Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Mërgimtarët plaçkiten nga Serbia  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Mërgimtarët plaçkiten nga Serbia  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mërgimtarët plaçkiten nga Serbia

Shko poshtë

Mërgimtarët plaçkiten nga Serbia  Empty Mërgimtarët plaçkiten nga Serbia

Mesazh nga Binni Tue 12 Jul 2011 - 21:32

Diaspora kosovare po plaçkitet. Kosovarët që vijnë nga Gjermania, Zvicra dhe vende të tjera të Evropës, e që kalojnë transit nëpër Serbi, pa të drejtë po i paguajnë nga 150 euro gjobë për mungesën e një dokumenti që vërteton se patentë shoferi i tyre është ndërkombëtar. Ministria e Diasporës premton zgjidhje për këtë problem.
Kosovarët që vijnë nga Gjermania e Zvicra në Kosovë, e që rrugëtimin e tyre e bëjnë nëpër Serbi, po paguajnë mbi 150 euro gjobë për mungesën e një dokumenti. Saktësisht, ky shtet po kërkon dokumentin, i cili vërteton se patentë shoferi i tyre është i njohur ndërkombëtarisht.
Deri më tash, kjo nuk është kërkuar asnjëherë. Madje, kjo nuk parashihet në asnjë ligj. Sipas kosovarëve, kjo nuk është asgjë tjetër përveçse një plaçkë e këtij shteti ndaj kosovarëve. Ata tregojnë se patentë shoferi i shtetit të Gjermanisë është i njohur ndërkombëtarisht. Për t’i shpëtuar kësaj plaçke, ata duhet të paguajnë 16 euro për nxjerrjen e këtij dokumenti në komunat ku ata jetojnë, shkruan Express.

Kërkesën për këtë vërtetim, Serbia ka filluar ta bëjë që në fillim të këtij sezoni.

N.M. nga Prishtina, i cili jeton në Gjermani, tregon për gazetën se gjatë rrugëtimit të tij për në Kosovë, është gjobitur nga policia e Serbisë për mungesë të një dokumenti. “Nga Gjermania kam ardhur nëpër Serbi, por kësaj here jam gjobitur me 150 euro. Kjo është e paarsyeshme, sepse patentë shoferi i Gjermanisë është internacional dhe nuk ka nevojë të vërtetohet kjo gjë”, thotë ai.
Binni
Binni
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mendjen Tuaj!!
Postime Postime : 7205
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 03/01/2010
Mosha Mosha : 38
Hobi Hobi : Sporti,

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi