,,,,,,,,.

Flitet qe Sami Frasheri ka qene njeri nder ta.

Beson?


Shoket zgjidhi me te mire se vetja te tille te konsiderojne ata ty.
bobi 10
bobi 10
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 12756
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/09/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Strukturat e Illuminatit dhe shtrirja e tyre Empty Re: Strukturat e Illuminatit dhe shtrirja e tyre

Mesazh nga Katniss Thu 5 May 2011 - 10:16

Persa i perket informatave qe marrim per shoqerite sekrete,nese beson,beson verberisht....

Nese them po,njelloj sikur te them jo.
Katniss
Katniss
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11002
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/02/2011
Hobi Hobi : Computer Science

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Strukturat e Illuminatit dhe shtrirja e tyre Empty Re: Strukturat e Illuminatit dhe shtrirja e tyre

Mesazh nga bobi 10 Thu 5 May 2011 - 10:18

Verberi te tilla njekohesisht mund ti quaj edhe iluzion

Ato s'jane iluzione.

Konkretisht faktet qe solle!


Shoket zgjidhi me te mire se vetja te tille te konsiderojne ata ty.
bobi 10
bobi 10
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 12756
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/09/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Strukturat e Illuminatit dhe shtrirja e tyre Empty Re: Strukturat e Illuminatit dhe shtrirja e tyre

Mesazh nga Katniss Thu 5 May 2011 - 10:22

Nuk e kam fjalen per iluzion,por ate qe dua te them eshte se te gjithe gjerat qe i dijme ne per Illuminatin,jane te dhena qe Illuminati do qe ne ti dijme,ti besojme.Ato aq mire jane te ruajtur,sa qe nuk besoj se do leshonin ne qarkullim te dhena plotesisht te sakta.Jane sende te kontrolluara keto.
Katniss
Katniss
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11002
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/02/2011
Hobi Hobi : Computer Science

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Strukturat e Illuminatit dhe shtrirja e tyre Empty Re: Strukturat e Illuminatit dhe shtrirja e tyre

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Thu 5 May 2011 - 12:44

bobi 10 shkruajti:
Calliope shkruajti:A do kete pasur??
Une besoj qe po,dhe ende ka.
Duke lexuar diku nje artikull qe me mori mjaft kohe fliste njeri nga Berati qe kish qene pjese e tyre,por ish absurde,,,,,,,,,,,.

Flitet qe Sami Frasheri ka qene njeri nder ta.

Beson?

Per kete te parin nga berati, nuk kam lexuar ndonje artikull ende,
por ne lidhje me kete Sami Frasherin e kam lexuar edhe ne nja dy
tre artikuj dhe besohej qe edhe ky te kish qene antare ose me mire
mason i kesaj shoqeria te fshehte, por e verteta nuk dihet nese ishte
vertet apo jo edhe ky njeri nder ta...
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Strukturat e Illuminatit dhe shtrirja e tyre Empty Re: Strukturat e Illuminatit dhe shtrirja e tyre

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Thu 5 May 2011 - 12:46

Calliope shkruajti:Nuk e kam fjalen per iluzion,por ate qe dua te them eshte se te gjithe gjerat qe i dijme ne per Illuminatin,jane te dhena qe Illuminati do qe ne ti dijme,ti besojme.Ato aq mire jane te ruajtur,sa qe nuk besoj se do leshonin ne qarkullim te dhena plotesisht te sakta.Jane sende te kontrolluara keto.

Kjo qe tha me lart Calliope, besoj se eshte shume e vertete,
per vete faktin se nje shoqeri e tille, kaq e fshehte dhe kaq
e fuqishme nese nuk do te deshironte, nuk do te leshonte as
edhe me te voglin informacion ne popuj qe te merrej vesh se
cfare eshte kjo shoqeri dhe cfare mundet te bejne...
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Strukturat e Illuminatit dhe shtrirja e tyre Empty Re: Strukturat e Illuminatit dhe shtrirja e tyre

Mesazh nga Anakonda Sat 24 Nov 2012 - 6:39

mir kto organizata por jan infektuar edhe kengtaret tan e kan filluar te kopjojn shenjat e tyre

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Strukturat e Illuminatit dhe shtrirja e tyre Empty Re: Strukturat e Illuminatit dhe shtrirja e tyre

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi