Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Dhurate buqete, dashuri apo dicka tjeter People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Dhurate buqete, dashuri apo dicka tjeter People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dhurate buqete, dashuri apo dicka tjeter

5 posters

Shko poshtë

Dhurate buqete, dashuri apo dicka tjeter Empty Dhurate buqete, dashuri apo dicka tjeter

Mesazh nga WebMaster Tue 4 Oct 2011 - 8:18

Njerëzit i përdorin lulet që të shprehin një ndjenjë konkrete dhe të dërgojnë dhe simbolizojnë një porosi të caktuar. Nga “Të dua” deri “Më vjen keq” dhe – gjithçka tjetër. Por, çfarë është pyetja? Me rastin e Shën Valentinit ju zbulojmë çfarë do të thotë buqetë me lule nga një i afërm. Çfarë do të thotë? A ju gënjen? Ju do apo vetëm do të jeni vetëm shokë?

Trëndafila

Të kuqe – dashuri, pasion (dashuri)
Të verdhë – miqësi, xhelozi (ose-ose, ndoshta do t’ju thotë se do të jeni miq)
Të bardhë – qetësi, thjeshtësi, pafajësi, pastërti (miq)
Rozë – falënderim, ngazëllim, lumturi (ju uron diçka, por jo Shën Valentin)

Zambak

Të bardhë – pafajësi, simpati (ka ndonjë simpati për ju)
Laramane – pasuri, prosperitet, (thjesht, snob)

Karafila

Rozë – dashuri e nënës, kujtim (tregoni se nuk është Tetë marsi dhe se nuk jeni nëna e tij)
Të bardha – dashuri e pastër, lumturi (shpirt binjak)
Të kuqe – mahnitje (ju adhuron)
E kuqe e errët – dashuri e thellë (e thënë gjithçka)
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dhurate buqete, dashuri apo dicka tjeter Empty Re: Dhurate buqete, dashuri apo dicka tjeter

Mesazh nga WebMaster Tue 4 Oct 2011 - 8:18

Nuk dua chit chate ju lutem
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dhurate buqete, dashuri apo dicka tjeter Empty Re: Dhurate buqete, dashuri apo dicka tjeter

Mesazh nga dajti modh Tue 4 Oct 2011 - 8:24

dashni
dajti modh
dajti modh
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 17309
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dhurate buqete, dashuri apo dicka tjeter Empty Re: Dhurate buqete, dashuri apo dicka tjeter

Mesazh nga EMI Tue 4 Oct 2011 - 22:46

Ndjenje ,mirnjohje, rrespekt..por ne shumicen e rasteve per ti shprehur njdjenjat personit qe dashuron..... :thankyou:
EMI
EMI
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 9553
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/09/2011
Hobi Hobi : Te iki larg..

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dhurate buqete, dashuri apo dicka tjeter Empty Re: Dhurate buqete, dashuri apo dicka tjeter

Mesazh nga T_o_n_i Thu 6 Oct 2011 - 4:05

Ngjyrat e luleve e domethenia e tyre.....

Ngjyra e luleve luan nje rol te rendesishem nedomethenien e asaj qe duam te shprehim.

- E bardha simbolizon pastertine dhe virgjinitetin por
gjithashtu edhe rafinimin dhe elegancen.Mund te ofrojme lule te bardha
per te shprehur nje deklarim te nje dashurie “platonike”, por gjithashtu
per te shpehur admirimin qe ndjejme kundrejt dikujt.
Ne te vertete, pastertija e se bardhes evokon : bukurine dhe perfeksionin

- Ngjyra violet (vjollce) shpreh delikatesen dhe
thellesine e ndjenjes. Dhurojme lule ngjyre violete, per ti shprehur te
dashures (femres) qe mendojme per te, ose te dashurit per ti shprehur
nje dashuri te fshehur.

- E kuqja eshte nje ngjyre paksa agresive, qe shpreh
vrullin dhe ngrohtesine e ndjenjes. Ngjyra e kuqe perdoret sidomos per
te bere nje deklarim dashurije personit qe duam.

- E verdha eshte ngjyra qe evokon driten, diellin dhe
harmonine. Lulet e verdha sshprehin keshtu lumturine e te dashuruarit
dhe te qenit i dashuruar, ose thjesht kenaqesine e jetes.

- Ngjyra roze evokon embelsine dhe butesine. Dhurojme
lule roze per te shprehur miqesine, ose thjesht per kenaqesine e
dashurise dhe lumturine qe tjetri na fal!
T_o_n_i
T_o_n_i
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 18036
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dhurate buqete, dashuri apo dicka tjeter Empty Re: Dhurate buqete, dashuri apo dicka tjeter

Mesazh nga EMI Thu 6 Oct 2011 - 4:15

mua me pelqejne shume trendafilat e kuq....ma mundeson kush nje buqet ..???
EMI
EMI
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 9553
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/09/2011
Hobi Hobi : Te iki larg..

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dhurate buqete, dashuri apo dicka tjeter Empty Re: Dhurate buqete, dashuri apo dicka tjeter

Mesazh nga dajti modh Thu 6 Oct 2011 - 4:27

adresen ku e don ti sjell 3293509517 rose53
dajti modh
dajti modh
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 17309
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dhurate buqete, dashuri apo dicka tjeter Empty Re: Dhurate buqete, dashuri apo dicka tjeter

Mesazh nga EMI Thu 6 Oct 2011 - 4:28

po ja ktu mo dajto pse ku kujtove ti eee..hahaha
EMI
EMI
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 9553
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/09/2011
Hobi Hobi : Te iki larg..

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dhurate buqete, dashuri apo dicka tjeter Empty Re: Dhurate buqete, dashuri apo dicka tjeter

Mesazh nga dajti modh Thu 6 Oct 2011 - 4:37

ja se po ti sjell ke vila jote 3293509517
dajti modh
dajti modh
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 17309
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dhurate buqete, dashuri apo dicka tjeter Empty Re: Dhurate buqete, dashuri apo dicka tjeter

Mesazh nga EMI Thu 6 Oct 2011 - 4:38

po pra e pashe shum i sjellshem nga ana jote Dajto , meriton nje :5454787:... 3293509517
EMI
EMI
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 9553
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/09/2011
Hobi Hobi : Te iki larg..

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dhurate buqete, dashuri apo dicka tjeter Empty Re: Dhurate buqete, dashuri apo dicka tjeter

Mesazh nga Anakonda Thu 9 Feb 2012 - 19:43

Edhe nje tufe me lule te mira do ishin,por po te mi dhuronte me dashuri.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dhurate buqete, dashuri apo dicka tjeter Empty Re: Dhurate buqete, dashuri apo dicka tjeter

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi