Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Poloni, njihni deputeten e parë transeksuale në Europë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Poloni, njihni deputeten e parë transeksuale në Europë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Poloni, njihni deputeten e parë transeksuale në Europë

2 posters

Shko poshtë

Poloni, njihni deputeten e parë transeksuale në Europë Empty Poloni, njihni deputeten e parë transeksuale në Europë

Mesazh nga Emona Wed 9 Nov 2011 - 5:46

Poloni, njihni deputeten e parë transeksuale në Europë Ana-ne-parlament-300x192

Parlamenti polak i ka hapur dyert pjesëtarit të parë transeksual, pas zgjedhjeve të fundit në këtë vend. Ana Grozdka, e cila ka lindur femër po i është nënshtruar ndërhyrjes së ndryshimit të seksit, bëhet kështu e para deputete transeksuale në Europë.

Sipas medieve, zgjedhja e Grodzka-s reflekton një ndryshim të thellë social në shoqërinë tradicionale të katolicizmit roman në Poloni.

Ana u fut krenare në sallë në asamble dhe u ul në krah të Robert Biedron, homoseksuali i parë polak që është i zgjedhur deputet.

Ajo është anëtare e lëvizjes progresiste Polikot, e cila u rendit e treta në zgjedhjet e 9 tetorit dhe kundërshton me forcë influencën e kishës në jetën politike, mbështet të drejtat e komunitetit gei dhe çështjen e abortit.

”Ata donin një Poloni moderne, një Poloni të hapur ndaj variacionit, një Poloni ku të gjithë njerëzit të ndiheshin mirë pavarësisht ndryshimeve nga njëri-tjetri. Nuk mund t’i zhgënjej pritshmëritë e tyre”, tha ajo.

Parlamenti i dalë nga zgjedhjet e 9 tetorit është i shtati që prej rënies së komunizmit në Polon

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poloni, njihni deputeten e parë transeksuale në Europë Empty Re: Poloni, njihni deputeten e parë transeksuale në Europë

Mesazh nga Anakonda Tue 13 Nov 2012 - 5:23

eh medet ko kan lan e kta ne pushtet nje si ajo
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi