Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Marrëdhënia e femrës me gënjeshtrën People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Marrëdhënia e femrës me gënjeshtrën People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Marrëdhënia e femrës me gënjeshtrën

+4
Durrsaku
Ariel
Aяtємιѕα
Emona
8 posters

Shko poshtë

Marrëdhënia e femrës me gënjeshtrën Empty Marrëdhënia e femrës me gënjeshtrën

Mesazh nga Emona Thu 27 Oct 2011 - 23:09

Duke marrë parasysh të dhënat eksperimentale, meshkujt gënjejnë 4-5 herë më shumë se femrat, por ato, e bëjnë çdo gjë në një mënyrë më profesionale.

Cila është marrëdhënia, që femrat kanë me gënjeshtrën? Apo gënjeshtra është një tipar njerëzor pa dallim gjinie? A janë të ndryshme gënjeshtrat? Tregimet e trilluara? Nuk ka dyshim se femrat thonë gënjeshtra, në mënyrë të konsiderueshme dhe shpesh.

Por edhe burrat bëjnë të njëjtën gjë. Por, femrat mund ta kuptojnë menjëherë një burrë që gënjen. Duke marrë parasysh të dhënat eksperimentale, burrat gënjejnë 4-5 herë më shumë se femrat. Por ato, e bëjnë çdo gjë në një mënyrë më profesionale.

Janë më oratore dhe shfaqin më pak pauza se burrat kur gënjejnë. Por, pse gënjejnë femrat? A është e vërtetë se arsyet pse ato gënjejnë janë thellësisht specifike, të dallueshme prej arsyeve mashkullore? Po. Femrat gënjejnë, që të ndihen rehat me veten e tyre, ndërsa burrat gënjejnë duke u përpjekur për të krijuar një imazh më të mirë për veten e tyre.

Shpesh gratë e kanë zakon, që të gënjejnë duke i bërë të tjerët të dëgjojnë atë që duan të dëgjojnë. Gjithashtu gratë gënjejnë për të mbrojtur vetveten, ose se nuk ndjehen të sigurta. Në botën e sotme pritet prej grave të jenë më perfekte.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Marrëdhënia e femrës me gënjeshtrën Empty Re: Marrëdhënia e femrës me gënjeshtrën

Mesazh nga Aяtємιѕα Fri 28 Oct 2011 - 2:15

Nuk besoj se ka gjini genjshtra,te dyja gjinite genjejne e smund ti peshojme kush genjen me shume e kush me pak e vetmja qe mund te shtoj ne kete esht se femra gjithmone genjen per te arsyetuar veten,per te dale nga nje pozite e veshtire edhe pse mund te kuptohet me lehte nga mashkulli nese ajo genjen...(kjo varet nga zotesia e cdo femre pak) perkundrazi mashkulli e ka si hobi genjeshtren edhe pa qen nevoja ai genjen ndoshta sepse qendron ajo qe thote shkrimi me siper...genjejne sepse duan te duken me te mire pasi ju pelqen te mburren pak..ose genjejne ashtu kot per te bere humor..
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Marrëdhënia e femrës me gënjeshtrën Empty Re: Marrëdhënia e femrës me gënjeshtrën

Mesazh nga Ariel Tue 1 Nov 2011 - 22:39


Meshkujt genjejne me shume...por qe ta pranojme edhe ne genjeshtra jane me "te drejte" zbulohen shpejt :[LoL]:
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 104
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Marrëdhënia e femrës me gënjeshtrën Empty Re: Marrëdhënia e femrës me gënjeshtrën

Mesazh nga Durrsaku Tue 1 Nov 2011 - 22:41

Ariel shkruajti:
Meshkujt genjejne me shume...por qe ta pranojme edhe ne genjeshtra jane me "te drejte" zbulohen shpejt [You must be registered and logged in to see this image.]
epo femra qe kur u krijua mashtroj mashkulliin EVA ADAMIN skam cte them me shume[You must be registered and logged in to see this image.]
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 47
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Marrëdhënia e femrës me gënjeshtrën Empty Re: Marrëdhënia e femrës me gënjeshtrën

Mesazh nga Ariel Tue 1 Nov 2011 - 22:47

Hahahahahahaaa.....tani ate qe e kane e kane...jane me te zgjuara...
E imagjinon te ishin te gjithe politikanet femra cdo ishte bere Marrëdhënia e femrës me gënjeshtrën 426788
Shyqyr qe jo...se mgjth jam femer vete...e kane nje cik ate zgjuarsine me nje cik shije shenjtaliku brenda...prandaj nuk ja hedh njeri....hahahahahaaaaa
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 104
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Marrëdhënia e femrës me gënjeshtrën Empty Re: Marrëdhënia e femrës me gënjeshtrën

Mesazh nga Durrsaku Tue 1 Nov 2011 - 22:49

Ariel shkruajti:Hahahahahahaaa.....tani ate qe e kane e kane...jane me te zgjuara...
E imagjinon te ishin te gjithe politikanet femra cdo ishte bere [You must be registered and logged in to see this image.]
Shyqyr qe jo...se mgjth jam femer vete...e kane nje cik ate zgjuarsine me nje cik shije shenjtaliku brenda...prandaj nuk ja hedh njeri....hahahahahaaaaa
zgjuaresi me shjtanllek brenda doja te thoja, por digjen me shume se mashkulli po u zbuluan
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 47
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Marrëdhënia e femrës me gënjeshtrën Empty Re: Marrëdhënia e femrës me gënjeshtrën

Mesazh nga Arabela Tue 1 Nov 2011 - 22:50

si femra si mashkulli ne rradhe te pare nga familja varennn,,,nese ne ambientet shtepiake nuk behet gje tjeter vec genjeshtra ashtu do rriten si femra dhe mashkulli,,,e kam pare vete ne nje familje te larget nga fisi im biles,,,i jati fjale dhe genjeshter,,,i biri mashtrues ne kulm,,,[You must be registered and logged in to see this image.]
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Marrëdhënia e femrës me gënjeshtrën Empty Re: Marrëdhënia e femrës me gënjeshtrën

Mesazh nga Ariel Tue 1 Nov 2011 - 22:55

Une e kam parim......bjeri drejt se ke lehtsina....
Genjeshtren e urrej sepse ka pasoja shume te renda nese zbulohet...
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 104
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Marrëdhënia e femrës me gënjeshtrën Empty Re: Marrëdhënia e femrës me gënjeshtrën

Mesazh nga Anakonda Sun 12 Feb 2012 - 21:50

Jane te rralla ato femra qe nuk genjejne,e pastaj ua vejme fajin meshkujve.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Marrëdhënia e femrës me gënjeshtrën Empty Re: Marrëdhënia e femrës me gënjeshtrën

Mesazh nga Arabela Sun 12 Feb 2012 - 21:56

genjeshtra shkaterron gjerat,,,,,
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Marrëdhënia e femrës me gënjeshtrën Empty Re: Marrëdhënia e femrës me gënjeshtrën

Mesazh nga il conte Fri 26 Oct 2012 - 7:37

Jane shoqe te ngushta....te pandara... je farewww
il conte
il conte
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5371
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/09/2011
Mosha Mosha : 42
Hobi Hobi : cinema & calcio.formula uno

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Marrëdhënia e femrës me gënjeshtrën Empty Re: Marrëdhënia e femrës me gënjeshtrën

Mesazh nga Arabela Fri 26 Oct 2012 - 7:41

il conte shkruajti:Jane shoqe te ngushta....te pandara... je farewww
pse akuzo femrat pa fakte ti??? Marrëdhënia e femrës me gënjeshtrën 3666372071
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Marrëdhënia e femrës me gënjeshtrën Empty Re: Marrëdhënia e femrës me gënjeshtrën

Mesazh nga An0nim Fri 26 Oct 2012 - 7:43

Ndonjëherë femrat gënjejnë, bëjnë sikur rrëmbehen por pa e ndjerë absolutisht mashkullin përkrah tyre. Por kur dashuria i bashkon me një mashkull që di t’i bëjë të dridhen, që di të shkundë me dorë të sigurt e të sprovuar apatinë e zakonshme, e t’i ngrejë papritur në atë atmosferë të zjarrtë çmendurie në të cilën bën të harrojnë veten e tyre, atëherë femrat nuk gënjejnë më.
Thirrjet e tyre të dalldisura, gjestet e tyre të ëmbla, janë thellësisht me pasion të sinqerta. Në këto momente ato e dashurojnë mashkullin që i qëndron pranë me tërë forcën e instinktit të tyre; asnjë mashkull tjetër s’ekziston më për to, janë besnike për të, të tijat me gjithë shpirt.
E keqja është se meshkujt e zotë që krijojnë tek femrat këtë transformim, të zotë të nxjerrin nga sensibiliteti i tyre këtë britmë sinqeriteti, megjithëse të gjithë mbahen joshës të parezistueshëm, janë të rrallë, mjaft të rrallë. Femra që takon një mashkull të tillë quhet femër me fat. Të shumtët që mund të takosh janë bajatë, që mund t’i urresh ose t’i mëshirosh…

An0nim
An0nim
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Sarande
Postime Postime : 2383
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 28/03/2012
Mosha Mosha : 34

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Marrëdhënia e femrës me gënjeshtrën Empty Re: Marrëdhënia e femrës me gënjeshtrën

Mesazh nga il conte Fri 26 Oct 2012 - 7:45

Arabela shkruajti:
il conte shkruajti:Jane shoqe te ngushta....te pandara... je farewww
pse akuzo femrat pa fakte ti??? Marrëdhënia e femrës me gënjeshtrën 3666372071

Kush te tha ty qe nuk kam fakte une cscscs ....me ka rastisur ... prandaj te them... oopppss
il conte
il conte
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5371
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/09/2011
Mosha Mosha : 42
Hobi Hobi : cinema & calcio.formula uno

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Marrëdhënia e femrës me gënjeshtrën Empty Re: Marrëdhënia e femrës me gënjeshtrën

Mesazh nga Arabela Fri 26 Oct 2012 - 7:46

Network shkruajti:Ndonjëherë femrat gënjejnë, bëjnë sikur rrëmbehen por pa e ndjerë absolutisht mashkullin përkrah tyre. Por kur dashuria i bashkon me një mashkull që di t’i bëjë të dridhen, që di të shkundë me dorë të sigurt e të sprovuar apatinë e zakonshme, e t’i ngrejë papritur në atë atmosferë të zjarrtë çmendurie në të cilën bën të harrojnë veten e tyre, atëherë femrat nuk gënjejnë më.
Thirrjet e tyre të dalldisura, gjestet e tyre të ëmbla, janë thellësisht me pasion të sinqerta. Në këto momente ato e dashurojnë mashkullin që i qëndron pranë me tërë forcën e instinktit të tyre; asnjë mashkull tjetër s’ekziston më për to, janë besnike për të, të tijat me gjithë shpirt.
E keqja është se meshkujt e zotë që krijojnë tek femrat këtë transformim, të zotë të nxjerrin nga sensibiliteti i tyre këtë britmë sinqeriteti, megjithëse të gjithë mbahen joshës të parezistueshëm, janë të rrallë, mjaft të rrallë. Femra që takon një mashkull të tillë quhet femër me fat. Të shumtët që mund të takosh janë bajatë, që mund t’i urresh ose t’i mëshirosh…

nga vetja e ke kete pershkrim???ose a e ndjen kuptimin e ketyre fjaleve??a i kupton??
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Marrëdhënia e femrës me gënjeshtrën Empty Re: Marrëdhënia e femrës me gënjeshtrën

Mesazh nga Arabela Fri 26 Oct 2012 - 7:46

il conte shkruajti:
Arabela shkruajti:
il conte shkruajti:Jane shoqe te ngushta....te pandara... je farewww
pse akuzo femrat pa fakte ti??? Marrëdhënia e femrës me gënjeshtrën 3666372071

Kush te tha ty qe nuk kam fakte une cscscs ....me ka rastisur ... prandaj te them... oopppss
te besoj,, :5454787:
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Marrëdhënia e femrës me gënjeshtrën Empty Re: Marrëdhënia e femrës me gënjeshtrën

Mesazh nga il conte Fri 26 Oct 2012 - 7:48

Arabela shkruajti:
il conte shkruajti:
Arabela shkruajti:
il conte shkruajti:Jane shoqe te ngushta....te pandara... je farewww
pse akuzo femrat pa fakte ti??? Marrëdhënia e femrës me gënjeshtrën 3666372071

Kush te tha ty qe nuk kam fakte une cscscs ....me ka rastisur ... prandaj te them... oopppss
te besoj,, :5454787:


Tani qe me puce ... me qetesove.... kizz
il conte
il conte
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5371
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/09/2011
Mosha Mosha : 42
Hobi Hobi : cinema & calcio.formula uno

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Marrëdhënia e femrës me gënjeshtrën Empty Re: Marrëdhënia e femrës me gënjeshtrën

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi