Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Femra qe terhiqen nga femra te tjera-Shkaqet e lesbizmit   People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Femra qe terhiqen nga femra te tjera-Shkaqet e lesbizmit   People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Femra qe terhiqen nga femra te tjera-Shkaqet e lesbizmit

3 posters

Shko poshtë

Femra qe terhiqen nga femra te tjera-Shkaqet e lesbizmit   Empty Femra qe terhiqen nga femra te tjera-Shkaqet e lesbizmit

Mesazh nga Aяtємιѕα Mon 24 Oct 2011 - 11:05

Një studim i ri ka zbuluar se, shumica e femrave tërhiqen nga femrat, e për më tepër kjo bëhet edhe më e theksuar në moshë të madhe.
Ky studim pohon se kjo sjellje është thjesht normale. Universiteti Boise State, ka zbuluar në një grup prej 484 femrash heteroseksuale se, 60 për qind e tyre tërhiqeshin seksualisht nga gratë e tjera, 45 për qind kishin puthur një femër, ndërsa 50 për qind kishin fantazi për të njëjtin seks.
Profesoresha e psikologjisë nga Universiteti �Boise State University', Elisabeth Morgan, tregon se studioi tërheqjet midis femrave heteroseksuale, duke zbuluar se një pjesë e tyre ndjenin më shumë se një dashuri miqësore për disa femra të tjera.
Të dhënat e mbledhura nga studimi, treguan se 20 për qind e femrave janë të tërhequra nga femra të tjera.
"Marrëdhënia miqësore midis femrave, dallohet me vështirësi nga një marrëdhënie romantike në çift. Gratë janë të inkurajuara të jenë emocionalisht të afërta me njëra-tjetrën. Kjo ofron mundësi për intimitet dhe lindje të ndjenjave romantike mes tyre."-u shpreh prof. Morgan.
Psikologja nga Universiteti Utah, Lisa Diamond, ndoqi studimin e një grupi femrash, të cilat tërhiqeshin nga seksi i njëjtë.
Studimi i saj tregoi për herë të parë se si seksualiteti zhvillohet gjatë jetës.
Gratë në studim u pyetën për detajet e jetës së dashurisë.
Përfundimet e studimit bënë që edhe vetë ajo të mbetet e çuditur.
Me kalimin e kohës, çdo grua zgjedhe të etiketojë veten ndryshe, në mënyrë të përsëritur, me një trend të ri në kohë.
Dr. Diamond tha se, gratë fitojnë një ide më të qartë në lidhje me seksualitetin e tyre, me kalimin e viteve.
Ata e konsiderojnë veten, si një shenjë të pjekurisë, për të kuptuar se kush janë në të vërtetë.
Prezantuesja e BBC-së, Mary së fundmi ka filluar një partneritet me editoren e revistën së modës "Grazia", Melanie Rickey, duke i dhënë fund kështu martesës 13-vjeçare.
a.k/NOA


Femra qe terhiqen nga femra te tjera-Shkaqet e lesbizmit   W
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Femra qe terhiqen nga femra te tjera-Shkaqet e lesbizmit   Empty Re: Femra qe terhiqen nga femra te tjera-Shkaqet e lesbizmit

Mesazh nga Arabela Mon 24 Oct 2011 - 20:24

qe grate kombinohen emocionalisht le te jene shoqe pika ke koka se shoqet qajne hallet me njtj,,,,,,,,po jo te Femra qe terhiqen nga femra te tjera-Shkaqet e lesbizmit   3263554964 Femra qe terhiqen nga femra te tjera-Shkaqet e lesbizmit   3263554964 ,,femra me karakter te dobet,,,,nuk jane ne gjendje te gjejne kombinim dhe gjuhe te perbashket me mashkull dhe hidhen nga femrat,,,Femra qe terhiqen nga femra te tjera-Shkaqet e lesbizmit   505162200 Femra qe terhiqen nga femra te tjera-Shkaqet e lesbizmit   505162200
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Femra qe terhiqen nga femra te tjera-Shkaqet e lesbizmit   Empty Re: Femra qe terhiqen nga femra te tjera-Shkaqet e lesbizmit

Mesazh nga Anakonda Sat 18 Feb 2012 - 3:25

Lane nam,te pakten nuk kane vetem meshkujt difekte.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Femra qe terhiqen nga femra te tjera-Shkaqet e lesbizmit   Empty Re: Femra qe terhiqen nga femra te tjera-Shkaqet e lesbizmit

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi