Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
 Cili eshte kuptimi i jetes?   People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
 Cili eshte kuptimi i jetes?   People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cili eshte kuptimi i jetes?

3 posters

Shko poshtë

 Cili eshte kuptimi i jetes?   Empty Cili eshte kuptimi i jetes?

Mesazh nga Darius Mon 6 Jun 2011 - 7:06

Si mendoni,kush eshte me te vertete kuptimi i jetes....Pse jetojme'? Pse vuajme edhe kur bejme mire'?
Mendoni se mund te jepni ndonje pergjigje... ;)Mendimi im..............

Eh jeta... valle ku eshte fillimi dhe fundi yt'? Mendon ti japesh fund jetes por me thuaj se ku mendon te shkosh pas saj'? Sepse "Te vdesesh nuk eshte tragjedia me e madhe, por tragjedia me e madhe eshte te mos dish se c'te pret pas saj". Mendoj te mbyll syte per nje moment dhe te zhdukem nga kjo bote, por diku thelle ne zemren time fshihet nje fije e holle shprese, dhe e gjithe qenia ime mbeshtetet tek ajo fije shprese. E dini se cila eshte shpresa per te cilen mbeshtetet Uni im'? Te Bej ate qe kam enderruar gjithnje dhe ta bej pa frike, te mos kem pengese dhe nqs do me dilte ndonje pengese, do isha aty per ta kapercyer, sepse ajo qe vertet ndjej ne zemren time eshte e verteta.

Te verteten nuk do e gjeni as ne libra, as ne media, as neper institucione fetare dhe as do tju ''vije nga qielli'', por ajo gjendet ne zemren e secilit nga ne.

Pra te jetojm jeten ashtu sic duam ne, mos te inponohemi nga te tjeret, sepse askush pervec TEJE nuk eshte i afte ti jape nje pergjigje ksaj pyetje.Shkurtimisht: Jetoni, beni gjera qe vertet doni te beni, rrini me ate njeri qe vertet dashuroni, beni nje pune qe e pelqeni dhe keni prirje.
Nqs do ju duhet ndonjeher te shkelni rregullat shoqerore apo ligjin per dicka qe besoni, bejeni pa frike. Te pakten s'do keni per tu bere pishman ne te ardhmen. ( Sic kemi bere te gjithe ).
Shihni brenda vetes, mos ngreni koken lart, eshte drejtimi i gabuar per kte pergjigje.
00027003
Darius
Darius
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 11502
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 25/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Cili eshte kuptimi i jetes?   Empty Re: Cili eshte kuptimi i jetes?

Mesazh nga Anakonda Fri 9 Nov 2012 - 22:38

Nuk ka njeri qe mund ta pershkruajn jeten me dy fjal! Jeta eshte e larmishme dhe nuk eshte njisoj per te gjith njerzit gjithsecili ka menyren dhe perdor afcit qe ka per ta ba jeten sa ma te bukur. Cdo njeri zgjell rrolin e vet qe i pelqen.
Si ta trajtosh jeten do te trajtoj jeta ty.

Dashuria jep kuptimin jetes qysh ne frymarrjen e pare ata qe na prun ne jete na dojn edhe kujdesen per jeten e re ky eshte nje proqes i lidhun qe vazhdon prej nji brezit te nji brez tjeter. Gjithashtu Kja egziston ne shoqeri ne art, Besim ne te mallin Zot kta jane faktort te vertet te lumturis, etc

Jeta ka dhe shqetsime dhe te paprtura prandej eshte e bukur dhe larmishme
Gjerat Positive dhe shpresa jane ata qe te japin Lumturin dhe kuptimin e jetes + gjerat negative qe ne perjetojm.

Zoti naj dha jeten dhe jeta eshte nje kompleks elementash e Dashuris,Lumturis, Urrejtes, Shqetsimit, Shpreses ....

Jeten ne duhet ta jetojm qe te ket nje Kuptim te plot te drejt ndaj Familjes, shoqeris, punes ..

Jeta asht si nji fllusk sapunit qe qendron ne ajer per disa momente me ngyra rreflektive dhe mandej shuhet....Kta jane vec disa mendime te mija gjithsecili ka aspektet rrethanat dhe mnyren e vet te jetuarit dhe fazat te jetes qe kalon...

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Cili eshte kuptimi i jetes?   Empty Re: Cili eshte kuptimi i jetes?

Mesazh nga An0nim Fri 9 Nov 2012 - 22:43

Po sjell vetem nje shprehje nga W.Shakespeare nga "Makbethi" ne lidhje me jeten dhe domethenien e saj:
"Jeta eshte nje fantazem e perhumbur, nje komedian qe shqetesohet dhe stresohet gjate ores se tij ne skene, dhe qe me pas nuk e degjojme me, eshte nje histori e treguar nga nje idot, plot me inat dhe zhurme dhe qe do te thote Asgje."
An0nim
An0nim
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Sarande
Postime Postime : 2383
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 28/03/2012
Mosha Mosha : 31

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Cili eshte kuptimi i jetes?   Empty Re: Cili eshte kuptimi i jetes?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi