Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Beqaret më të stresuara se të martuarat People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Beqaret më të stresuara se të martuarat People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Beqaret më të stresuara se të martuarat

+6
Emona
Free spirit
Durrsaku
Yll Qielli
Next
kasperi
10 posters

Shko poshtë

Beqaret më të stresuara se të martuarat Empty Beqaret më të stresuara se të martuarat

Mesazh nga kasperi Thu 27 Oct 2011 - 20:47

[You must be registered and logged in to see this image.]Beqaret më të stresuara se të martuarat





Një studim i ri tregon se stresi dhe depresioni godet lehtë derën e femrave të pamartuara. Sipas rezultateve të këtij studimit, femrat e pamartuara kishin ankthin dhe depresionin në përqindje prej 26 deri në 35 për qind, ndërsa femrat e martuara nga 13 deri në 16 për qind.

Ekspertet shpjegojnë se vonesa e amësisë është shkaku kryesor për stresin tek femrat e pamartuara. Gratë përballen me jetën e përditshme, e cila i çon më lehtë në depresion, lodhje, psikologjike dhe fizike dhe shfaqjen e manifestimeve psikosomatike si dhimbje koke, probleme me stomakun e tyre, çrregullime të të ushqyerit dhe të tjera.

Shumica e grave të martuara duhet të jenë të mbrojtura nga depresioni dhe stresi. Duket se martesa ofron siguri për shumicën prej tyre, si dhe mundësi për të ndarë përgjegjësitë dhe problemet me partnerët e tyre.

Për femrat e martuara, shkaqet kryesore për stresin janë, divorci dhe problemet me fëmijët e tyre, ku në këtë rast dhe fëmijëve u nevojitet psikolog që të trajtohen dhe të mësohen larg babait të tyre.
kasperi
kasperi
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Prishtine
Postime Postime : 19666
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 27/05/2010
Hobi Hobi : trokitja ne dritare

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Beqaret më të stresuara se të martuarat Empty Re: Beqaret më të stresuara se të martuarat

Mesazh nga Next Tue 29 Nov 2011 - 4:44

esht thjesht nje stres qe e menojm se kalohet me mir kur je i/e martuar por perkundrazi jeta eshe me e veshtir dhe peson ate liri qe tani e ke eshte nje dhoj si femijet qe duan te rriten dhe kur rriten thot ahh sikur te isha dhe nje her i/e vogel dicka qe sbehet me keshtu qe shijoheni rinin sa jeni te lir..si mosha ne rini nuk gjen..sa do doja ta ndaja kohen ketu sic jemi ....
Next
Next
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 2536
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/01/2009
Mosha Mosha : 36

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Beqaret më të stresuara se të martuarat Empty Re: Beqaret më të stresuara se të martuarat

Mesazh nga Yll Qielli Tue 29 Nov 2011 - 6:40

Ja kini fut kot ketu ja martohuni. E na thoni si eshte me mire!?
Yll Qielli
Yll Qielli
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 3964
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/02/2011
Mosha Mosha : 39

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Beqaret më të stresuara se të martuarat Empty Re: Beqaret më të stresuara se të martuarat

Mesazh nga Durrsaku Tue 29 Nov 2011 - 6:41

Yll Qielli shkruajti:Ja kini fut kot ketu ja martohuni. E na thoni si eshte me mire!?
[You must be registered and logged in to see this image.]
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 47
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Beqaret më të stresuara se të martuarat Empty Re: Beqaret më të stresuara se të martuarat

Mesazh nga Yll Qielli Tue 29 Nov 2011 - 6:43

Pse qesh ti mo apo ben sikur se di e
[Ok]
Durrsaku shkruajti:
Yll Qielli shkruajti:Ja kini fut kot ketu ja martohuni. E na thoni si eshte me mire!?
[You must be registered and logged in to see this image.]
Yll Qielli
Yll Qielli
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 3964
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/02/2011
Mosha Mosha : 39

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Beqaret më të stresuara se të martuarat Empty Re: Beqaret më të stresuara se të martuarat

Mesazh nga Durrsaku Tue 29 Nov 2011 - 6:44

Yll Qielli shkruajti: Pse qesh ti mo apo ben sikur se di e
[You must be registered and logged in to see this image.]
Durrsaku shkruajti:
Yll Qielli shkruajti:Ja kini fut kot ketu ja martohuni. E na thoni si eshte me mire!?
menyren si e the ti gjithe revolte[You must be registered and logged in to see this image.]
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 47
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Beqaret më të stresuara se të martuarat Empty Re: Beqaret më të stresuara se të martuarat

Mesazh nga Yll Qielli Tue 29 Nov 2011 - 6:50

Epo e din shesh me lule keta beqot ndaj ashtu e dija dhe une pa me thoj tani Beqaret më të stresuara se të martuarat 426788
Yll Qielli
Yll Qielli
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 3964
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/02/2011
Mosha Mosha : 39

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Beqaret më të stresuara se të martuarat Empty Re: Beqaret më të stresuara se të martuarat

Mesazh nga Durrsaku Tue 29 Nov 2011 - 6:52

Yll Qielli shkruajti:Epo e din shesh me lule keta beqot ndaj ashtu e dija dhe une pa me thoj tani [You must be registered and logged in to see this image.]
he mo se kane lezet dhe keto hallet ste lene te hallakatesh [You must be registered and logged in to see this image.]
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 47
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Beqaret më të stresuara se të martuarat Empty Re: Beqaret më të stresuara se të martuarat

Mesazh nga Yll Qielli Tue 29 Nov 2011 - 6:54

Durrsaku shkruajti:
Yll Qielli shkruajti:Epo e din shesh me lule keta beqot ndaj ashtu e dija dhe une pa me thoj tani [You must be registered and logged in to see this image.]
he mo se kane lezet dhe keto hallet ste lene te hallakatesh [You must be registered and logged in to see this image.]
E di si them une le te jem dhe njeher berare se di une si(nuseroj)
Yll Qielli
Yll Qielli
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 3964
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/02/2011
Mosha Mosha : 39

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Beqaret më të stresuara se të martuarat Empty Re: Beqaret më të stresuara se të martuarat

Mesazh nga Durrsaku Tue 29 Nov 2011 - 6:55

Yll Qielli shkruajti:
Durrsaku shkruajti:
Yll Qielli shkruajti:Epo e din shesh me lule keta beqot ndaj ashtu e dija dhe une pa me thoj tani [You must be registered and logged in to see this image.]
he mo se kane lezet dhe keto hallet ste lene te hallakatesh [You must be registered and logged in to see this image.]
E di si them une le te jem dhe njeher berare se di une si(nuseroj)
po te njejten gje do besh
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 47
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Beqaret më të stresuara se të martuarat Empty Re: Beqaret më të stresuara se të martuarat

Mesazh nga Yll Qielli Tue 29 Nov 2011 - 6:58

e posi posi ku ka me mire se free.
Yll Qielli
Yll Qielli
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 3964
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/02/2011
Mosha Mosha : 39

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Beqaret më të stresuara se të martuarat Empty Re: Beqaret më të stresuara se të martuarat

Mesazh nga Durrsaku Tue 29 Nov 2011 - 6:59

ja te pyesim free se eshte ne linje [You must be registered and logged in to see this image.]
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 47
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Beqaret më të stresuara se të martuarat Empty Re: Beqaret më të stresuara se të martuarat

Mesazh nga Yll Qielli Tue 29 Nov 2011 - 7:01

Hahaha me pyet mua ti qe skam qen kurr free
Yll Qielli
Yll Qielli
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 3964
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/02/2011
Mosha Mosha : 39

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Beqaret më të stresuara se të martuarat Empty Re: Beqaret më të stresuara se të martuarat

Mesazh nga Free spirit Tue 29 Nov 2011 - 7:04

Durrsaku shkruajti:ja te pyesim free se eshte ne linje [You must be registered and logged in to see this image.]
do me pyesje visi?????? geeegge
Free spirit
Free spirit
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : In my world
Postime Postime : 4803
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 27/08/2011
Mosha Mosha : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Beqaret më të stresuara se të martuarat Empty Re: Beqaret më të stresuara se të martuarat

Mesazh nga Durrsaku Tue 29 Nov 2011 - 7:20

Free spirit shkruajti:
Durrsaku shkruajti:ja te pyesim free se eshte ne linje [You must be registered and logged in to see this image.]
do me pyesje visi?????? [You must be registered and logged in to see this image.]
po mi lal po se po thonte kjo ylli i tokes qe eshte me mire me qene free[You must be registered and logged in to see this image.]
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 47
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Beqaret më të stresuara se të martuarat Empty Re: Beqaret më të stresuara se të martuarat

Mesazh nga Free spirit Tue 29 Nov 2011 - 7:25

Durrsaku shkruajti:
Free spirit shkruajti:
Durrsaku shkruajti:ja te pyesim free se eshte ne linje [You must be registered and logged in to see this image.]
do me pyesje visi?????? [You must be registered and logged in to see this image.]
po mi lal po se po thonte kjo ylli i tokes qe eshte me mire me qene free[You must be registered and logged in to see this image.]
me mir free mendoj dhe un visi. po flas per moshen time, 17 vjec, me mir te jesh single se po te kesh te dashur , pervec atyre momenteve te bukura e gjera te tjera, ka dhe shum ane negative.
Free spirit
Free spirit
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : In my world
Postime Postime : 4803
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 27/08/2011
Mosha Mosha : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Beqaret më të stresuara se të martuarat Empty Re: Beqaret më të stresuara se të martuarat

Mesazh nga Durrsaku Tue 29 Nov 2011 - 7:33

Free spirit shkruajti:
Durrsaku shkruajti:
Free spirit shkruajti:
Durrsaku shkruajti:ja te pyesim free se eshte ne linje [You must be registered and logged in to see this image.]
do me pyesje visi?????? [You must be registered and logged in to see this image.]
po mi lal po se po thonte kjo ylli i tokes qe eshte me mire me qene free[You must be registered and logged in to see this image.]
me mir free mendoj dhe un visi. po flas per moshen time, 17 vjec, me mir te jesh single se po te kesh te dashur , pervec atyre momenteve te bukura e gjera te tjera, ka dhe shum ane negative.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 47
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Beqaret më të stresuara se të martuarat Empty Re: Beqaret më të stresuara se të martuarat

Mesazh nga Emona Tue 29 Nov 2011 - 7:53


Po beqaret stresojn veten se kan frike mos po ngelin Pa Burr Beqaret më të stresuara se të martuarat 426788 (shaka)

N'Varet prej personit se si e marrin jeten e tyre te qenurit beqare ka shum cka qe i streson ne perditshmerine tyre...edhe frike e te ngelurit vetem shkakton Stresin Psikik

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Beqaret më të stresuara se të martuarat Empty Re: Beqaret më të stresuara se të martuarat

Mesazh nga T_o_n_i Tue 29 Nov 2011 - 8:01

un shpetova nga kjo ane celebrate005
T_o_n_i
T_o_n_i
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 18036
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Beqaret më të stresuara se të martuarat Empty Re: Beqaret më të stresuara se të martuarat

Mesazh nga Aяtємιѕα Tue 29 Nov 2011 - 8:22

Une mendoj prap se te martuarat jane me te stresuara nga beqaret per vete faktin se nje e martuar nuk mban pergjegjesi vetem per veten e saj sikur ajo beqarja por mban pergjegjesi e per familjen,femijet,burrin e probleme te tjera qe ka jeta te cilat nje beqare si vuan ende... etj
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Beqaret më të stresuara se të martuarat Empty Re: Beqaret më të stresuara se të martuarat

Mesazh nga Єямєℓiиdå Tue 29 Nov 2011 - 10:52

Zakonisht jam shume person i qete..i mar gjerat si te vine e mundohem ti zgjedh....

Beqare..rralle here isha me stres..edhe stresi kishte te bej vec me shkollen..provimet ( a do ti marr..a thua lexova mjaft etj etj) apo edhe punen ndonjehere kur kisha ndonje gje te rendesishme per te bo.

E martuar.....skam stres shkolle...skam as stres pune sepse tani ja kam doren...ndoshta pas disa vitesh do jem me e stresuar kur te kem femije...si dihet.
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 38
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Beqaret më të stresuara se të martuarat Empty Re: Beqaret më të stresuara se të martuarat

Mesazh nga Anakonda Wed 8 Feb 2012 - 18:51

Mesa duket deshironi te na martoni sa me shpejt se ska mundesi me duket.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Beqaret më të stresuara se të martuarat Empty Re: Beqaret më të stresuara se të martuarat

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi