Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Vihet nën kontroll zjarri në kufi me Greqinë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Vihet nën kontroll zjarri në kufi me Greqinë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vihet nën kontroll zjarri në kufi me Greqinë

Shko poshtë

Vihet nën kontroll zjarri në kufi me Greqinë Empty Vihet nën kontroll zjarri në kufi me Greqinë

Mesazh nga WebMaster Mon 25 Jul 2011 - 11:21

Zjarri i fuqishëm i rënë pasditen e së dielës në vendin e quajtur Katund, në Dropullin e Sipërm në Gjirokastër, pikërisht pranë kufirit me Greqinë, është drejt shuarjes së plotë..Policia kufitare e Gjirokastrës bën me dije se masivi pyjor pranë kufirit u përfshi nga zjarri rreth orës 16.00. Autoritetet e policisë njoftuan se vatra e zjarrit u shfaq nga ana greke e kufirit, por falë erës së fortë ai u përhap me shpejtësi në drejtim të kodrave përballë fshatit Dritë, duke shkrumbuar për pak minuta sipërfaqe të mëdha me kullotë, prralli dhe kocimare.Dy automjetet zjarrfikës të Gjirokastrës e kishin të vështirë ndërhyrjen për shuarjen e flakëve të përmasave të mëdha, pasi vatra e zjarrit ndodhej në kodrat greke përballë fshatit Dritë dhe Vrisera. Madje, sipas autoriteteve vendore edhe shuarja me mjete rrethanore ishte e pamundur pasi intensiteti i zjarrit ishte shumë i lartë dhe flakët arrinin lartësinë rreth 3 metra.

U desh ndërhyrja e palës greke në Janinë dhe dërgimi i dy fluturakeve greke, të cilat hodhën disa herë ujë mbi vatrat e zjarrit në të dyja anët e kufirit.

Sipas agjencisë Noa, rreth orës 19:00 zjarri është vënë nën kontroll dhe tani është drejt shuarjes së plotë.
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi