Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ne dashuri ekzistojne gjithmone sekretet People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ne dashuri ekzistojne gjithmone sekretet People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ne dashuri ekzistojne gjithmone sekretet

2 posters

Shko poshtë

Ne dashuri ekzistojne gjithmone sekretet Empty Ne dashuri ekzistojne gjithmone sekretet

Mesazh nga kasperi Sat 18 Jun 2011 - 2:25

Ne dashuri ekzistojne gjithmone sekretet


[You must be registered and logged in to see this image.]
Akt fizik mes dy personash, por me boten shpirterore, me emocionet qe rrethojne kete marredhenie fizike, me emocionet dhe ndjesite ndaj atij qe ke prane, te cilin e do, me friken, intimitetin por qe ekziston gjithmone sekreti…

Nje psikologe britanike, e cila i eshte perkushtuar prej vitesh fushes se marredhenieve seksuale mes mashkullit dhe femres, pati nje ide brilante per te vazhduar me tej eksplorimin e nje lidhjeje, per te cilen pretendohet se dihet gjithcka. Fusha e vemendjes se saj ka qene kryesisht e perqendruar te femra dhe gjetja e shkakut te shkeputjes se saj me te hershme se mashkulli, nga bota e marredhenieve intime.

Prej vitesh, kategori te ndryshme grash e kishin pyetur pafundesisht per marredheniet e zbehta me partneret dhe per mundesine e gjetjes se “magjise” qe dikur kishin me bashkeshortin, apo te dashurin e tyre. Pergjigjet qe ajo u kishte dhene ketyre grave ishin: gjej nje grua per te mbajtur femijen, per te pasur me shume kohe per bashkeshortin, shkoni ne hotel, blini veshje me provokuese. Ne thelb te te gjithe ketyre keshillave ishte kujtesa qe cdo grua duhet t’i beje vetes se vec te tjerash eshte edhe femer.

Me pas psikologes i lindi nje ide brilante. Ajo perzgjodhi 98 cifte te cileve u la detyren qe per nje vit te shkruanin nje ditar, ne te cilin te shpreheshin pa rezerva dhe censura per ate qe ndjenin per partnerin dhe lidhjen e tyre, madje edhe per partnere te tjere e ide per lidhje te tjera. Te gjitha keto rrefime, sigurisht te pa personalizuara, ajo i hodhi ne nje liber, qe rrefen histori te patreguara, sic jane ne pergjithesi historite e rrefimet e ditareve. Ne keto ditare te paraqitet nje bote plot me emocione personale, dhimbje dhe ndonjehere edhe ide te reja.

Ne fakt keto ditare nuk kane fare lidhje me seksin, si akt fizik mes dy personash, por me boten shpirterore, me emocionet qe rrethojne kete marredhenie fizike, me emocionet dhe ndjesite ndaj atij qe ke prane, te cilin e do, me friken, intimitetin, mirenjohjen, fajin, vetmine, shpresen. Nga ajo qe del ne materialin e ditareve duket se per te gjithe, gjeja e fundit qe cojne neper mend, eshte gjetja e “pozicioneve te reja qe te japin kenaqesi”. Historia e tyre eshte histori ndjenjash.

Meshkujt, per shembull, shqetesohen shume se perse kane ndjesine se bashkeshortja e tyre nuk eshte me aq e lidhur shpirterisht sa me pare, apo grate vete mendojne se si eshte e mundur qe i shoqi vazhdon te pretendoje prej saj seks, kur ne mengjes nuk i derdhi plehrat e shtepise, si shenje se ia degjon serish fjalen. Mbi te gjitha keto ditare provojne katerciperisht se nuk ekziston fjala “normale” ne asnje lloj marredhenieje. Ajo qe te bie ne sy eshte se ndryshimet qe kane te bejne me vetebesimin dhe ndjesite jane te ndryshme nga brezi ne brez.


kasperi
kasperi
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Prishtine
Postime Postime : 19666
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 27/05/2010
Hobi Hobi : trokitja ne dritare

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ne dashuri ekzistojne gjithmone sekretet Empty Re: Ne dashuri ekzistojne gjithmone sekretet

Mesazh nga Anakonda Fri 10 Feb 2012 - 21:33

Ekzistojne si cke me te,por lum ai/ajo qe ja nxjerrin ne shesh partnerit/es.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi