Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ja pse e duam ngjyrë rozë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ja pse e duam ngjyrë rozë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ja pse e duam ngjyrë rozë

4 posters

Shko poshtë

Ja pse e duam ngjyrë rozë Empty Ja pse e duam ngjyrë rozë

Mesazh nga kasperi Thu 5 May 2011 - 9:54

Ja pse e duam ngjyrë rozë

.[You must be registered and logged in to see this image.]
Kjo ngjyrë mëshiron kualitete më të buta se e kuqja, simbolizon dashurinë pa pasion. Femrat të cilat e duan ngjyrën rozë janë shpesh tipa amësore. Ngjyra rozë paraqet dëshirën për mbrojtje, trajtim të veçantë dhe jetë të mbrojtur. Adhuruesit e ngjyrës rozë kërkojnë dashuri dhe dëshirojnë të ndihen të dashur dhe të sigurt, ndoshta dëshirojnë të tregohen madje edhe të brishtë. Janë sharmantë dhe të butë. Ngjyra rozë është ngjyrë pozitive e inspiruar me ndjenja të ngrohta dhe ngushëlluese, që gjithçka do të jetë në rregull. Ngjyra rozë paraqet dashurinë e pakushtëzuar dhe romantike, dhembshurinë dhe mirëkuptimin, kujdesin, romantikën, ngrohtësinë, shpresën, energjinë femërore dhe intuitive.

Adhuruesit e ngjyrës rozë mund të jenë tepër emocionalë dhe tepër të kujdesshëm, apo të kenë pritje joreale, mungesë të vullnetit, dhe ndonjëherë edhe mungese të vetëbesimit. Njerëzit të cilët gjithnjë vishen me ngjyrë rozë mund të tregojnë nevojën për ndihmë dhe dashuri pa kushte, respekt dhe admirim. Ata nuk dëshirojnë që t’i marrin si të mirëqenë. Në psikologji, ngjyra rozë është shenjë e shpresës. Kjo është ngjyrë pozitive e inspiruar me ndjenjat e ngrohta dhe ngushëlluese, sikur dëshiron të thotë që çdo gjë do të jetë në rregull. Qetëson, zbut ndjenjën e zemërimit, agresionit, hidhërimit, braktisjes dhe mospërfilljes. Hulumtimet kanë konfirmuar që ekspozimi ndaj sasive të mëdha të ngjyrës rozë mund të ketë edhe efekte qetësuese në nerva.

Të burgosurve të dhunshëm dhe agresivë në mënyrë të suksesshme u janë ulur tensionet pas qëndrimit në dhomën ngjyrë rozë. Mirëpo, ekspozimi tepër i gjatë, mund të ketë efekt të kundërt. Ngjyra rozë në konotacion negativ, mund të paraqesë mungesë të vullnetit, vetëbesimit dhe ndjenjës së vlerave. Duke kombinuar ngjyrën rozë me ngjyra më të mbyllëta siç është ngjyra e kaltër e mbylltë, e gjelbër e mbylltë, e zeza dhe e përhimëta, mund të shtoni forcë dhe sofisitikim[You must be registered and logged in to see this image.]
kasperi
kasperi
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Prishtine
Postime Postime : 19666
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 27/05/2010
Hobi Hobi : trokitja ne dritare

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ja pse e duam ngjyrë rozë Empty Re: Ja pse e duam ngjyrë rozë

Mesazh nga Єямєℓiиdå Mon 9 May 2011 - 23:44

Nuk e dua.
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 36
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ja pse e duam ngjyrë rozë Empty Re: Ja pse e duam ngjyrë rozë

Mesazh nga Anakonda Tue 21 Feb 2012 - 9:52

Preferoj ngjyren e zeze.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ja pse e duam ngjyrë rozë Empty Re: Ja pse e duam ngjyrë rozë

Mesazh nga Burrelsja Mon 20 May 2013 - 0:06

Anakonda shkruajti:Preferoj ngjyren e zeze.

Burrelsja
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 603
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 10/04/2013
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Smogxhije

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ja pse e duam ngjyrë rozë Empty Re: Ja pse e duam ngjyrë rozë

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi