Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Kodi i Etikës Ariane People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Kodi i Etikës Ariane People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kodi i Etikës Ariane

2 posters

Shko poshtë

Kodi i Etikës Ariane Empty Kodi i Etikës Ariane

Mesazh nga exploreri Mon 4 Jul 2011 - 21:14


Kodi i Etikës Ariane


Pretendohet se gjaku shqiptarit eshte gjak arian...Atehere per te pasur nje kornize me te plote te karakterit te kesaj rrace,shihni me kujdes edhe kodet e etikes dhe veprimtarise se nje Ariani.

1. Nderim zotash nuk ka, por këto janë nga populli juaj, sikur zotat e huaj që ju shkatërrojnë.

2. Ligjet e natyrës dëshmojnë planin hyjnor, sikur bota natyrore është puna e AllFather Odin.

3. Silluni me bujari dhe guximshëm, gjithmonë kujdesshëm duke pasur parasysh pasojat e veprimeve tuaja, si pasoja të veprimeve tuaja ato jetojnë pas juve që vijnë nga Midgard.

4. Jetoni përbrenda realitetit të kësaj jete; mos keni frikë për të ardhmen tuaj, se frika është për budallenj dhe burracak. Një burrë trim dhe i guximshëm përballet me këtë dekret Norns.

5. Duajeni, mbrojeni, shtojeni dhe përparojeni pupullin tuaj, çdo instikt natyror e ndalon martesën e përzier dhe shkatërrimin e vetvetes.

6. Bëhuni të ndershëm, të disiplinuar, produktiv dhe besnik ndaj miqëve, si shpirt arian përpiquni në përsosmërinë e të gjitha gjërave.

7. Thesari i historisë suaj, trashëgimia dhe identitetit racor, siç kanë besuar paraardhësit tuaj ajo bie në ju, ajo do të rritet me ju.

8. Nderojeni kujtimin për miqët dhe të afërmit tuaj, veçanërisht për ata që kanë dhënë jetën për lirin e popullit, gjithashtu raca juaj jeton përmes gjakut tuaj dhe vullnetit tuaj.

9. Respektojeni urtësinë e pleqëve tuaj, se çdo moment i jetës suaj është i lidhur me të kaluarën e pafundme si dhe me të ardhmen e pafundme.

10. Nderojeni partnerin tuaj, kujdesuni për fëmijët tuaj dhe përmbahuni nga grindjet në familje gjatë kohës së gjumit, se familja janë qëllimi dhe plotësimi i vetes suaj.

11. Le të jetë fjala juaj me të afërmit lidhje e çeliktë, si besnikria juaj është dinjiteti juaj dhe forca e karakterit.

12. Bëhuni dinak si një dhelpër me armiqët tuaj, se qëllimi i tyre është t’ju shkatërrojnë juve, motivet e tyre gjithmonë janë të dëmshme për mirëqenien tuaj dhe të popullit!

13. Ruajeni, mbrojeni dhe ushqejeni tokën tuaj , si kërkesë imperative e natyrshme teritoriale.

14. Jetoni në harmoni me natyrën dhe popullin dhe mos bëni kompromis me të ligën, se mbijetesa racore është lufta juaj e vazhdueshme.

Atehere duke lexuar kete kod,a i perkasim ne kesaj rrace realisht,a po kjo eshte nje teori e hedhur ne ajer,se keshtu na inetreson,por a na beson kush...?
exploreri
exploreri
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 451
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 05/03/2011
Mosha Mosha : 40

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kodi i Etikës Ariane Empty Re: Kodi i Etikës Ariane

Mesazh nga Anakonda Fri 9 Nov 2012 - 1:57

shum interesante,po cne mer ket etiken e se shkuares

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi