Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Trafiku i organeve, hetim i gjatë e kompleks  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Trafiku i organeve, hetim i gjatë e kompleks  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Trafiku i organeve, hetim i gjatë e kompleks

Shko poshtë

Trafiku i organeve, hetim i gjatë e kompleks  Empty Trafiku i organeve, hetim i gjatë e kompleks

Mesazh nga Aяtємιѕα Sat 22 Oct 2011 - 13:04

Trafiku i organeve, hetim i gjatë e kompleks  Clint-WilliamsonProkurori që drejton task forcën që do të hetojë akuzat për krime lufte dhe trafik organesh, Clint Williamson zhvilloi të premten një vizitë në Kosovë.

Sipas mediave kosovare, gjatë vizitës Williamson deklaroi se hetimi i kësaj cështjeje, të bazuar në raportin e Dick Marty, do të jetë kompleks dhe i gjatë.

“Sidoqoftë, gjatë fazës fillestare task forca ka ndërmarrë disa hapa për të siguruar informacione nga një numër burimesh institucionale, për t’i analizuar ato dhe për të nisur hetimet”, citohet prokurori në një komunikatë për shtyp.

Pas takimeve të zhvilluara në Prishtinë me presidenten Atifete Jahjaga, kryeministrin Thaci dhe zyrtarë të tjerë, Williamson do të vizitojë Serbinë e më pas Shqipërinë.

Lidhur me këtë cështje, në fillim të muajit shefi i misionit EULEX, Xavier Bout de Marnhac vizitoi personalisht Tiranën, ku paralajmëroi mbërritjen e një grupi prokurorësh.

Ai u takua me ministrin e Jashtëm Edmond Haxhinasto, i cili shprehu gatishmërinë e Shqipërisë për të pritur dhe ndihmuar hetuesit.
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi