Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Femrat hetojnë se kush është gej, e kush jo  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Femrat hetojnë se kush është gej, e kush jo  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Femrat hetojnë se kush është gej, e kush jo

4 posters

Shko poshtë

Femrat hetojnë se kush është gej, e kush jo  Empty Femrat hetojnë se kush është gej, e kush jo

Mesazh nga kasperi Fri 28 Oct 2011 - 7:48

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this link.]

Gjatë periudhës së ovulimit, femrat më së miri mund ta dinë se cili mashkull është homoseksual, e cili heteroseksual, për shkak se gjatë kësaj periudhe ato konsiderojnë partnerët e mundshëm për marrëdhënie seksuale.

Vetëm duke shikuar fytyrën e mashkullit, femrat mund ta dinë se a është ai person homoseksual, apo heteroseksual, thonë shkencëtarët nga Universiteti i Torontos.

Ky instinkt i lindur është më i fuqishmi gjatë ovulimit, respektivisht gjatë periudhës fertile të femrës.

Në studimin e ri, vullnetare heteroseksuale kanë shikuar fytyrat e 80 meshkujve në fotografi. Shprehja e fytyrës ishte thuajse e njëjtë, kurse femrat me saktësi të madhe kishin qëlluar orientimin seksual të tyre.

Në studimin e njëjtë, meshkujt ishte parë se gabonin dy herë më shumë se femrat, në lidhje me përcaktimin e orientimit seksual të femrave.

Gratë vlerësonin edhe orientimin seksual të femrave të tjera, por vlerësimet më të sakta i kishin dhënë sa u përket meshkujve – thotë udhëheqësi i studimit, profesor Nicholas Rule.

Ai përfundon se fertiliteti orienton vëmendjen e grave heteroseksuale kah partnerët potencialë.

Ato, me atë rast, vlerësojnë se a ekziston gjasa për lidhje seksuale – të dashurisë.
kasperi
kasperi
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Prishtine
Postime Postime : 19666
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 27/05/2010
Hobi Hobi : trokitja ne dritare

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Femrat hetojnë se kush është gej, e kush jo  Empty Re: Femrat hetojnë se kush është gej, e kush jo

Mesazh nga Tonii Sat 29 Oct 2011 - 10:42

te drejt kane femrat me vjen keq per to se ngelen duke testuar djemt
se kshtu si e kan nis kta gejt ngelen femrat me gisht ne goj
ne kte rast perfitojne djemt heteroseksual sepse ju bien te ken nga 3 a 4 femra
shtohuni gej shtohuni se na beni nder ne te tjerve [You must be registered and logged in to see this image.]
Tonii
Tonii
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5860
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Femrat hetojnë se kush është gej, e kush jo  Empty Re: Femrat hetojnë se kush është gej, e kush jo

Mesazh nga Katniss Sat 29 Oct 2011 - 10:55

Ne fakt Toni jo, nuk i bie ashtu, sepse numri i popullsise mashkullore, eshte me i larte nga numri i femrave.Keshtu qe , me pakesimin e kandidateve hetero, barazohet proporcioni mashkull-femer.

Sa per temen, sdi gje . Jetoj ne vend tradicional e konservativ, dhe sme ka rastis te kem perball ndonje.
Katniss
Katniss
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11002
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/02/2011
Hobi Hobi : Computer Science

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Femrat hetojnë se kush është gej, e kush jo  Empty Re: Femrat hetojnë se kush është gej, e kush jo

Mesazh nga Tonii Sat 29 Oct 2011 - 11:02

jo calliope nuk e paske mesuar ti qe vitet e fundit raporti i femrave eshte me i madh ne numer se ai i meshkujve, tendenca eshte ne rritje te lindshmeri se gjinis femer
me vjen shum keq vajza sinqerisht problem e kini kte pune me gjith keten ritem qe po shtohen meshgujt gey
por nuk ka gje se ja jemi ne te tjeret qe do tju gjendemi prane ne keto momente te veshtira te padisponueshmerise e te mungeses se meshkujve qe kthehen ne Homo/ seksual
cuna hani fasule(grosh) dhe ne aksion
Tonii
Tonii
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5860
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Femrat hetojnë se kush është gej, e kush jo  Empty Re: Femrat hetojnë se kush është gej, e kush jo

Mesazh nga Katniss Sat 29 Oct 2011 - 11:11

U bazova ne nji artikull qe lexova para ca ditesh, meshkujt mbizoteronjne femrat. Me duket se proporcioni eshte 1.07 me 1.
Katniss
Katniss
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11002
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/02/2011
Hobi Hobi : Computer Science

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Femrat hetojnë se kush është gej, e kush jo  Empty Re: Femrat hetojnë se kush është gej, e kush jo

Mesazh nga Tonii Sat 29 Oct 2011 - 11:13

epo mir edhe une po them se nje revist shkruante se nje ne dhjete meshkuj ka prirje homoseksuale
[You must be registered and logged in to see this image.] me duket se erdhi dhe epoka e djemve te vertet me ne fund [You must be registered and logged in to see this image.]
Tonii
Tonii
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5860
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Femrat hetojnë se kush është gej, e kush jo  Empty Re: Femrat hetojnë se kush është gej, e kush jo

Mesazh nga Anakonda Thu 9 Feb 2012 - 18:41

Edhe meshkujt kete pune bejne se kush eshte lesbike ose jo.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Femrat hetojnë se kush është gej, e kush jo  Empty Re: Femrat hetojnë se kush është gej, e kush jo

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi