Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
 A ndikon paraja tek lumturia ne cift?  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
 A ndikon paraja tek lumturia ne cift?  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

A ndikon paraja tek lumturia ne cift?

+4
EMI
T_o_n_i
Єямєℓiиdå
Aяtємιѕα
8 posters

Shko poshtë

 A ndikon paraja tek lumturia ne cift?  Empty A ndikon paraja tek lumturia ne cift?

Mesazh nga Aяtємιѕα Sun 6 Nov 2011 - 7:47

 A ndikon paraja tek lumturia ne cift?  ImagesStudiuesit amerikane kane arritur te provojnë shkencërisht se te kesh para nuk do te thotë se do kesh një jete te lumtur ne çift. Kërkuesit e Brigham Young University de Provo, ne Utah, kane studiuar 1734 çifte te martuar te cilet i kane pyetur për lidhjen e lumturisë se tyre me paratë. Përgjigjet e mbledhura treguar se paraja kishte shume pak rendësi.

Materializmi e vret dashurinë

Ne fakt, për kërkuesit, mundësitë për te pasur një lidhje harmonike varionin nga 10% ne 15 % ndërmjet çifteve qe nuk i jepnin rendësi parëse dhe atyre ku njeri prej partnereve ishte materialist. Ne te kundërt, ato çifte, ku te dy partneret e shihnin paranë si kult, nuk rezistonin shume ne kohe.

Gjate studimit, pothuajse 1 çift ne 5 ka deklaruar se ndienin një dashuri shume te madhe për leket. Disa i kushtonin me shume rendësi mirëqenies materiale sesa marrëdhënies ne çift. “Ndonjëherë as vete ata nuk e dine se cila ka me shume rendësi ne jetën ne çift”- ka thënë Jason Carroll, ideatori i këtij studimi. Po ju si mendoni? (marre nga marieclaire)
Burimi: ikub.al
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 A ndikon paraja tek lumturia ne cift?  Empty Re: A ndikon paraja tek lumturia ne cift?

Mesazh nga Єямєℓiиdå Tue 8 Nov 2011 - 2:12

Varet sesa e vlereson parane dhe dashurine....nese paraja per ty eshte gjeja me e shtrenjte ne bote...atehere ndikon...
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 38
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 A ndikon paraja tek lumturia ne cift?  Empty Re: A ndikon paraja tek lumturia ne cift?

Mesazh nga T_o_n_i Tue 8 Nov 2011 - 2:14

lumturin mund ta ndertosh edhe pa para ....paraja nese hyn ne mes mendoj e prish ate lumturin ...pasi kalohet ne interes pastaj
T_o_n_i
T_o_n_i
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 18036
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 A ndikon paraja tek lumturia ne cift?  Empty Re: A ndikon paraja tek lumturia ne cift?

Mesazh nga EMI Tue 8 Nov 2011 - 2:15

epo jam dakort me parafolesin,...paraja s'eshte gjithcka, kur ke lumturine, parja eshte e dyta.....
EMI
EMI
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 9553
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/09/2011
Hobi Hobi : Te iki larg..

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 A ndikon paraja tek lumturia ne cift?  Empty Re: A ndikon paraja tek lumturia ne cift?

Mesazh nga T_o_n_i Tue 8 Nov 2011 - 2:16

EMI shkruajti:epo jam dakort me parafolesin,...paraja s'eshte gjithcka, kur ke lumturine, parja eshte e dyta.....

si ke fol si te jesh nusja ime ..ose me sakt si te ishim cift bashke  A ndikon paraja tek lumturia ne cift?  617475
T_o_n_i
T_o_n_i
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 18036
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 A ndikon paraja tek lumturia ne cift?  Empty Re: A ndikon paraja tek lumturia ne cift?

Mesazh nga Emona Tue 8 Nov 2011 - 2:19

Ndikon tek ato Ciften qe kan Dozen einteresit Ne para...Por nese Dashuria e tyre eshte e madhe sa ben balle edhe krizes finaciare them se mbijetojn dhe sdikon...gjithmon varet nga Personat si jan..ca anojn nga gjedja ekomomike per te krijuar i Lidhje te sigurt ne dy kuptimet.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 A ndikon paraja tek lumturia ne cift?  Empty Re: A ndikon paraja tek lumturia ne cift?

Mesazh nga EMI Tue 8 Nov 2011 - 2:19

T_o_n_i shkruajti:
EMI shkruajti:epo jam dakort me parafolesin,...paraja s'eshte gjithcka, kur ke lumturine, parja eshte e dyta.....

si ke fol si te jesh nusja ime ..ose me sakt si te ishim cift bashke  A ndikon paraja tek lumturia ne cift?  617475
e pik e zeze s'guxo robi me pas nje mendim te njejte, se te bejne direkt pronen e tyre.... (sorry)  A ndikon paraja tek lumturia ne cift?  426788  A ndikon paraja tek lumturia ne cift?  426788  A ndikon paraja tek lumturia ne cift?  426788
EMI
EMI
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 9553
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/09/2011
Hobi Hobi : Te iki larg..

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 A ndikon paraja tek lumturia ne cift?  Empty Re: A ndikon paraja tek lumturia ne cift?

Mesazh nga EMI Tue 8 Nov 2011 - 2:19

T_o_n_i shkruajti:
EMI shkruajti:epo jam dakort me parafolesin,...paraja s'eshte gjithcka, kur ke lumturine, parja eshte e dyta.....

si ke fol si te jesh nusja ime ..ose me sakt si te ishim cift bashke  A ndikon paraja tek lumturia ne cift?  617475
e pik e zeze s'guxo robi me pas nje mendim te njejte, se te bejne direkt pronen e tyre.... (sorry)  A ndikon paraja tek lumturia ne cift?  426788  A ndikon paraja tek lumturia ne cift?  426788  A ndikon paraja tek lumturia ne cift?  426788
EMI
EMI
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 9553
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/09/2011
Hobi Hobi : Te iki larg..

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 A ndikon paraja tek lumturia ne cift?  Empty Re: A ndikon paraja tek lumturia ne cift?

Mesazh nga T_o_n_i Tue 8 Nov 2011 - 2:24

EMI shkruajti:
T_o_n_i shkruajti:
EMI shkruajti:epo jam dakort me parafolesin,...paraja s'eshte gjithcka, kur ke lumturine, parja eshte e dyta.....

si ke fol si te jesh nusja ime ..ose me sakt si te ishim cift bashke  A ndikon paraja tek lumturia ne cift?  617475
e pik e zeze s'guxo robi me pas nje mendim te njejte, se te bejne direkt pronen e tyre....  A ndikon paraja tek lumturia ne cift?  3722885516  A ndikon paraja tek lumturia ne cift?  426788  A ndikon paraja tek lumturia ne cift?  426788  A ndikon paraja tek lumturia ne cift?  426788

ehhh punto nero punto nero ..sguxo robi me fol per i cik intimitet se direkt e shkruajne nga 2 here...NUK BOHET TOK E ZEN  A ndikon paraja tek lumturia ne cift?  398758  A ndikon paraja tek lumturia ne cift?  398758  A ndikon paraja tek lumturia ne cift?  398758
T_o_n_i
T_o_n_i
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 18036
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 A ndikon paraja tek lumturia ne cift?  Empty Re: A ndikon paraja tek lumturia ne cift?

Mesazh nga EMI Tue 8 Nov 2011 - 2:26

T_o_n_i shkruajti:
EMI shkruajti:
T_o_n_i shkruajti:
EMI shkruajti:epo jam dakort me parafolesin,...paraja s'eshte gjithcka, kur ke lumturine, parja eshte e dyta.....

si ke fol si te jesh nusja ime ..ose me sakt si te ishim cift bashke  A ndikon paraja tek lumturia ne cift?  617475
e pik e zeze s'guxo robi me pas nje mendim te njejte, se te bejne direkt pronen e tyre....  A ndikon paraja tek lumturia ne cift?  3722885516  A ndikon paraja tek lumturia ne cift?  426788  A ndikon paraja tek lumturia ne cift?  426788  A ndikon paraja tek lumturia ne cift?  426788

ehhh punto nero punto nero ..sguxo robi me fol per i cik intimitet se direkt e shkruajne nga 2 here...NUK BOHET TOK E ZEN  A ndikon paraja tek lumturia ne cift?  398758  A ndikon paraja tek lumturia ne cift?  398758  A ndikon paraja tek lumturia ne cift?  398758
epo te jesh ti ktu e mos te kemi pak emocione ne mo cun, pike e zeze po ja pra , si te ben lemsh ti mo cun, ja dhe neti me iken kam prob....  A ndikon paraja tek lumturia ne cift?  426788  A ndikon paraja tek lumturia ne cift?  426788  A ndikon paraja tek lumturia ne cift?  426788
EMI
EMI
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 9553
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/09/2011
Hobi Hobi : Te iki larg..

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 A ndikon paraja tek lumturia ne cift?  Empty Re: A ndikon paraja tek lumturia ne cift?

Mesazh nga Dori_sweet Tue 8 Nov 2011 - 2:28

jo ska pse te ndikoj rendesi ka e dua me don dhe cdo gje tjeter rregullohet
Dori_sweet
Dori_sweet
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 3711
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 13/05/2011
Mosha Mosha : 32
Hobi Hobi : kercimi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 A ndikon paraja tek lumturia ne cift?  Empty Re: A ndikon paraja tek lumturia ne cift?

Mesazh nga Aяtємιѕα Tue 8 Nov 2011 - 2:33

Po ndikon...
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 A ndikon paraja tek lumturia ne cift?  Empty Re: A ndikon paraja tek lumturia ne cift?

Mesazh nga Anakonda Fri 17 Feb 2012 - 22:10

Per shume femra ne ditet e sotme po spate leke,makine shtepi sje askushi.Mua nuk me intereson paraja pasi lumturine nuk ma blen dot ajo.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 A ndikon paraja tek lumturia ne cift?  Empty Re: A ndikon paraja tek lumturia ne cift?

Mesazh nga WebMaster Sat 5 May 2012 - 22:09

Ne shumicen e rasteve po varet gjithmone se si eshte gjendja ekonomike e ciftit edhe si mundet te jete komunikimi jo gjithmone paraja eshte gjeja e domosdoshme ne disa gjera nuk hyn paraja ..Paraja eshte ajo qe na ben te shijojme jeten edhe te mbijetojme .
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 A ndikon paraja tek lumturia ne cift?  Empty Re: A ndikon paraja tek lumturia ne cift?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi