Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Arditi: Kënga e Besës nuk është e vjedhur People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Arditi: Kënga e Besës nuk është e vjedhur People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Arditi: Kënga e Besës nuk është e vjedhur

2 posters

Shko poshtë

Arditi: Kënga e Besës nuk është e vjedhur Empty Arditi: Kënga e Besës nuk është e vjedhur

Mesazh nga Emona Mon 7 Nov 2011 - 5:03

Arditi: Kënga e Besës nuk është e vjedhur F.1107102426517_m

Disa ditë më parë gazeta Panorama raportoi se kënga 'Botën do ndryshoja' kënduar nga Besa Kokëdhimja, e cila është duke konkurruar në “Kënga Magjike”, është një kopje e këngës 'Fuckin Perfect' kënduar nga ylli botëror Pink.

Mirëpo drejtori i festivalit "Kënga Magjike", Ardit Gjebrea, ka reaguar për të demantuar këtë shkrim dhe për të thënë se ata që bëjnë kësi komentesh, nuk ia duan të mirën festivalit të tij.

"Kush është muzikant e di që të vjedhësh një këngë duhen 8 masa të barabarta në dy këngët krahasuese. Aty nuk ka as edhe një masë të vjedhur, është thjesht një këngë pop-rok, e cila ka ajrin e këngëve të këtij stili siç shumë këngë pop, balada apo hip-hop kanë të njëjtin stil dhe shpesh komentohen si të ngjashme", thotë Ardit Gjebrea, drejtori i festivalit "Kënga Magjike".

"Por mendoj se në rastin konkret kjo nuk ka të bëjë me këngën e vjedhur, por me një dashakeqësi ose që të jem më i zbutur, më mirë të them me mosdijen e disa fansave në Facebook. Kush ka ndërmarrë një iniciativë të tillë ka plane të tjera dhe jo sepse po i dhimbset Kënga Magjike", ka shtuar Ardit Gjebrea për gazetën Shekulli.
Pavarësisht akuzave dhe diskutimeve të shumta rreth këngës 'Botën do ndryshoja', kënga është bërë hit në shumë radio televizione shqiptare dhe në shumë top lista kënga klasifikohet në pozitën e parë të këngëve më të mira

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Arditi: Kënga e Besës nuk është e vjedhur Empty Re: Arditi: Kënga e Besës nuk është e vjedhur

Mesazh nga Anakonda Wed 14 Mar 2012 - 18:22

perkundrazi na e kan vjedhur ata ne.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi