Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Perballë jetës gjithmonë mbetemi nxënës. People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Perballë jetës gjithmonë mbetemi nxënës. People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Perballë jetës gjithmonë mbetemi nxënës.

2 posters

Shko poshtë

Perballë jetës gjithmonë mbetemi nxënës. Empty Perballë jetës gjithmonë mbetemi nxënës.

Mesazh nga WebMaster Sat 6 Aug 2011 - 5:18


Perballë jetës gjithmonë mbetemi nxënës

Sa e sa këmb të kanë shkelur , sa e sa fjal i ke ndegjuar , sa e sa vepra e gjak jan derdhur ti asgjë nuk ke harruar ..

Jeta shumë gjëra më mësoi , më mësoi vuajtjen, gëzimin, pikëllimin dhe gjithçka që të përballem me të .

Në fakt jeta ka shumë gjëra të cilat t'i jep si këshillë ndërsa ti mund t'i pranosh në cfarë mënyre të duash ..

Mbetën shumë gjëra në mendje duke kërkuar realitetin , duke menduar që kemi arritur diçka që asnjë njeri s'mund ta posedon por ja që jeta ndonjeherë të ngushton mendjen , dëshiren dhe të thotë NDALU ! Sado në jetë të kishe kaluar përballë jetës prap je si një hije që endesh nëper botën kalimtare e cila një ditë do të mbaron . Gjithmonë mësohu t'i mësosh të tjerët por jo edhe jetën . Ti je vetëm një nxënës i cili ec nëpër tokë , mundohesh të mësosh diçka nga ajo por gjithmonë përgjigjja e kësaj pyetje gjindet në fund . Tani ti bëje jetën si një hije që ec për rreth saj, mundohesh për vetvetën dhe mbledh fuqi të duash atë që sheh , të përballosh dhimbjen që ke dhe të mendosh atë qe ke ne mendje . Ti je vetëm një mëkëmbës i saj sado në jetë të mundohesh të kuptosh se qka është ajo, gjithmonë mëdyshja jeton mes teje dhe vetvetës . Pra të lutem ik nga vemendja që don ta zbulosh sekretin e jetës , sado në jetë të jesh i ditur prap në fund do ta kuptosh se asgjë nuk ke ditur ..

Një mendimtar në fund të jetës se tij tha : " Në këtë jetë shumë gjëra mësova , por në fund të saj asgjë nuk dita " ..

Pra mundohu të jetosh me atë të cilën je porositur të ecesh në një rrugë e cila të shpien drejt suksesit dhe jo hamendjes , ajo në të cilen bën pjesë lumturia, gëzimi dhe heshtja e suksesit pa mbarim .. Në çdo rrugë mund të hasësh vështirësi por kjo është ajo rruga e cila nuk mund ta ecësh, e vetmja mënyrë e suksesit është tërheqja nga kjo rrugë .. Pra nuk është e vështirë të pranosh faktin i cili gjendet mes ty dhe jetës qoft i hidhur apo edhe i ëmbël , tani në cdo moment jeta mund të kundërshton, pas një kohe mund të ec me ty. Ti gjithmon je mes balansit të së mirës dhe së keqës atëher si mund ta kuptosh realitetin e kësaj jete që gjithçka një ditë do të mbaron . Pra ti mundohu të jetosh si një njeri i ditur me një dorë dhe vepër këshilluese por asnjëherë mos u mundo t'i tregosh jetës veprimin sepse ajo është rrugë me gjëmba e cila në cdo anë që kthehet mund të të pret ..

Burimi i Temes Alb. Drejtesia
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Perballë jetës gjithmonë mbetemi nxënës. Empty Re: Perballë jetës gjithmonë mbetemi nxënës.

Mesazh nga Anakonda Mon 20 Feb 2012 - 2:27

Jemi nxenesit qe duam te mesojme dhe te rregullojme veten dhe boten nga padrejtesite e shumta.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi