Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Dashuria dhe te behesh i admiruar People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Dashuria dhe te behesh i admiruar People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dashuria dhe te behesh i admiruar

2 posters

Shko poshtë

Dashuria dhe te behesh i admiruar Empty Dashuria dhe te behesh i admiruar

Mesazh nga WebMaster Thu 27 Oct 2011 - 11:59

Si ti besh te tjeret te te admirojne

Kur takova nje vajze para ca kohesh, pershtypja e pare qe krijova per te ishte e nje vajze tipike te rendomte. Nuk kishte asgje te vecante tek ajo, gjer sa ajo filloi te fliste. Vajza vazhdoi te fliste per zakonet e saj pozitive dhe hobet e saj ne nje menyre indirekte deri sa une e ndryshova totalisht pershtypjen e pare qe kisha krijuar per te. Pastaj une mendova se ajo ishte nje vajze simpatike qe te gjithe e donin.

Kundrra disa besimeve mendjelehta te njerezve, pershtypja e pare mund te ndryshohet lehte per sa kohe ti di si te pozicionohesh ne mendjen e te tjereve. Une fillova ta admiroja ate vajze vetem pas diskutimeve te saj dhe jo me pare se ajo te fliste. Kjo do te thote se edhe ti mund ta ndryshosh pershtypjen e pare qe te tjeret krijojne per ty duke ridefinuar veteveten dhe aftesite e tua verbale. Menyra sesi ti ridefinon vetveten eshte ajo qe i ben njerzit te te admirojne dhe te te duan ty.

Pershtypja e pare: Sekondat e para te nje takimi percaktojne pershtypjen qe nje person do te krijoje per ty. Por problemi me kte pershtypje eshte se ajo eshte e bazuar ne background in dhe subjektivizmin e atij personi sesa e bazuar ne pamjen tende. Nese ai do te kete pasur ndonje shok te vjeter dhe interesant, dhe nese ti nga paraqitja i ngjan atij, atehere ai ne kte pershtypje te pare do te mendoje se ti je interesant dhe i shkathet. Pasi te kalojne disa sekonda ti mund ta ndryshosh kete pershtypje nepermjet te folures. Si vajza ne shembullin me siper, sa me shume te vazhdosh ti perseritesh cilesite e tua, aq me shume njerezit do te besojne ne to, por duhet te flasesh per veten, per cilesite e tua pozitive qe ti do ti besh te tjeret ti besojne ne menyre indirekte, perndryshe njerzit do te mendojne se je mendjemadh.

Si ti besh njerezit te te duan: Nerezit do te te admirojne, bile do te te duan nese ti arrin ti bindesh se zoteron ato cilesi per te cilat ata jane ne nevoje. Nese ti arrin te bindesh nje vajze te druajtur se ti je nje njeri shume social atehere ajo do te te admiroje ty, por me kusht qe te sillesh mire me te sigurisht. Dashuria dhe admirimi mund te krijohen te te tjeret kur ti pozicionon veten ne menyren e duhur ne varesi te personave me te cilet ke te besh. Prandaj per te bere dike te te admiroj ti duhet te paraqitesh me vetebesim, kurse per dike tjeter inteligjent. Nuk ka formule te prere qe te besh te tjeret te te admirojne, eshte e domosdoshme te paraqitesh me formula te ndryshme sipas njerezve qe ke te besh.

Kujdes e rendesishme: Njerzit nuk e pelqejne sjelljen e te folurit per veten ne menyre direkte, por ata preferojne ti zbulojne vete nepermjet pyetjeve qe te bejne. Prandaj ti duhet te drejtosh biseden ne nje menyre qe te lejon te flasesh per veten duke u dukur sikur i pergjigjesh pyetjeve te tyre. Prandaj te jesh kryelarte mund te funksionoje me disa vete por shumica nuk do te te admiroje ty pa u treguar modest.
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuria dhe te behesh i admiruar Empty Re: Dashuria dhe te behesh i admiruar

Mesazh nga Anakonda Thu 9 Feb 2012 - 4:39

E gjeja me keto rregulla i bie ne sy dikujt. ku je
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi