Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
A do të ketë iPad 3 ekranin Retina? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
A do të ketë iPad 3 ekranin Retina? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

A do të ketë iPad 3 ekranin Retina?

Shko poshtë

A do të ketë iPad 3 ekranin Retina? Empty A do të ketë iPad 3 ekranin Retina?

Mesazh nga Emona Thu 27 Oct 2011 - 22:57

A do të ketë iPad 3 ekranin Retina? 1339

Apple dëshiron displayin Retina edhe në iPadin e ri, por nga furnizuesit po merr informata se nuk do të jetë e lehtë që ata edhe të mbarohen. E derisa shumë media po e publikojnë storien rreth asaj se si ka ardhur deri te krijimi i iPadit, sipas pohimeve të biografisë të publikuar dit më parë, Steve Jobs ishte i nevrikosur për shkak se nga Microsoft disa herë i kishin folur për atë se do ta mbarojnë një tablet, kështu që ai një natë kishte vendosur që vet ta mbaronte një tablet, Cnet po transmeton disa pohime sipas të cilave do të ketë probleme me iPad 3. Në të vërtetë, plani i Apple është që iPadi i ri të merr ekranin Retinga çfarë e ka edhe iPhone. Nga burimet të afërta me furnizuesit e Apple, Cnet mori vesh se është goxha e vështirë që të mbarohet një sasi e madhe e ekraneve të atillë. Retina në iPad do të duhej të kishte 264 piksel për inç, që është dyfish më shumë se sa në iPad 2, transmeton kjo faqe. “Nuk është problem të mbarohet një. Ajo është, natyrisht shumë e lehtë. Sfidë është që të mbarohen shumë ekrane të atillë”, tha një burim. “Kjo është një gjë që nuk është bërë asnjëherë më parë”.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi