Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ja pse meshkujt çmenden për femrat veshur me të kuqe People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ja pse meshkujt çmenden për femrat veshur me të kuqe People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ja pse meshkujt çmenden për femrat veshur me të kuqe

5 posters

Shko poshtë

Ja pse meshkujt çmenden për femrat veshur me të kuqe Empty Ja pse meshkujt çmenden për femrat veshur me të kuqe

Mesazh nga kasperi Wed 12 Oct 2011 - 9:26

[You must be registered and logged in to see this image.]Ja pse meshkujt çmenden për femrat veshur me të kuqe


Nju Jork, 17 Tetor, NOA- Fustani i zi është elegant, shik, por me sa duket, të bën të dukesh më e vjetër. Pra, nëse ju doni të joshni një mashkull ... lëreni atë në dollap.

Burrat, në fakt, çmendem për femrat veshur në të kuqe. Ngjyra e flaktë shkakton një tërheqje, sepse është i lidhur me instinktin primar të seksit.

Sipas një studimi nga Andrew Elliott dhe Daniela Nieste në [You must be registered and logged in to see this link.] (Nju Jork) një femër e veshur në të kuqe konsiderohet më tërheqëse nga meshkujt: ajo jo vetëm që ka shanset më të mira për të marrë një ftesë për një takim, por, me sa duket, meshkujt janë më të gatshëm për të shpenzuar dy herë më shumë për të. Rezultati është arritur me anë të disa testeve. Shkencëtarët u kanë treguar qindra meshkujve disa foto të femrave, duke u kërkuar atyre të përshkruajnë emocionet që u ngjallin. Në disa foto konturet ishin në ngjyrë të kuqe, në disa të tjera sfondi ishte i kuq. Pavarësisht se në foto ishte e njëjta vajzë. Si përfundim, fotoja me kontur të kuq rezultoi më e pëlqyera. Rezultate të tilla u panë edhe kur u ndryshuan veshjet e femrave. Nëse vajzat kishin veshje të kuqe, ishin më të preferuarat.

Studimi botuar në "Jurnal of Personality and Social Psychology" sipas profesor Elliott synon të provojë "historinë e dashurisë jetëgjatë të shoqërisë sonë me ngjyrën e kuqe”.

"Edhe majmunët treguan një tërheqje ndaj ngjyrës së kuqe. Studimi ynë vërteton atë që shumë femra thonë prej kohësh, që mashkulli vepron dhe reagon si kafshët, kur është fjala për seks. Dhe në qoftë se fiton e kuqja në dashuri, me siguri humb në lojë”, vazhdon studiuesi

"Ky "alarm i kuq" mund të jetë një produkt i shoqërisë që ka lidhur dashuri të përjetshme me këtë ngjyrë e që ka shumë mundësi të ketë rrënjë primitive biologjike dhe të jetë një trashëgimi e evolucionit tonë", përfundon ai.

kasperi
kasperi
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Prishtine
Postime Postime : 19666
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 27/05/2010
Hobi Hobi : trokitja ne dritare

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ja pse meshkujt çmenden për femrat veshur me të kuqe Empty Re: Ja pse meshkujt çmenden për femrat veshur me të kuqe

Mesazh nga Ariel Wed 12 Oct 2011 - 10:05

Vallahi kto gjona ndodhin vetem ne Amerike... :[hgahagahgah]:
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 104
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ja pse meshkujt çmenden për femrat veshur me të kuqe Empty Re: Ja pse meshkujt çmenden për femrat veshur me të kuqe

Mesazh nga kasperi Wed 12 Oct 2011 - 10:06

e vertete mom se ngjyra e kuqe na terheq me shume[You must be registered and logged in to see this image.]
kasperi
kasperi
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Prishtine
Postime Postime : 19666
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 27/05/2010
Hobi Hobi : trokitja ne dritare

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ja pse meshkujt çmenden për femrat veshur me të kuqe Empty Re: Ja pse meshkujt çmenden për femrat veshur me të kuqe

Mesazh nga Ariel Wed 12 Oct 2011 - 10:08

Edhe ty ri geeegge vec po qe dhe i cik bjonde qe i shkon e kuqja hahahahaha
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 104
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ja pse meshkujt çmenden për femrat veshur me të kuqe Empty Re: Ja pse meshkujt çmenden për femrat veshur me të kuqe

Mesazh nga dajti modh Wed 12 Oct 2011 - 10:28

Ariel shkruajti:Vallahi kto gjona ndodhin vetem ne Amerike... :[hgahagahgah]:
pranej u vishkan gocat me te keqe ketej [Ok] [Ok]
dajti modh
dajti modh
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 17309
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ja pse meshkujt çmenden për femrat veshur me të kuqe Empty Re: Ja pse meshkujt çmenden për femrat veshur me të kuqe

Mesazh nga Ariel Wed 12 Oct 2011 - 10:37

Ashtu eeee hahahahaaaaa....

Tani troc fare....une vdes per te kuqen sepse me shkon shume... :[LoL]:
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 104
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ja pse meshkujt çmenden për femrat veshur me të kuqe Empty Re: Ja pse meshkujt çmenden për femrat veshur me të kuqe

Mesazh nga Anakonda Thu 9 Feb 2012 - 19:17

Kot nuk thone se ngjyra e kuqe terbon edhe demin.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ja pse meshkujt çmenden për femrat veshur me të kuqe Empty Re: Ja pse meshkujt çmenden për femrat veshur me të kuqe

Mesazh nga Space Thu 9 Feb 2012 - 21:49

lene se u bom me zemer
Space
Space
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne levizje
Postime Postime : 1354
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 03/06/2011
Mosha Mosha : 33
Hobi Hobi : Informatika

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ja pse meshkujt çmenden për femrat veshur me të kuqe Empty Re: Ja pse meshkujt çmenden për femrat veshur me të kuqe

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi