Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Burg përjetë, ish- ministrja bëhet e para grua që dënohet për gjenociddd People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Burg përjetë, ish- ministrja bëhet e para grua që dënohet për gjenociddd People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Burg përjetë, ish- ministrja bëhet e para grua që dënohet për gjenociddd

Shko poshtë

Burg përjetë, ish- ministrja bëhet e para grua që dënohet për gjenociddd Empty Burg përjetë, ish- ministrja bëhet e para grua që dënohet për gjenociddd

Mesazh nga Emona Sat 25 Jun 2011 - 0:05

Burg përjetë, ish- ministrja bëhet e para grua që dënohet për gjenociddd Pauline1
Tribunali i Kombeve të Bashkuara për krimet e luftës në Ruanda, ka dënuar me burgim të përjetshëm një ish- ministre, e cila është gjetur fajtore për gjenocid.

Paulina Niaramashuhuko dhe djali i saj janë gjetur fajtorë për krimet e kryera në krahinën jugore të vendit gjatë masakrës së vitit 1994.

65 vjeçarja, ish- ministre për familjen, e cila ishte përgjegjëse për avancimin e të drejtave të grave, u gjet fajtore për 11 akuza në një gjyq që ka zgjatur 10 vite.

Milicia e ushtria e etnisë Hutu në Ruanda masakroi brenda 100 ditësh 800 mijë persona nga minoriteti Tutsi dhe disa Hutu të moderuar politikisht.

Ajo nuk shfaqi asnjë emocion gjatë dhënies së vendimit. Ish- ministrja kishte urdhëruar vrasje e përdhunime. Madje në një rast ajo urdhëroi masakrimin e disa të arratisurve, që menduan se gjetur një strehë të sigurt.

Ekspertët thonë se është shokuese se si një grua që ishte trajnuar për të mbrojtur jetën, shkoi në këtë gjendje.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi