Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Zjarret në Shkodër rrezikojnë banesat. People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Zjarret në Shkodër rrezikojnë banesat. People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zjarret në Shkodër rrezikojnë banesat.

Shko poshtë

Zjarret në Shkodër rrezikojnë banesat. Empty Zjarret në Shkodër rrezikojnë banesat.

Mesazh nga WebMaster Mon 22 Aug 2011 - 6:04

Zjarret në qarkun e Shkodrës vazhdojnë të jenë jashtë kontrollit. Korrespondentja e “Shekulli”-t në Shkodër, Anila Dushi, raporton se tre vatra zjarri në të majtë të rrugës që të çon në Shkodër, rrezikojnë seriozisht banesat.Tre mjete zjarrfikëse po përpiqen të shuajnë flakët ndërkohë që më e rrezikuar nga flakët është vila e ish-mbretit Zog e cila ndodhet në Shirokë.Mungesa e energjisë elektrike ka vështirësuar operacionin e forcave të policisë dhe zjarrfikësve ndërkohë që në ndihmë të tyre kanë ardhur dhe banorët e zonës..Ndërkohë vijon zjarri në malin e Taraboshit. Mjetet zjarrfikëse nuk kanë mundur të afrohen për shkak të terrenit të thyer. Zjarri ka përshkuar pisha e kullota në një gjatësi lineare rreth 5 km dhe gjerësi rreth 200 metra. Nga të dhënat paraprake janë djegur rreth 40 ha pyje e kullota dhe 13 banesa të pabanueshme në zonën e komunës Ana e Malit. Zjarri është shfaqur fillimisht në drejtim të varrezave të Shirokës dhe ka dalë në krahun tjetër të malit në Oblikë. Për orë të tëra është ndërprerë transmetimi i operatorëve radiotelevizivë në Shkodër që kanë antenat afër vatrës së zjarrit. Zjarri ka vazhduar dhe gjatë natës dhe vetëm pas orës 09:30 të së dielës ka pasur ulje të intensitetit të tij. Ndonëse në përmasa më të vogla, zjarri në Tarabosh vazhdon të jetë aktiv dhe retë e tymit dallohen qartë nga qyteti i Shkodrës.
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi